Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
murat_

6 yıl önce - Prş 17 Mar 2011, 19:22

Sümer'de tam olarak nereye düşüyor? Eski bez fabrikasının oralara mı yapılıyor?

Levent Fidan

6 yıl önce - Prş 17 Mar 2011, 20:29

Erkilet istikametine giderken, üst geçitten hemen sonra sağ taraftaki boş arsaya yapılıyor

adnann02
6 yıl önce - Prş 17 Mar 2011, 20:30

Demiryolu köprüsünü geçince hemen sağ tarafta yer alan eskiden askeri dikimevinin bulunduğu arsaya yapılacaktı bu proje. Arsa üzerinde bir takım prüzler vardı. Bundan sonrasını takip edememiştim ama demekki bu prüzler kalktı ve inşaat başladı. Bu projenin bitirilmesiyle mevcut adliye binası yıkılıp otopark olacak ve valilik binası geriye alınarak Cumhuriyet Meydanı biraz daha genişletilecek. Yeni yapılacak valilik binası da bir önceki valilik binası ile aynı olacakmış. Özhaseki'nin açıklamaları tabi bunlar. Ancak net projeler daha ortada yok.

Bu arsa üzerindeki prüzlerin giderilmesi ve mevcut adliye binası'nın yıkılarak valilik binasının geri alınması ise tam bir Kayseri zekası ürünü. Zira dikimevi arsası MSB'ye bağlı iken bu arsayı bir bedel karşılığı olmadan Adalet Bakanlığı'na devretmek istememişler. Bunun üzerine Belediye devreye girerek bu arsayı MSB'den para karşılığında alıp Adalet Bakanlığı'na devretmiş, karşılığında da mevcut adliye binasının arsasını almış. Bu sayede Cumhuriyet Meydanı'na da son şekli verilmiş olacak.

Kaynak

phbb

6 yıl önce - Cmt 19 Mar 2011, 10:01

(+)

köprü üstünden kalitesizde olsa bir resmi

Okan Koşak
6 yıl önce - Cmt 09 Nis 2011, 16:10

İnşaatın başladığını gördüğümde "Buraya ne yapılıyor acaba" diye düşünmüştüm. İş merkezi, alışveriş merkezi vs. olacağını sanıyordum. Dün de tabelada "Kayseri Adalet Sarayı" nı görünce gerçekten sevindim. 31 milyon 290 bin (veya 920 bin) liraymış proje bedeli. Bitiş tarihi de 2013 görünüyor. Güzel bir yer seçilmiş. O bölge için hayırlı olur umarım.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ