Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2515
aşıkdede
3 hafta önce - Prş 29 Ekm 2020, 23:30

Alıntı:
Birileri çıkıp elde edilen gelirlerin nerelere harcandığını, hangi futbolcuya ne kadar verildigini, ayrıntılı olarak gelir - gider tablosunu açıklayana kadar benim gözümde temiz değildir...Rıza Hoca zurnanın son deliği...sanki yedek kulubesinde adam gibi biri vardı da Rıza Hoca mı oyuna almadı ??

Rıza hocanın hatası takımı korkak oynatmak.Villareal maçında sivas gol yiyince efsane oynuyor beraberliği buluyor hura tüm takım defans.Cesur oynatsa belki öne geçmiştik.Sonra villareal maçında defans sakatlanıyor takım 10 kişi 4 dk defansa adam almıyor adamlar hemen golü buluyor.
Maccabi gibi zayıf takımı evinde öne geçiyorsun hura yine tüm takım defansa.Sen böyle korkak oynarsan golü yersin de yenilirsin de.
Bakın şhaktar donekts geçen hafta real madiridi deplasmanda 3-2 yendi ama adamlar bizim gibi defansa çekilip korkak oynamadı.Bastıkça bastılar.İşte buda hoca farkını ortaya koyuyor.

a1sivasspor mysoul
3 hafta önce - Prş 29 Ekm 2020, 23:43
Sivasspor 3 Anderlecht 1 tarih: 05 August 2009

Sivasspor Avrupa kupalarına ilk defa katılmadı. Anderlecht gibi Avrupa efsanesini şampiyonlar ligi ön eleme maçında 3-1 gibi net bir skorla yendi. Teknik direktörümüz çok genç bir yardımcı teknik direktör Bülent Uygun idi. Maccabi Tel Aviv gibi çok gerilerde bir takıma kendi evimize 2-1 yenildik..Takımın başında 20 tane farklı takım çalıştırmış egosu ve inadı tavan yapmış bir hoca var.
Burada bir terslik yok mu yiğidolar. Bu tersliği Rıza hocamıza dokunulmazlık zırhı giydiren yiğidolar nasıl açıklayabiliyorlar acaba?
Selam ve hürmetlerimle.

Fatih Sivrikaya
3 hafta önce - Prş 29 Ekm 2020, 23:46
...

Kürşad bey, kimse bugün çıkıp yönetimi savunmaz. Ben de savunmam. Yönetimin asırlardır yaptığı alışkanlık olmuş yanlışları var bu konuda hemfikiriz. Mevcut durumda kadromuz neyse ona göre konuşuyoruz. Ve bu kadro bana göre tarihimizin en iyi kadrolarından. Mert gitti faysal geldi. Emre gitti gradel geldi. Bir var bir yok Fernando gitti daha ne olduğunu bilmediğimiz ninga geldi. Henüz göremediğimiz felix geldi. Bu takım yeni başarısız oldu da biz konuşmuyoruz. Açıp baksın herkes. Geçen yılın ikinci yarısından bugüne bu takım ne yapmış. Koskoca sıfır. Neymiş rize defans yapmış da korneri yokmuş. Bir hoca bunu diyorsa zaten hoca değildir. Ne yapacaktı adam açılacak gel gol mü at diyecek? Maçta toplasan 3 pozisyonumuz yok kalkmış rakibi suçluyor. Velhasıl yol görünüyor. Biz kendimizi boşa yoruyoruz. Oyun başlıyor dan biri oraya vuruyor öbürü dan bu tarafa. Ortasaha diye birşey yok. Biri goylendirecek de yatabare aşıracak kafayla biz de pozisyon bulacaz. Aha işte bu maçtaki stratejimiz buydu. Başka gören varsa söylesin. Adamlığına kişiliğine hiç lafımız olmaz olamaz ancak hocalığı şu an bitmiştir.

Kelleci58

3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 00:06

Kimse kimsenin yalakası değil öncelikle onu ifade etmekte fayda var.. Kimin kiminle menfeati varsa yalakalık oradan çıkar.. Benim ne yönetimle bir menfeatim var ne de Rıza Hoca ile..

Eline bir Avrupa fırsatı geçmişken paragöz yönetimin elinin tersi ile bu fırsatı nasılda teptiğini görmemek için kör olmak gerekiyor.

Geçen sene 6 kişi ile sezonu açtığımızda herkes bu takım düşer diyordu. Sonra ne olduğunu herkes biliyor..

Geçen sene Rıza Hoca'nın isteyipte yönetimin aldığı Samassa Appindangoye, Yatabare ve Fernando Andrade.. idi.. O yatabare"de yönetimin işine geldiği için alındı.. Yatabare Rıza Hoca'nın listesindeki forvet sıralamasında da ilk beşte bile değildi..

Fernandoyu hani Porto satıyordu da biz de bir sene daha kiralayalım demiştik.. Ne değişti de porto Fernandoyu Rize tekrar kiraladı.. Değişen rakamlardı sadece. Porto'nun hiç bir zaman Fernandoyu satma gibi bir talebi olmadı.. Bu senaryo bizim yönetim yazıp oynadığı bir orta oyunuydu.

Geriye kimler alındı Goino, ligin ikinci devresinde ki Camara,Skuletiç ve Yasin, Isac Cofie, Caner Osmanpaşa, Muammer Yıldırım ve Djerlek..

Önceki seneden takımda sürekli 11 de değil kadroda yer bulamayan Mert Hakan, bir türlü oyunda devamlılık istikrar yakalayamayan Emre Kılınç, Beşiktaştan kiralık Fatih, ve Rüştü ü ispatlamaya çalışan Erdoğan ile ligde uzun süre lider kalan bir Sivassporlu meydana gelmesindeki keramet yönetimde mi idi yoksa Rıza Hoca'damı..

Evet Rıza Hoca bu sene formsuz olabilir elbette.. Ama yine sezon öncesinde yine yönetim ağır basmıştır ve Rıza Hoca'da kerhen yönetimin isteği doğrultusunda alınan oyunculara onay vermiştir.. Sen kim oluyorsun da işverenin sözünün dışına çıkarsın..

Dikkat ederseniz Rıza Hoca özellikle yönetimin aldığı oyuncularla genelde ters düşmüştür. Örnek Djerlek Skuletiç Felix gibi..

Bu sene Rıza Hoca özellikle isteyipte aldırdığı hiç bir futbolcu yoktur..

Gradel Kone'nin referansı ile oldu. Ninga menajerlerin attığı bir kazıktır.. Kayode aslında kanat forvet oyuncusu olarak düşünülürken.. Rıza Hoca özellikle Loic Remy'i çok istedi, Rize üç kuruşu (!) çok verip elimizden alınca şu an da Beşiktaşın son dakikada aldığı Abubakar ile temasımız oldu.. Adam Beşiktaş olmazsa geleceğinin sözünü vermişti.. Hatta bu haber ulusal. basında çıkınca hemen yalanladık (!)

Piyasa da kaliteli pardon beleşten biraz pahalı golcü bulamayacağını anlayınca yönetim sırf kaliteli adam aldık diye Kayodeyi servis ettiler kamuoyuna.. Zaten Kayode hiç bir zaman bir dokuz numara olmadı. Kanat forvet oynadı kariyeri boyunca..

Biz her sene Hocaları eleştiriyoruz sonuçların negatifliğinde.. Ama kazanınca yaşa yönetim, harika borcumuz bile yok.. Çünkü neden parayı onlar veriyorlar patrona onlar..

Şimdi ki algıda Rıza Hoca istediği takımı yaptı başarısızlıkta ona aittir.. Geçen sene kısmen kurabildiğinde elde ettiği başarıyı kaç kişi Rıza Hoca"ya yazdı.. Bugün de ortada olan bu başarısızlıkta oyun ve kurgu yönünden Rıza Hoca'yı sonuna kadar bende eleştiririm.. Ama sezon öncesindeki kadro mühendisliği konusundaki tüm başarısızlığı da yönetime yazarım kimse kusura bakmasın..

Ekseriyeti gitti gözü ile bakılan acemi balık Camara'nın sözleşmesi ne diye uzatıldı.. Bizim görmediğimiz cevheri kimler gördü.. Yıllarca bu takımda değişik zamanlarda çoğunun bile ismini hatırlayamayacağımız sakat yada boş beleş oyuncuların salla başını al maaşını politikasıyla nemalandıklarını ve de sakat gelip giden oyuncular için bir rehabilitasyon merkezi olduğunu ne çabuk unuttuk..

Düştüğümüz sene Atıfın kaç paraya fenere satıldığını bir türlü öğrenemedik.. Yoksa Rıza Hoca mı aldı atıfta gelen parayı..

Sene sonu takımdan ayrılacakları o kadar aşikarken elimizi çabuk tutmayıp elden çıkarmadığımız yada çok öncesinde sözleşmelerini uzatmadığımız Emre ve Mert'ten beş kuruş kazanmadan zarar ettirendr mi Rıza Hocaydı..

Devre arasında şampiyonluğun en güçlü adayı iken 2-3 tane taş gibi adam almamıza taş koyan da mı Rıza Hoca idi..

Yoksa Skuletiç'i Yasin' i Camarayı ve hatta önceki sezon yine devre arasında gelen göbekli orta saha Claudemir al al al diye ayak direten de mi Rıza Çalımbaydı..

Ha az kalsın unutuyordum.. Mecnun Başkanın başkanlığında Sivasspor altyapısından çıkıpta oynatıp sattığımız onca adam neredeler.. (!)

Kazanınca borcumuz yok.. Padişahım çok yaşa, kaybedip düşünce teknik ekip, kadro hatta taraftar tukaka..

Gidin şöyle uzakta oynayın topunuzuda görelim nasıl oynuyorsunuz topunuzu.. (!)

En son Kelleci58 tarafından Cum 30 Ekm 2020, 00:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Kralsado
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 00:06

Alıntı:
Burada bir terslik yok mu yiğidolar. Bu tersliği Rıza hocamıza dokunulmazlık zırhı giydiren yiğidolar nasıl açıklayabiliyorlar acaba?

Riza hocasiz bir Sivasspor sıradan bir anadolu takimi olur. Buna emin olun.
Gecen yil yasananlar tamamem Rıza hoca ve taraftarin eseriydi. Simdi taraftar yok, Riza hoca da giderse Sivasspordan geriye hicbirsey kalmaz

cavdar5858
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 00:16

Ya arkadaş oynat alt yapıdan adamları. Yensinler hatta fark atsınlar gıkım çıkmaz. En azından tüm güçleriyle oynarlar. Ama Rıza hoca hazırlık macında bile genç oynatamıyor

Samsun davud
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 01:01

İşin özeti
1-Oynatmayacağım oyuncuyu almayacaksın
2- kadrodaki her oyuncu oynayacak seviyede olmalı kulübede beklememeli
3- planlamanı iyi yapacaksın
UEFA ya 17 kişi adı vermeyeceksin
4- teknik heyet ve yönetim transfer komitesi transferden sorumludur
Maç sayısı fazlalığından ve oyuncu azlığından şikayet edip ağlamayacaksın

kürşad58
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 01:10

Alıntı:
Maç sayısı fazlalığından ve oyuncu azlığından şikayet edip ağlamayacaksın

Sanki son anda avrupa ligine aldılar bizi de haberleri yoktu hazırlıksız yakalandılar..yüzsüz abi bunlar yüzsüz...çıkar yarın pişkin pişkin borçsuzluk edebiyatı yaparlar...denk bütçe yalanıyla da ancak safları kandırırlar...ne demiş atalar halep ordaysa arşın burada...aslında bugün çok daha ağır şeyler yazmak istiyorum ama site kuralları kısıtlıyor beni...artık kabak tadı verdi bu transfer rezillikleri...Mecnun korkusundan yerel medya da ses çıkaramıyor zaten...ohh babasının çiftligi gibi at oynatmaya devam

Fatih Sivrikaya
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 09:38
...

Sayın kelleci,sivassporla ilgili yazmadığınız bir şey kalmamış. Artık nasıl bir sistemse rıza sadece antrenmana gider bir de maçlarda kenarda durur hatta kenarda duran da rıza değildir yönetimden biridir biz onu rıza zannederiz. Tamam yönetim suçludur da sizin bakış açınız da hayret verici. Yılların kurt'u rızanın hiç bir dediği olmayacak o da sırf memleketimin takımı diye burda duracak öyle mi? Siz buna inanıyor musunuz? Ve bu kadar olumsuzluğa rağmen sürekli ağlayan rıza susup oturacak. Rıza değilmiydi arkadaşlar her röportajında alternatifli kadro kurduk diyen buna bir cvp verin artık. O muydu değilmiydi? Elimizde çok sayıda oyuncu listesi var biri olmassa başkası olur diyen rıza değilmiydi? Geçen yıl devre arasında antalya kampıydı yanlış hatırlamıyorsam. Rıza, ilk 11 i bozacak oyuncu da istemiyorum oturmuş bir kadromuz var demedi mi? Dedi mi demedi mi cvp verin lütfen. Rıza değil mi yine çoğu röportajında güzel yönetimimiz var diyen? Diyor mu demiyor mu lütfen cvp verin? Eee nasıl oluyorda her durumda halinden memnun olan rızanın hiçbir şeyden haberi olmuyor? Yönetim her dediğini yapacak hoca moca dinlemeyecek Koskoca rıza çalımbay da kaderine razı olup boynunu bükecek demek. Valla böyleyse helal olsun rıza hocaya. Neyse ben sizler gibi yönetim ya da hocaya takıntılı değilim. Tek takıntım sivassporun başarısı. Ancak görüyorum ki insanlar sabit fikirlerinden taviz vermiyor. Yönetimi ya da hocayı çizdiyse bir kere bitmiştir. Bu sahneleri çok yaşadık ve yine yaşayacağız. Bülent giderken de, okan giderken de sergen giderken de tamer giderken de duyduk bu söylemleri. Gelen ne yapacak? Dediler. Bundan iyisi yok, dediler. Diye diye gittiler. Boşa kendimizi yormayalım. Mevcut tabloya göre rıza hoca da gidici. Rıza hoca takimi toparlayabilir mi derseniz çok ihtimal vermiyorum. Zaman daralıyor.

Fatih Sivrikaya
3 hafta önce - Cum 30 Ekm 2020, 10:14
...

Geçen yılın ikinci yarısından bu tarafa bakayım dedim. Acaba yanlış mı düşünüyorum takım hakkında. Toplam 22 maçta 30 puan toplamışız. Galibiyet sayımız 8. Tabi bunların 17 sinde eski efsane kadromuz var emreli, mertli, fernandolu. Kayseriyle bir kıyaslama yapayım dedim. Malum düştüler ya o bakımdan. Onlar da 22 maçta 28 puan toplamış. Yani aynı durumdaymışız. Acaba dedim bizde mi sıradan Anadolu takımıyız. Gördüm ki bildiğin sıradan Anadolu takımıyız. Alınmaca yok. Aslında biz hep aynıydık. 2 ileri 2 geri. Ancak 8 hafta seri yapıp nasıl lider olduk şu an şaşkınlık içerisindeyim

sayfa 2515
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET