Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Anadolu Harikalar Diyarı
123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
hakanbaysalkayseri

7 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 18:05
Kayseri - Anadolu Harikalar Diyarı


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, büyükşehir belediyesinin Kayseri'yi İç Anadolu'nun merkezi yapacak, sosyal hayatı renklendirecek projesi 'Anadolu Harikalar Diyarı' için Cırgalan Kumalı Parkı'nda ilk kazmayı vurduklarını söyledi.


Anadolu Harikalar Diyarı hazırlıklarına, Kumalı Parkı'ndaki Olimpik Yüzme Havuzu'nu yıkarak başlandığını belirten Başkan Bekir Yıldız, "Kocasinan belediyemize ait Cırgalan Kumalı Parkı'ndan başlayıp, arkaya doğru neredeyse bir milyon metrekareyi bulacak çok büyük bir parkla ve projeyle karşı karşıyayız. Anadolu Harikalar Diyarı hayırlı olsun." dedi.

Kumalı Parkı'nı içine alacak çok geniş ve önemli projenin içinde birçok etkinlik olacağını vurgulayan Başkan Yıldız, "Su oyunları, çocuklar için büyük oyun alanları, mesire alanları, at yarışı parkuru gibi Kayseri'yi İç Anadolu'da ve Türkiye'de merkez yapmak için hazırlanan projenin ilk adımını atmış olduk. Anadolu Harikalar Diyarı'nın ilk kazmasını vurduk. Tamamen büyükşehir belediyemizin projesi olan Anadolu Harikalar Diyarı'nın ana finansmanı büyükşehir belediyemizce karşılanacak. Proje, bölgemizin sosyal yapısını ve sosyal hayatını değiştirebilecek çok önemli bir çalışmadır. İlk kazmayı vurmaktan çok memnunuz, hayırlı olsun." diye konuştu.

Kumalı Parkı'ndaki olimpik yüzme havuzunu 1987 yılından beri işleten Ahmet Ekizoğlu da önemli bir projenin başlangıcı için kendi yaptığı 25 yıllık işyerine ilk kazmayı vurmak istediğini söyledi. Ekizoğlu, "Anadolu Harikalar Diyarı Projesi'nin başlangıcı için zorunlu olan bu yıkım şehrimize, halkımıza inşallah hayırlı uğurlu olur. Bu projenin halkımıza güzel hizmetler vereceğini biliyorum. Bu yüzden hem hüznü hem sevinci bir arada yaşıyorum. Sayın başkanlarımızın biz işletmecileri mağdur etmeyeceğini biliyorum. Buna da güveniyorum." şeklinde konuştu.

(+)

(+)

(+)

(+)
ArMaN38
7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 11:56

Proje süresi ne kadar aceba ?

hakanbaysalkayseri

7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 12:19

Sanırım beş yıl gibi bir sürede bitirilecek.hani
7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 12:23

Daha orjinal bi isim yok muydu; Türkiye'de 4-5 tane Anadolu Harikalar Diyarı var zaten.

hakanbaysalkayseri

7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 12:25

Proje bitince belki ismini değiştirirler.Şimdilik bu şekilde yapılsın bakalım.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ