Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2666
rosso58
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 01:05

Ben riza hoca yalakasi degilim sadece yonetimi elestiriyorum.Rakiplerin transferi bitirmis her mevkiye ihtiyaclarini almis.Ama biz hâla ayni kadroyla devam ediyoruz.Yeni transferler gelecek takima uyum sagliyacak ayak uyduracak derken 24.haftayi gececek.

eyup58
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 01:48

Her takımın transfere ihtiyacı vardır..Sivasspor gibi ligin ilk devresini beklenen puanların altında bitirip istenen futbolu oynayamayan takımlar ara transferde mutlaka transfer yapmalıdır..2.yarı 20 tane daha maç oynayacağız;ligde her takımın her takımı yendiği,puan aldığı bir ortamda bizim transfere ihtiyacımız yok söylemlerinin çok yanlış olduğunu;sivassporun 3-4 tane ilk 11 oynayacak kaliteli,başarıya aç,iyi transfere ihtiyacı olduğunu kesinlikle düşünüyorum....İlk devreyi sadece 5 galibiyet 9 beraberlik 5 mağlubiyetle kapatmaya hazırlanan bir takımın nasıl transfere ihtiyacı olmaz..2.yarı bu kadroyla çıkıldığını düşünelim; Allah korusun 3-4 maç üst üste mağlubiyet alınırsa sivasspor ne duruma düşer acaba?..Ara transferde gerekli takviyeyi yapamazsan 2.yarı olası başarısızlıkta sivasspor çok zor duruma da düşebilir...Alınacak 3-4 tane kaliteli ilk 11 transferi sivassporu lig sonunda ilk 6 sırasına bile çıkarabilir..Kupada ne olacağı belli olmaz;çünkü şu aşamada her takım gözünü kupaya dikmiş durumda..Final oynasan bile kupayı kesinlikle alabileceğini kim iddia edebilir?Onun için ara transfer döneminde takıma uygun gerekli yerler için akıllı ve kaliteli transferler yapılarak sivassporun ligdeki yeri garantiye alınmalıdır....

talha58
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 02:13

Valla bu takıma öyle bir anda 4-5 oyuncu birden transfer edip takımı değiştirmek olmaz. Tam ters bir etki eder. Ama gelecek seneler için planlama anlamında deniliyorsa orası başka. Zaten benim yönetimi eleştirdiğim en temel noktalardan birisi bu. Mesela şu anda 2021-2022 sezonu için elde B planı, C planı hazır tutulmalı. Gözlem listesinde belli başlı bazı oyuncu isimleri olmalı. Sezon bittikten sonra bu işlere girişirsen geç kalmış oluyorsun.

Şu an acil mesele tabiki topu hızlı rakip sahaya taşıyan ofansif orta saha veya forvet arkası diyelim. Bir de özellikle ana mevkisi sağ kanat olan kanat oyuncusu. Acil bu iki oyuncu alındıktan sonra diğerleri için fırsat kovalanır, düşünülür ayrı mesele. Ama bir de oyuncu gönderme işini iyi yapmak lazım. Mesela Rybalka, Ninga gibi isimler ne olacak? Hatta Felix ve Armin bile belirsiz gibi görünüyor. Bana kalırsa kalecilerden birisiyle de yollar ayrılabilir. Bahsettiğim planlama işte bu gibi durumlar. Yazın bu konuya değinmiştik ve belki de bir kaleci genç olsaydı başka bir mevkide bir fazla oyuncu bulundurmak o sıkıntılı dönemde işimize yarayacaktı.

Umit58
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 08:52

Açıkçası bende Başkan ile aynı fikirdeyim, forvet alınacaksa bile hazır bir oyuncu alınmalı. Patoyu alıp Yatabare ile maça çıkınca hoca/yönetim daha çok eleştirilmeyecek mi? Yada Pato hazır olmadan oynadığında yine hoca/yönetim eleştirilecek. Hiç kimsede çıkıp bunu biz istedik diye aldılar demeyecek. Patonun maaşı takımın maaş dengesinide bozacaktır, 1.5M bandında alan yok Sivas’ta.
Bence yönetim mevcut politikasını korumalı ve hazır oyunculara yönelmeli.

(+)

mehmet GZL
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 08:55

Yokmu hiç zenci afrikalı atletik uzun boylu sırma saçlı yiğit bir delikanlı .... Afrika pazarına bir bakılsa iyi olur belki vardır

cavdar5858
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 09:18

Net maaşı 1 milyon euro yapın. İşte maç başı şu kadar alır veya atıyorum 10 gol atarsa şu kadar bonus kazanır gibi teşvik edici maddeler koyun hem adam kazanır hem de biz bu durumda. Gaziantepte oynayan Djilobojdi oraya gitmeden teklif sunmuşsunuz. Adama şaka gibi şampiyonlar ligi şampiyonu olursak 25 bin euro bonus vermeyi teklif etmişsiniz Böyle saçma sapan teklif verirseniz adam da haliyle gelmez.

Fatih Sivrikaya
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 11:02
...

Pato 3-5 yıl duracaksa şartlar zorlanabilir. 1,5 istiyorsa belki 1,2 gibi rakam olabilir. Takımda 700-800 alanlar vardır. 1,2 çok da dengeyi bozmuş olmaz. Şahsen patodan çok bir şey beklediğimden değil. Ancak bu tür oyuncular takımın dışa açılan yüzü oluyor. Kone, cicinyo, Carlos, robinyo gibi isimler sayesinde sivasa çok oyuncu gelmiştir. Sırf bunların isminden dolayı. Patonun da öyle bir faydası olacaktır. İleriye dönük. Yoksa bizim bir oyuncuya 1 milyon eurodan fazla verme ihtimalimiz yok. Kone gidince elimizde reklam yapacak kimse kalmıyor. Kone gibi bir isme ihtiyacımız olacak.

Fatih Sivrikaya
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 11:18
...

Şahsen bir iki maç sonucuyla kimse bir oyuncuya kötü demez. 3-5 maçla bir hocaya kimse gitsin demez. Size son bir yılın sonuçlarını söylüyoruz siz ise tamamen duygularınızla bize cevap veriyorsunuz. Rıza hoca başarılı diyen arkadaşa sormak istiyorum. Hangi veriyle bunu söylüyorsunuz? Oysa ben size son 40 maçın sonucuyla bu takım açık ara küme düşüyor diyorum. Samassaya kötü demişiz niye demişiz acaba? Bu kaleci bu takımın düşüşe geçmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Geçen yılın ikinci devresinden bu tarafa kaç maç kurtardı bu adam? Ben söyleyim iki en fazla üç. Kaç maç kaybettirdi peki? Yaklaşık 8-10 maç. Yatabareye gelelim. Bu sezon kaç maç oynadı? Siz daha iyi bilirsiniz. Peki kaç golü var 3 gol. Şaka mı abi bu? Kaç gol kaçırdı. Sayamadım. Tek bildiğim kaçırdığı golllerle bize kafayı yedirdi. Siz bu oyuncuları ya da hocayı başarılı bulurken hangi verilerden faydalandınız lütfen söyleyin biz de görelim.

Numankaya
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 11:29

Fatih bey son 40 maç ve hoca eleştiriniz bana göre doğru hatta yatabare eleştiriniz de doğru ancak bu takımda samassa daha dün bile samattanın neredeyse %100 lük sutunu alarak bize 1 puanı hediye etti. Ben samassaya gelene kadar birçok problem olduğunu düşünüyorum.

Rıza Çalımbay elindeki kadro ve oyuncuları verimli kullanamıyor bazı oyunculara taraftar ayar veriyordu ve takım iyi gidiyordu ancak taraftardan yoksun bir sivasspor ve Rıza Çalımbay koca bir hiç!! Bu süreç bize bunu gösterdi.

Geçen sene pandemiyle beraber mert Fatih gibi adamlar taraftar baskısını omuzlarında hissetmeyince sonuçlar ayan beyan ortaya çıktı. Bu sene de bazı oyuncular ve hoca bu baskısız ortamda dilediği gibi at koşturuyor. Bu takımın beyni, ruhu, gücü, enerjisi taraftar bunu gördük!!!

Benim görüşüme göre bugün taraftar olsa bambaşka bir sivasspor izleriz. Anında %100 lük bir değişim olur. Rıza Çalımbay orta sıralarda tutabilse takımı ve kendini kovdurtmasa iki gün sonra taraftar ile beraber yine kafaya oynar bu takım ama hoca sabredebilecek mi görmüş olacağız.

Fatih Sivrikaya
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 12:30
...

Numankaya bey, samassa yorumunuz hariç diğer kısımlara katılıyorum. Dünkü pazisyon kaleciyi geçse de gol olurmuydu ben kararsız kaldım. Topu çıkarmış da olabilir. Samassa çoğu topa yumruk sallıyor. Top sert gelir anlarım. Dün gayet normal bir top geldi yumruk vurdu. Yumruk vurduğun topun rakibe gitme ihtimali çok yüksek. Ayrıca oyun kurma ihtimalini de bitiriyorsun. 2 metre boyuna rağmen yan toplarda çok sıkıntı yaşıyor. Refleksleri çok yavaş. Kaleci bir maç 3-4 pozisyon çıkarır deriz ki puanı aldı. Bir zahmet de bir iki top da çıkarsın. İlk zamanlardaki formundan eser yok. Takım son haftalar biraz toparlandı bu konuda hemfikiriz. Sağlam en az 2 oyuncu lazım.

sayfa 2666
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET