Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
celal çelik
7 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 21:44

bukadar tarihi geçmişi olan bu kadar güzel bir ilçenin bukadar bakımsız ve bu kadar dışlanmış olmasıda akıl almaz bişey sosyal hayat üsküdarda sıfır hiçbir aktivite yok akşam dışarı çıkıp yapabiliceginiz hiçbir cafe veya doğru düzgün restorant onu bıraktım dolaşa bilicegin güzel bir sahil kesimi dahi yok üsküdara acil güzel projelerin yapılması şart

http://www.uskudar-bld.gov.tr/portal/flv_/t1.jsp? ...r&ID=1

ahmetsever
6 yıl önce - Sal 22 Şub 2011, 15:01

Alıntı:

Üsküdar’da çok güzel bir şehir meydanı ortaya çıkacak

Üsküdar Meydanı’nın yayalaştırılması projesi kapsamında belediye binasının yıkılarak meydana ekleneceğini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, “Üsküdar Meydanı Marmaray nedeniyle 2013’te tamamlanacak, ama trafik ortadan kalkacak ve çok güzel bir şehir meydanı ortaya çıkacak. Taksim Meydanı’nı da Haziran ayında yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Gazetecilerin sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Meydanı’nın yayalaştırılması projesi kapsamında belediye binasının yıkılarak meydana ekleneceğini belirterek, “Üsküdar meydanı Marmaray nedeniyle 2013’te tamamlanacak, ama trafik ortadan kalkacak ve çok güzel bir şehir meydanı ortaya çıkacak. Taksim Meydanı’nı da Haziran ayında yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Marmaray'ın Üsküdar İstasyonu’nda arkeolojik çalışmalar nedeniyle kazı ve inşaat süresinin uzadığını vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, “Maalesef Üsküdar'da çalışma bir kaç yıldan beri sürüyor ve 2013'e kadar sıkıntı olacak. Burada trafiği by pass edecek bir düzenleme yapıyoruz. O çalışmayı devreye soktuğumuz zaman trafik sıkıntısı ortadan kalkacak. Burada ciddi anlamda bir trafik sıkıntısı var. Tamamlandığı zaman da Üsküdar'da çok güzel bir şehir meydanı ortaya çıkacak” diye konuştu.

Çağlayan Meydanı inşaatını 6 ayda bitireceklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Aynı şekilde Taksim'de Haziran'da çevre düzenlemesi çalışmasına başlamayı hedefliyoruz. Taksim'de trafiği yer altına almak suretiyle meydan anlayışını orada etkili olarak hissettirmek istiyoruz. Buna benzer şehrin başka noktalarında da meydan çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.

Belediye binası yıkılarak yayalara açılacak

Öte yandan, Üsküdar Meydanı’nın yayalaştırılması projesi kapsamında belediye binası yıkılarak yeni yerine inşa edilecek. Üsküdar Meydanı’nda yer alan belediye binası Çavuşdere Caddesi üzerinde otopark olarak kullanılan 30 dönümlük alana taşınacak. Konuyla ilgili karar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alındı.

Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle alınan karara göre; Üsküdar Valide-i Atik Mahallesi’nde “Spor, Kültür tesisi ve otopark” alanı olarak belirlenen alan “Belediye hizmet birimleri alanı”, “Spor tesis alanı” ve “Ticaret- Hizmet alanı”na alındı.

Komisyon raporunda, Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nün, “Söz konusu alanının cephe aldığı yolların genişliklerinin sağlanabilmesi için yollara gerekli bedelsiz terklerin yapılması, yeterli otopark alanı ayrılması ve zemin altı kullanımının kamuya açık otopark alanı şeklinde düzenlenmesi, ulaşım bağlantılarının yapılması” koşuluyla ulaşım açısından uygun olduğu görüşüne yer verildi.

Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü, İSKİ ve Spor İl Müdürlüğü’nün de şartlı görüşleri doğrultusunda hazırlanan rapora göre, yeni yapılacak belediye binasında belediye hizmetlerine yönelik tesislerin yanında sosyal kültürel tesisler, nikah dairesi, bilgi evleri, açık-kapalı spor tesisleri de olacak.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=19167

antonio62tr
6 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 12:45

Belediye binasının yapılacağı yer oto sanayi sitesinin hemen yanı ve çingene mahallesinin tam ortası. Bana hiç mantıklı gelmiyor. Ayrıca ana caddeden buraya girmek için kullanılan yollar da daracık ve sürekli araç parkediliyor.

Bence belediye binasının yeri daha sonra tekrar değiştirilir.

adnanavci

6 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 12:58

Yeni belediye binasının konumunu bende hiç beğenmedim Üsküdar ilçesini dar bir lokasyonda görmek bence çok yanlış herkesin altında özel arabasıda bulunmamakta ve benim bildiğim toplu ulaşımla çok zor varılabilecek bir lokasyon bu benim şahsi görüşüm ama meydan ile ilgili düşünceleri benim hoşuma gitti 2005 senesinden bu yana Üsküdar resmen öldü inşallah bu projeyle Üsküdar biraz nefes alacak diye düşünüyorum.

şafakrecep

6 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 12:58

Alıntı:
Üsküdar Trafiğine Neşter: Üsküdar Meydan Sahil Yolu Projesi

Marmaray çalışmaları dolayısıyla Üsküdar Meydanı’nda meydana gelen araç ve yaya trafiğine çözüm olarak nitelendirilen Harem Sahil Yolu Projesinde çalışmalar başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Üsküdar Belediyesi ile işbirliği halinde Üsküdar’ın araç ve yaya trafiğini hafifletmek amacıyla yürütülen bir dizi projeden biri olan Harem Sahil Yolu Projesi, Üsküdar meydanında Marmaray çalışmalarından kaynaklanan yaşanan trafik sorununa çözüm olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi’nin işbirliği ile halinde yapımına Nisan ayı içinde başlanan proje kapsamında Üsküdar Meydanı’na, 400 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde 2x2 şeritten oluşan araç yolu ve 150 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yaya yolu yapılıyor. Bağlarbaşı’ndan Üsküdar’a inen Selman-i Pak Caddesi’ni Harem sahil yoluna bağlayacak yeni yol projesinin Haziran ayında bitmesi planlanıyor.​

not: haber ve fotoğraflar üsküdar belediyesi internet sitesinden alıntıdır..

Cemoli D18
6 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 15:53

son yazılan haber gerçekten sevindirici ve güzel bir gelişme ihtiyaca göre şekillenen bir üsküdar olacak. sahil içinde güzel bir görünüm oluşturacağı kesindir. fakat ne kadar sürer bu çalışmalar Allah bilir, umarım kısa sürede bitirir ve hizmete alırlar...

Emir Karagüler

6 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 21:33

Yalnız Umranıye Metrosunun ılk ıstasyonu MArmaray ıstasyonunun denız tarafı doldurularak yapılıcak bu ıkı proje aynı anda nasıl yapılıcak?

adnanavci

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 22:33

Aşağıdaki resimleri bugün çektim sahilde bazı faaliyetler gördüm ve resimledim , acaba bu çalışma bahsi geçen denizin üstünden giden yolamı aittir yoksa marmaray çalışmalarına mı onu kestiremedim.Gözlemim denize çelik kazıklar çakıldığıdır,bilgi sahibi olan arkadaşların görüşü nedir acaba

(+)  

(+)  

(+)

adnanavci

6 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 16:42

Konu ile ilgili sahil yolu çalişmasi tamamlanmiştir,görseller ve gerekli bilgi aşağidaki linktedir.

http://www.uskudar.bel.tr/tr-TR/haberler/Sayfalar ...x?hid=4028

kenanmar
6 yıl önce - Cmt 24 Eyl 2011, 20:27

Üsküdar Meydanı'nı trafiğe kapamak maksadıyla ekte verdiğim imar planı doğrultusunda resmini çizdiğim şekilde bir arka yol yapmayı planlıyorlar.

(+)

Alıntı:
Dosya No : 14-1095
Tasdik Tarihi : 21.06.2011
İlçe : ÜSKÜDAR
Plan Ölçeği : 1/5000
Açıklamalar : Üsküdar İlçesi, Üsküdar Meydanı ve Yakın Çevresi'ne ilişkin Nazım ve Uygulama İmar Planı revizyonuna itiraz ile ilgili (plan notu ilavesi) 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 21.06.2011 tasdik tarihli plan.
İlana Çıkış Tarihi : 22.07.2011
İlan Bitiş Tarihi : 22.08.2011
Kalan İlan Süresi : Süresi geçmiş
Üsküdar Meydanı ve Yakın Çevresi N.İ.P. (5910K)
http://application2.ibb.gov.tr/NewIBBUsercontrols ...MARID=7726

Muhtemel yol yapımı için yıkılacak binalar ise bu başlığın 2. sayfasındaki haberde görülebilir.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=107015 ...p;start=10

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet