Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2010 Sonuçları
123 ... 282930   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Yusuf Esengül

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 18:18
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2010 Sonuçları

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2010 Sonuçları 28 Ocak 2011 tarihinde açıklanacak.Pek çok istatistik meraklısı bu sonuçları bekliyor.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki sıralamaları öncelikle yapmamız gerekiyor:

1.Büyükşehir Belediye Nüfusları
Byükşehir nüfusları ne kadar arttı? Nüfuslar arası makas açıklığı ne kadar değişti? Büyükşehire bağlı ilçelerin nüfus sıralamaları nasıl gerçekleşti? Antalya Konya'yı geçebilecek mi acaba?

2.Belediye Nüfusları
Bu sıralamada Türkiye'nin şehirleri büyükten küçüğe sıralanacak. 2009 sonuçları ile kıyaslamalar yapılıp sıralamasının ne kadar değiştiği tartışılacak.

3.İl Genel Nüfusları
Bu kategoride il ilçe kasaba ve köyler dahil il genel nüfusları üzerinde duracağız. Özellikle göç hareketliliğini bu kategoride inceleyeceğiz.

4.Şehirlerdeki Hemşehri Sayıları
Bu da çok ilginç verilerle dolu bir sıralama. Geçen sene hangi şehirde kaç tane hemşehri var bunu görmüştük. Tüm toplamlara bakarak en çok İstanbullu sonra Konyalı olduğunu öğrenmiştik. Bu sene Şanlıurfalılar Konyalılar'a yetişebilecek mi acaba?

5.Kasaba-Köy ve Mahalle Nüfusları
Özellikle belediye sınırındaki kasabalar için önemli bir sonuç doğuracak bu sıralama.

6.Erkek-Bayan Sayıları ve Yaş Grupları
Ülkemizde ve şehrimizde kadın-erkek oranı nasıl? Hangi yaş grubundan kaç kişi yaşıyor? Ülkemizde doğum ve ölüm oranları nasıl gerçekleşti? Hangi şehrimizde insanlar daha uzun yaşıyor? Bu kategoride de epey çalışmamız gerekecek.

Özellikle büyükşehir tartışmalarının hararetli geçeceğine inanıyorum. Bakalım görelim.

Sonuçları bu sayfada tartışacağız arkadaşlar

En son Yusuf Esengül tarafından Çrş 12 Oca 2011, 19:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Emre Yener
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 18:30

İlk 5 değişmez. 6-10 arası illerin nüfusunda epey artış veya değişim olabilir. Yine büyükşehir olacak illerin nufusunda artış bekliyorum

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 18:33

Merkez nüfusu olarak Antalya'nın Konya'yı ve Diyarbakır'ın Mersin'i geçeceğini öngörüyorum.

2009
Konya 1.003.373
Antalya 955.753

Mersin 842.230
Diyarbakır 834.854

Battal Altıntaş
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:04

Sonuçlar 25.01.2011 değil 28.01.2011 tarihinde açıklanacak. TÜİK sitesinde yayın takvimi var.

En son Battal Altıntaş tarafından Prş 13 Oca 2011, 12:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:08

Hayır 28.01.2011 Cuma saat: 10.00 da açıklanacak.

KAYNAK: http://www.tuik.gov.tr/takvim/tkvim.zul#tb1 sayfa:8

bozkurt358
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 21:32

kayseri ve antaya bir milyonu gecermi
bence antalya evet
kayseri belki

ümitkazak

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 21:36

Mahalle nüfuslarını öğrenemeyiz çünkü açıklanmıyor.En çok merak ettiğim sonuçlardan biri ama Tüik nedense köyleri bile açıklarken mahalle nüfuslarını açıklamamakta ısrarlı.

ibrahim alıcı
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 21:37

Kayseri'nin 1 milyonu geçeceğini zannetmiyorum.Tahminim 945.000 civarı.

Bizim öyle civarda büyük nüfuslu ilçemiz yok(aslında hiç büyük ilçemiz yok Kocasinan,Melikgazi,Talas metropolleri hariç ) diğer bazı kentler gibi civar ilçeler bağlandıktan sonra kent nüfusu patlama yapmıyor.

Kayseri'de İncesu ve Hacılar'ı çıkarsan dahi gerçek kent nüfusu,belirtilen nüfus'dan ancak 40.000 azalır.

Ömer YILMAZ
3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 21:50

Bu sayfadaki arkadaşlar gerçekten de çok mütevazi. Özellikle Konyalı ve Kayserili arkadaşlar. Başka sayfalarda herkes kendi şehrini övmeye çalışıyor. Benim şehrim böyle güzel şöyle güzel diye. Bu şehirlerin hepsi bizim hepsi birer Türk şehri bir Alman ya da Rus şehri değil.
Ben de tahminimi söyleyecek olursam Antalya yılda ortalama 80-100 bin artış yakalıyor dolayısıyla 956 bin olan Antalya nüfusu büyük olasılıkla 1 milyon 30 bin ile 1 milyon 50 bin arası değişecektir büyük bir artışın olacağını sanmıyorum. Diğer şehirler hakkında ise bir fikrin yok en büyük şehirler sıralaması yine değişmez. Adana 5, Konya 6, Antalya '07'

Serkan 20

3 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 22:08

Alıntı:
Bu sayfadaki arkadaşlar gerçekten de çok mütevazi. Özellikle Konyalı ve Kayserili arkadaşlar. Başka sayfalarda herkes kendi şehrini övmeye çalışıyor. Benim şehrim böyle güzel şöyle güzel diye. Bu şehirlerin hepsi bizim hepsi birer Türk şehri bir Alman ya da Rus şehri değil

Nüfus her zaman her şey demek değil çünkü.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET