Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Nazmi

5 yıl önce - Prş 20 Arl 2012, 14:38

2-3 ay öncesi..

onurnazliaka
5 yıl önce - Prş 20 Arl 2012, 22:50

Bundan birkaç yıl önce ilk kez Kayseri'ye geldim. Zamanla gelişlerim daha da arttı, en son geldiğimde de maşallah nasıl bir gelişse 9 ay kaldım zaten. Ancak bu zaman içerisinde pek çok binanın yerini öğrenmeme karşın adliyenin yerini bir türlü öğrenemedim. Meydandaki binanın üzerinde idari yargı yazdığı için burayı sırf idare mahkemelerine ait sandım, ki büyüklük olarak da o nispette hitabetmişti bana. Meğerse bu bina hem valilik hem idari yargı hem de adli yargı binasıymış. Açıkçası pek de büyük olmayan bu binalarda adliyenin olmasına çokça şaşırmış ve pek çok defa nerede olduğunu merak ettiğim yerin şehrin tam göbeğindeki bu küçük alanda olduğunu görünce hayal kırıklığına uğramıştım.

Yeni bina eskisiyle karşılaştırıldığında gerçekten büyük olacak ve uzun bir süre Kayseri'ye yetecek. Demiryoluna bakan arkadaki 4 blok durumu kurtarıyor. Ayrıca adliyenin şehrin tam göbeğinden alınması da yoğunluk azaltmak adına olumlu, hem de pek fazla uzağa değil 750 metre öteye alınarak bu hamle gerçekleştirildiği için insanlar adliyeye ulaşmakta sıkıntı yaşamayacaklar.

Said Karahasan

4 yıl önce - Sal 28 May 2013, 03:24

Kayseri Yeni Adalet Sarayı'nın çevre düzenlemeleri yapıldı..

Alper Tekkuş

4 yıl önce - Sal 28 May 2013, 08:55

Alt otopark kesin personele aittir,par alanı çok kısıtlı diycem de hiç alan yok zaten ön taraf 2 cephede anayol olduğundan trafikte sıkıntı yaşancaktır.

_sezer_

4 yıl önce - Sal 28 May 2013, 17:27

Bildiğim kadarıyla yıkılan veterinerlik fakültesinin arazisi otopark olarak kullanılacak.
Oranın otopark olması halinde bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ