Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2166
recepsivas
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 19:31

Alıntı:
Trabzonspor'un bu cezası, kulübün 2020/2021 ya da 2021/2022 sezonunda Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etmesi durumunda yürürlüğe girecek.

Bu sezonu kapsamıyor galiba

talha58
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 19:52

Tff sitesinde Erdoğan'ın sözleşme bilgilerinde bir değişiklik görünmüyor. Bu sene birçok maçta sonradan girdi ve geçen seneye göre baya iyiydi. Ama yine de şu an için vazgeçilmez, değişmez bir oyuncu olabilmiş değil henüz. Yasin Öztekin'den ise son 8 maçta daha fazla beklenti içindeyim. Şahsen ben olsam yerli oyuncularla yerli para üzerinden aldıkları ücretlere yakın rakamlarla sözleşme uzatmayı düşünürdüm. Hakan Arslan, Ziya uzatıldı zaten. Erdoğan'ın da kalması iyi olur. En azından alternatif bir oyuncu hüviyetinde de iş yapabiliyor.

Samassa ve Aaron ile de uygun anlaşma koşullarıyla uzatılabilirse iyi olur bence. Ayrıca yabancılara gelebilecek çok iyi tekliflerin de değerlendirilmesi düşünülmeli.

Mert Hakan ve Emre gitti gözüyle bakıyorum. Yıllardır ilk kez bonservis geliri elde etme fırsatı gelmişken bence bu fırsatı kaçırmış olacağız. Kone ile de vedalaşacağız artık. Umarım güzel bir veda olur. İlerleyen yıllarda başka şekillerde fayda sağlayabilir. Skuletiç, Fernando, Fatih Aksoy gibi kiralık oyuncular gider büyük ihtimalle. Fatih ile ilgili zamanında girişim yapsak olurdu ama artık kulübü değerlendirir diye düşünüyorum. Diğer sözleşmesi biten Ali Şaşal bence şartları uygunsa iyi bir alternatif. Ama kalırsa Muammer de gidebilir. Artık üçüncü kaleci olarak genç bir kaleciye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Samba Camara'nın sözleşmesi bitiyor görünüyor ve durumunu tam bilemiyorum. Kupa maçında fena değildi. Sonradan girdiği Trabzon maçında fena değildi. Alanya maçında da iyiydi ama kalıcı olur mu göreceğiz. Cofie ise bu sene çoğumuza güven vermedi, belki de ayrılacaktır.

SONUÇ :

Çoğunlukla ilk 11'de oynayan oyunculardan Emre, Mert Hakan, Fernando, Fatih Aksoy ile Kone ayrılınca baya bir değişim olmuş oluyor.

İdeal 11 oluşturmak için kalan önemli isimler ise ; Samassa, Aaron, Goiano, Ziya, Uğur, Hakan Arslan, Claudemir, Yasin, Yatabare ve Erdoğan(?) oluyor. Çok fazla süre almayan genç isimleri şimdilik yazmıyorum ama Furkan, Djerlek, Volkan ve diğerleri inşallah kendini gösterip yeni yıldız adayımız olurlar. Barış Yardımcı, Cofie gibi alternatif oyuncuların sene bittiğinde akıbetlerini göreceğiz. Giden oyuncuların yeri iyi dolar ve uyum sağlanırsa fazla sorun yaşamayız inşallah. Tabiki bu seneyi nasıl bitireceğimiz de belirleyici olacak.

Can Ertan
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 20:01

Alıntı:
Bu sezonu kapsamıyor galiba

Bu sezondan kastınız nedir ? 19-20 sezonu yani şu an hala içinde bulunduğumuz sezon Trabzonspor UEFA Kupası'nda oynadı ve sonuncu olarak elendi

Açıklamada da 20-21 veya 21-22 sezonu yazıyor. Yani hak kazanması durumunda önümüzdeki iki sezon için

Özetle bu sene Trabzonspor şampiyon olsa veya ilk 4 içinde bitirse ligi ( çok çok yüksek ihtimalle bunlar gerçekleşecek) Avrupa Kupalarına katılamayacak gelecek sene

talha58
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 20:04

Bizim meselemiz değil bence şu an için. Kendi işimize bakmamız gerekir.

recepsivas
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 20:55

Alıntı:
Bu sezondan kastınız nedir ? 19-20 sezonu yani şu an hala içinde bulunduğumuz sezon Trabzonspor UEFA Kupası'nda oynadı ve sonuncu olarak elendi

Açıklamada da 20-21 veya 21-22 sezonu yazıyor. Yani hak kazanması durumunda önümüzdeki iki sezon için

Özetle bu sene Trabzonspor şampiyon olsa veya ilk 4 içinde bitirse ligi ( çok çok yüksek ihtimalle bunlar gerçekleşecek) Avrupa Kupalarına katılamayacak gelecek sene

Bir anlık dalgınlığıma gelmiş dediğiniz doğru, ayrıca İstanbul'daki mâlum 3 takımada gelme ihtimali var diyorlar.

Samsun davud
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 21:30

TS kâr açıkladı finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği için
Men edilmiş FB GS BJK niye adı geçmiyor ? TS. CAS dan döner bence

talha58
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 22:23

Bakın geçen seneden beri bu konuları öngörüp yazıyorum ve bugün haklı çıkacağım iyice görülmeye başlanıyor. Sivasspor sadece borçsuz olmakla kalmayıp iyi bonservis gelirleri elde edebilirse iyi olur demiştim. Emre ve Mert Hakan'ı ben olsam iyi bir teklif gelince gönderirdim. Ama gitmedikleri inşallah bizim adımıza fayda sağlar diye umut ediyorum. Son 8 hafta inşallah bonservis bedeli kadar gelir getirecek fayda sağlarlar.

Son 1 yıldır genelde sağlam ekonomik modelle gitmemiz gerektiğini belirttim. Önümüzdeki birkaç yılda bunun çok faydasını göreceğimizi de söyledim. Şimdi bunun emareleri çıkmaya başladı. Bu sene illa şampiyonluk hedefi ile kendimizi bağlamayıp birkaç yıl boyunca üst sıralarda tutunan ve gelir getiren bir takım olmanın daha önemli olacağını da dile getirdim. Şimdi durum tam olarak oraya gidiyor gibi.

Danişmend Taylu
3 hafta önce - Pts 08 Hzr 2020, 20:01

TRT Sporda Rıza Çalımbay açıklama yaptı mert Hakan, Caner, fatih ,Fernando,Hakan diğer ismi kaçırdım toplam 6 sakat var dedi.
Haa deyince antremana baslarsak böyle olur falan dedi.
Anlayacağınız yine şikayetler.
İsimiz çok zor bence.

talha58
3 hafta önce - Pts 08 Hzr 2020, 20:19

Ziya olabilir belki sakat oyuncu. Bizim için ilk 3 büyük başarı tabiki. Önceden beri yazdım biz 5 yılı düşünerek plan yapmalıyız. Eğer 5 yıl sağlam adım atarsak gerçekten büyük takım oluruz. Ama bu sene korona ve döviz kuru nedeniyle ekonomik yapı hasar aldıysa endişe ederim şahsen.

MUAMMER TÜRK
3 hafta önce - Pts 08 Hzr 2020, 23:20

RIZA hocam iyi hoşda,çokda severimde, şu ağlamaları hoş değil,hangi takıma gittiyse bişekilde hep ağladı,zaten konyaspordan da bu ağlamasından dolayı yollandı,konyada ,sivassporun rüyasında bile göremeyeceği adamlar elindeyken ,kadrom dar,şu bu diye hep bi bahane buldu,sivasspordada bu sezon ,bana göre bulunduğu nokta başarılıdır,lig böylede bitse başarılıdır bunada bişey demem, bu yönetimle ,bu kadroyla ,bu teknik heyetle ancak bukadarr ,daha fazlası olabilirmi? olabilirdi , halaada olabilir,bu kadar sakatlık nedir yaa ,tmm birden antrenmanlara başlanması bahane olabilir,ancak bu kadar oyuncunun maç oynanmadan sadece antrenmanlarda sakatlanması tam bir teknik heyet yada yardımcı antrenör hatasıdırr.sivasspor bu sezon daha önceki şampiyonluğa oynadığı yıllara göre , şampiyonluğun en büyük adayıydı ,bana göre halada öyledir,yönetimin yapacağı 3 5 nokta transfer ile bu rüya çok rahat gerçekleşebilirdi,şimdi diğer rakiplerimizi analiz etmeye gerek yok,ilk yarıya göre trabzon olsun,gs olsun, nokta 1 2 adam alarak şampiyonlukta çok şanslı hale geldiler,gs 1 onyekuru ile ,trabzon N DİAYEYE ile birçok maçı lehine çevirdi,sivassporda kendi çapına göre 3 4 oyuncu aldı ama ,bu oyunular kadar katkı yapamadı,şimdi ,takımın en önemli oyuncuları hakan,ziya,fernandao,mert hakan caner ,sakat deniliyor,bu şartlar altında nasıl zirveye oynanacak bilemiyorum..

8 hafta kaldı,isterse sivasspor bu 8 maçı kazanabilir bu gücü var ,bu sakatlara rağmen var,caner yoksa PAPY VAR,olmadı samara var,mert hakan yoksa clademir var,fatik yoksa faty var,hakan yoksa ,erdoğan var,ziyayoksa uğur var,fernandao yoksa yasin var,vsss..olduğu kadar artık ,sakatlıklarla filan bu sezon bişekilde bitecek,sivasspor avrupayada gidebilir,şampiyonda olabilir ,şampiyonlar liginede gidebilir,hçbiryerede gidemeyip ligi 6.7. de bitrebilir,olasılıklar çok,rıza hocadan artık bahanelerin ardına sığınmadan,oyuncuları maçlara motive etsin ,tk arzum budur ,sezon bitsin isteyen istediği takıma gider.

Şunuda söylemeden geçmiyecem,emre kılınç ve mert hakanın zamanında parayla yollanmaması SİVASSPOR için iyi olmadı ,2 sinden enaz 4 milyon ero gelir elde edilebilirdi,şimdi 0 eroya gidecekler,şahsi düşüncem bu paraya yollanması ve yerlerine sağlam 2 oyuncu alıp 2 milyon eroyuda kasaya koymak eniyişi olurdu,takım şampiyonluğa giderken bu riski almaya kimse cesaret edemedi ,buseferde belki taraftar olarak takım şampiyonluğa giderken bu yapılırmı derdik ,tek dileğim sezon sonuna kadar enaz bu parayı kazanacak kadar performans sergilemeleridir,yönetim belki bu oyuncuları satarak şampyonluğu ,istemediler damgası yemek istemedi,ben olsam ödeyene yapıştırırdım,ligin 2.devresinde bu kadar puan kaybetmemizin tek nedeni mert hakan ve emre kılınçın verimsizliğidir,yönetimin ve rıza hocanın alamadığı risk ,maalesef ters tepmiştir,ben yinede sivassporun ligi zirvede bitireceğine yürekten inanıyorum,sezon sonundada göreceğiz ..

sayfa 2166
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET