Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Ankara Yolu
« önceki   12345 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Alper Tekkuş

2 yıl önce - Cmt 14 Mar 2015, 15:29

Alıntı:
Ankara girişi ile ilgili belediyeye mail atmıştım.Bu yıl yatırım programına alındığını söylediler.Bol ağaçlandırma ve modern kaldırımlarla beraber kaliteli sıcak asfalt dökülecekmiş.Tabi bence bunlar yeterli değil.Serbest bölge girişi,Organize girişi,Belsin 1,Belsin 2 girişlerine altgeçitler yapılarak damarlar açılmalı modern bir görünüm verilmelidir.

Serkan bey, kesınlıkle hemfikirim...

onurnazliaka
2 yıl önce - Cmt 14 Mar 2015, 15:30

Kayseri'nin Sivas girişi de sorunluydu esasen. Ancak orada tramvay dolayısıyla Gesi Yolu'na kadar toparladılar, sonrası hâlâ iyi değil. Gesi Yolu'ndan Kaykoop'a kadar aydınlatmasız, ışıksız olduğu günleri de biliriz. Ankara Yolu girişi de ta Anbar'a kadar hiç iyi durumda değil. Yol, sanki Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yapmışçasına duruyor. Buralar büyükşehir belediyesine geçtikten sonra yeterince bakım yapılmaması, KGM'den alındığı gibi bırakması sorunun esas nedenini oluşturuyor.

Bunları belirtmekle birlikte ekleme yapmamız da gerek. Fotoğrafta görünen kısımların şehir içi ve şehir dışı arasında kimlik taşıdığı bilinmelidir. Yani buralar tarlaların ortasında giden, esasen bence hâlâ şehir dışı olmakla birlikte şehir içinde gibi gözüken yerlerdir. Bu yerlerde pek yerleşim yoktur. O nedenle de buralara öncelikli olarak özen gösterilmemiştir. Tabi bu bahane değildir ama belediyenin buraları yapmamasının nedenidir diye düşünüyorum.

Burada yapılacak çalışmalar sonucu 2012 yılında Anbar civarında yapılan çalışmaya benzer sonuçlar görebileceğiz.

Osmaann
2 yıl önce - Cmt 14 Mar 2015, 16:03

Bence ankaranın girişlerine yapılan kapılar gibi kayseri girişinede bu tür şeyler yapılabilir ayrıca bazı şehirlerde şehre girmeden şehirde gezilip görülmesi gereken yerler yemekleri falan tanıtım tabelaları var bu tip şeyler kayseri girişinde de olursa şehrimize değer katacaktır.

serkansarikurt
2 yıl önce - Cmt 14 Mar 2015, 16:29

Alıntı:
Bence ankaranın girişlerine yapılan kapılar gibi kayseri girişinede bu tür şeyler yapılabilir

En güzel kapı ağaçtır.Ağaç ağaç ağaç..Tek tük değil bol bol ağaç.Makinalarla şekillendirilebilen süs ağaçlarda ilave edilip Kayserimizin simgelerinden oluşmuş figürlerle,süs ağaçları şekillendirilmelidir..

Suzi Dilara

2 yıl önce - Sal 17 Mar 2015, 12:33

Kavsak ve üzerinde bulunduğu Kocasinan Bulvarı Hala Çevreyolu olarak kullanıldığı için bu haberi burada paylaşayım dedim

Üstgecit ve köprülü kavşak çalışmaları nedeniyle Karayolları Kavşağı'nda, 18 Mart Çarşamba gününden itibaren Ankara geliş yönü trafiğe kapatılacak

Ankara yönüne gidiş istikameti ve tramvay seferlerinde bir değişiklik olmayacak.

Yaklaşık 20 gün sürecek altyapı ve temel kazık çalışmaları nedeniyle trafiğe kapalı olacak yoldan dolayı araç sürücülerinin alternatif yolları kullanmaları gerekiyor.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ