Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul E-5 Sabit Radar, 70 KM Hızı Geçen Yandı
123 ... 192021   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ersingokdal

3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 15:54
İST » E-5 Sabit Radar, 70 KM Hızı Geçen Yandı

İstanbullular artık E-5'te 70 kilometre olarak belirlenen hız sınırına uyacak...
İstanbul’un büyük sorunlarından biri de trafik kazaları... Özellikle E-5’te aşırı hız yüzünden meydana gelen kazalarda çok insanın canı yandı...

Konuya sık sık dikkat çeken Habertürk, E-5’te hız kontrolünün başladığını yazdı. Haberde kentin birçok noktasında hız kontrolü olmasına rağmen E-5’te bu uygulamanın olmadığına vurgu yapıldı.

Ard arda yapılan çağrılar sonuç verdi, yola radar yerleştirildi, tabelalar asıldı... Hız sınırı da 70 kilometre olarak belirlendi.

Bundan böyle hız sınırını aşan sürücüler radarla tespit edilecek ve cezalandırılacak. Artık kimse E-5�te birbiriyle yarış yapamayacak, kendi canını ve yol güvenliğini tehlikeye atamayacak.

Kaynak : TRTHABER

arkadaşlar cuma günü itibarıyla başlamış cezalar,cevizlibağ üstgeçit ve merter shell benzinci tarafında 2 adet sabit radar yerleştirilmiş,cevizlibağ,ayvansaray,halıcıoğlu,okmeydanında da montaj işlemleri yapılıyormuş,arabasıyla geçen arkadaşlar bildirdi.bilginize...

BurakDemir

3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:13

70 ile gidebilecek trafiği bulursak geçmeyiz. Ancak gece 10-11 den sonra filan.

Güzel fatih

3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:16

Medenice bir uyguluma .Avrupa daki gibi korna yok sollama yok en berbati Trafik Canavarlığı olmayacak ne güzel.Umarız böyle olur.Tabii yolda sarhoş ve magandacılar müstesna..

BurakDemir

3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:21

Bütün bu güzel temennileriniz bu kameralar sayesinde mi gerçek olacak?

İsmail270116
3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:29

Bu kameralar deyip geçmeyin Bursa'da bile yedik cezayı...270 Lira...
Taaak evine gönderiveriyorlar İnanmıyorsan fotosunu bile çekiyorlar aman dikkat edin

BurakDemir

3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:31

Valla sevinirim şahsen can yakmaya başlayıp da millet korkudan adam gibi gitmeye başlarsa yollarda. Küfürbaz oluyorum bu şehirde araba kullanırken.

ERTUĞRUL
3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:31

Umarım ciddi şekilde uygulanır.Trafiğin açık olduğu zamanlarda ,bir gözüm öndeki trafiği gözlerken ,bir gözümde arkadan gelen trafik sapıklarını kollamakla görevli.

Hadlerini bildiren bir düzen uygulanırsa bizde onlara yol açacağız diye istemeden slalom yapmak zorunda kalmayız.

alperoner
3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 16:54

Arkadaşlar gerçekten yol boş iken e-5'te 60-65 ile mi gidiyorsunuz?

Yol boş iken bir 50-60 ile gitmeyi deneyin bence ondan sonra sevinin.

korkutyil
3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 17:17

E-5 te 90 la giderken bile arkanıza yanaşıp sellektör yapanlar yüzünden yolun müsait saatlerinde 70 le gitmek büyük tehlike arz eder bu yolda. Arkadan gelip çarparlar. Ataköy sahil yolunda da 50 km limit vardı. Ben kendimi çok zorladım uymaya. Baktım vızır vızır giden araçların içinde 50 km ile yol almak çok tehlikeli bende 5-6 kere 50 ile geçtikten sonra vazgeçtim. Hiçte ceza gelmedi bana. 70 km aslında normal bir hız 80 olsa daha iyi olurdu, ama asıl bu makas atanlara, şahıs arabalarına kırmızı-mavi ışık ve siren takarak trafikte kendine ayrıcalık yaratmaya çalışanlara çözüm bulunmalı. EDS bildiğim kadarıyla otomatik bir sistem değil kamera başında oturan görevli şeçtikleri ihlallere ceza yazıyor. Keşke daha güçlü yaptırım olsada hem kendi canını hemde diğer insanların canını tehlikeye atanlar bu davranışlarından vazgeçseler.

Bunyamin Ekmen
3 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 17:18

Bu nasıl bir saçmalık böyle ya?

Arkadaş dünyanın hangi medeni devletinde E-5 ayarında bir yolda 70km hız sınırı var acaba?Radar koyacaklarına adam akıllı trafik polisi yetiştirsinler,e-5'in çok belli tıkanan,sağdan zıplanan yerlerine koysunlar.Bunlara zaten vur diyorsun öldürüyorlar.Şimdi ben koca e-5 boş olsa 70'le mi gideceğim?Bu nasıl bir mantık ya...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM