Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Ahmet Günen

4 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 03:19

Alıntı:
internette gezerken bunları buldum paylaşmak istedim sanırım adliyenin karşısına yapılacak istinad mahkemesi olsa gerek bu proje ama 2012 yılından kalma

Hukukçu değilim ama, "İstinad mahkemesi" deyimini ilk defa duyuyorum. Bir imla hatası olabilir mi?

tcm42

4 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 03:24

İstinaf mahkemeleri hocam istinad değil İstinaf, Arapça kökenli bir kelime olup Yargıtay ile ilk derece mahkemeleri arasında kurulacak üst derece mahkemelerince yapılacak olan yargısal denetimin adıdır. Yani mahkemelerin verdiği kararlar bir üst mahkemede bir kez daha gözden geçirilecek, gerekirse yeniden duruşma yapılacak, delil toplanacak ve tanık dinlenebilecektir.

ali dostbey
4 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 03:27

Alıntı:
Hukukçu değilim ama, "İstinad mahkemesi" deyimini ilk defa duyuyorum. Bir imla hatası olabilir mi?

Evet arkardas imla hatasi yapmis "Istinaf" olmaliydi, ayrica yanilmiyorsam bu mahkemeler "Bolge Adliye Mahkemeleri" olarakta biliniyor...

sezai ali
4 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 14:04

yanlış yazmışım arkadaşlar

Suzi Dilara

3 yıl önce - Prş 23 Oca 2014, 19:06

Ben hiç estetik bulmuyorum bu cam giydirme binaları ....yazık!

Kışın ışık alma ve sıcaklığının faturaya faydası dışında ( ki yazın bu cam paneller bi handikaptır) Mimari Tasarım ve Peyzaj Mimarisi adına söyleyecek hic bişey yok

ilerde 21. yüzyıl mimarisi deyince akıllarda kalacak tarafı ne olacak acaba :/

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ