Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
beratdemir
7 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 20:33
Sivas - Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi


Sivas Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi 80 hektar üzerine kurulmuş olup, her türlü altyapı işleri ve çevre yolları bitirilmiştir. Şu anda Şarkışla organize sanayi bölgesinde bir adet mobilya fabrikası üretime geçmiş olup 20 kişi istihdam edilmektedir. İki tane de fabrika da inşaa halinde olup çok yakında faaliyete geçecektir. 6 tane de firmaya yer tahsisi yapılmıştır. 56 firma ise yer tahsisi için müracaatta bulunmuştur.

Şarkışla osb' nin Akdeniz karadeniz yol güzergahından limanlara bağlanma avantajı olduğundan , Şarkışla osb nin önümüzde ki zamanlarda hızla büyüyecği tahmin edilmektedir. Şarkışla Osb deki gelişmeleri bu konudan paylaşmaya devam edelim.


beratdemir
7 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 20:35

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Serkan Ata, ilçedeki organize sanayi bölgesine yatırım yapmak için 56 yatırımcının yer tahsisi için başvurduğunu bildirdi.

Ata, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yatırımcılardan altısına yer tahsisi yapıldığını belirterek, bunlardan birisinin geçen yıl Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in temelini attığı mobilya fabrikası olduğunu, bu fabrikanınüda retime geçtiğini söyledi.

Burada 20'ye yakın işçi çalıştığını anlatan Ata, diğer ikisinde ise inşaatların son aşamaya geldiğini, yakın bir zamanda üretime geçeceklerini ifade etti.

Altyapı ve çevre yolu bitirilen organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak isteyen yine Kayserili bir heyetle bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatan Ata, yatırım yapmak isteyen şirketlerin daha çok Kayseri'den geldiğini belirtti. Ata, şunları kaydetti:

'Karadeniz?Akdeniz yolu olarak bilinen NATO yolu diye de tabir edilen Karadenizi Akdenize bağlayan yolun ilçe merkezinden geçmesiyle artık deniz limanlarına olan mesafelerinde kısaldı. Bizim hedeflerimiz arasında ilki hedef bölge olarak belirlediğimiz Kayseri ilimizde bulunan yatırımcılarımızın ilçemizi tanıtarak yatırım yapmalarını sağlamak ve bu çarpan etkiyle Şarkışla'da yatırımcılık ruhu taşıyan esnaflarımızın kolektif bilinçle bir araya gelip bu sinerjiyle yatırımın yerli kaynaklarla sağlanması, en son ve en önemlisi de ilçemizden yurt dışına giden ve orada işçi iken işveren haline gelen hemşehrilerimizin kendi doğdukları topraklara yatırımlarını sağlamaktır.'

Ata, amaçlarının uluslar arası standartlarda sanayi parselleri oluşturarak, yatırımcılarımızın hizmete sunmak olduğunu, teşvik kapsamı içerisinde olması nedeniyle de yoğun bir talebin bulunduğunu belirterek, açıklamasını şöyle tamamladı:

'Ülkemiz de teşvik kapsamında olup ta alt yapısı bitme aşamasına gelen birçok OSB vardır. Bunlar aktif hale gelmesi için Bedelsiz Yer Tahsislerinin devam etmesi gerektiği aksi takdir de birçok OSB'lerin cazibelerini kaybetmesine ve atıl durumda kalmasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu kapsamda şu an Sanayi ve Ticaret Bakanlığı da bedelsiz tahsislerin uzatılmasıyla ilgili kanun taslak halinde bulunmaktadır.'

Kaynak : (EMN-ÜNS) - SİVAS (Anadolu Ajansı)


M. Akif Ilbeyli

7 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 20:39

Sarkisla OSB sadece Akdeniz - Karadeniz Limanlarina baglanmiyor, ayni zamanda trenyoluna sahip ve Kayseri - Sivas Vilayeti arasinda kalan ve cok ideal bir cografi konuma sahip olan bir ilcemiz.
Sarkisla gün gectikce gelisiyor ve nüfüsu sürekli artiyor.
Yakin zaman icinde Yozgat vilayetinin Bogazliyan ilcesine de duble karayolu ile baglanack.beratdemir
7 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 20:45

Kayseri den de çok sayıda sanayici ve işadamı yatırım yapmak için Şarkışla osb den yer alıyormuş. Şarkışla cazibe merkezi haline geldi. Şarkışla nın şimdiki merkez nüfusu 21 bin. Osb deki fabrikalar faaliyete geçtikçe Şarkışla nın merkez nüfusu 50 binlere dayanacaktır. Çevresinden de göç almaya başlayacaktır.

Türkiye nin en büyük hayvan pazarı da Şarkışla da bulunuyor. Şimdi bu hayvan pazarına otel ve sosyal tesisler de yapılmaya başlanmış. Şarkışla nın geleceği gerçekten çok parlak. Bu bahar aylarında bir çok fabrika inşaatları Şarkışla osb de yükselecektir. Osb nin 80 hektarlık büyüklüğü de yetmeyecektir , ilerleyen yıllarda alan olarak da baya genişleyeceğini düşünüyorum bu osb nin.


UğurSarissa
7 yıl önce - Cum 04 Şub 2011, 11:40
GURBETÇİLER YATIRIM İÇİN DÖNECEK


GURBETÇİLER YATIRIM İÇİN DÖNECEK!

ÜCRETSİZ YER YATIRIMCININ İŞTAHINI KABARTTI

50 yıldır göç veren Sivas’ın gurbetçileri işçi olarak gittikleri ülkelerde patron oldular. Şimdi kazandıkları parayı özlemini çektikleri memleketlerine yatırmak istiyorlar.

Sivas’ın Şarkışla İlçedeki organize sanayi bölgesi gurbetçilerinde dikkatini çekiyor. Memleket hasreti çeken gurbetçiler sanayi yatırımları yapmak istiyor.

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Serkan Ata, Yerli ve yabancı yatırımların artması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın ücretsiz yer tahsisiyle ilgili yasayı bir önce meclisten geçirmesi gerektiğini söyledi.

Ücretsiz yer tahsisi için bu güne kadar 56 yatırımcı başvurdu. Sadece 6 firmaya yer gösterildi. Bu firmalardan biri üretime geçti.

HABER: TV58


beratdemir
7 yıl önce - Çrş 20 Nis 2011, 18:24

Organize sanayi bölgesinde bedelsiz arsa müjdesi

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen iş adamlarına, bedelsiz arsa tahsis edilmesi konusunda yardımcı olunacağı bildirildi.

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı, Kaymakam Abdullah Uçgun başkanlığında Hükümet Konağında gerçekleştirildi. Organize Sanayi Bölgesindeki son durumun ele alındığı toplantıda, 12 Nisan 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6215 sayılı bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun ilgili maddeleriyle yatırımcılara sağlanan bedelsiz arsa tahsisi konusu görüşüldü. Kaymakam Abdullah Uçgun, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Şarkışla Organize Sanayi Bölgesinde halen bir işletmenin faaliyette olduğunu belirterek, ''OSB'de iki fabrika inşaatı tamamlandı. Bu fabrikalar çalışacakları makineleri bekliyor. İki iş yeri için de müracaat var. Toplantıda bu müracaatları değerlendirmeye alarak bedelsiz arsa tahsisine karar verdik'' dedi. Şarkışla OSB'de fabrika kurmak isteyen iş adamlarının müracaatlarını da değerlendireceklerini ve onlara da bedelsiz arsa tahsisinde yardımcı olacaklarını belirten Uçgun, iş adamlarına Şarkışla'ya yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

Kaynak : http://www.gazeteizci.com/haber/1876-organize-san ...jdesi.htmlfatih5858
7 yıl önce - Çrş 18 May 2011, 18:44

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) altyapı geçici kabulü yapıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, İl Özel İdaresi, Şarkışla Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri tarafından oluşturulan komisyonca, Şarkışla OSB'nin altyapı (Yol, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu) inşaatının geçici kabulü yapıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İnşaat Mühendisi Enver Nazlı başkanlığında yapılan çalışmalara, Şarkışla Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Uçgun, Şarkışla Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kasım Gültekin, Şarkışla OSB Müdür Vekili Serkan Ata, Sivas OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı inşaat mühendisleri Osman Beyaz ve T. Turan Tosun, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı ve OSB Yönetim Kurulu üyesi Alpaslan Ceyhan, Sivas İl Özel İdaresi Ruhsat Denetleme Müdürü ve OSB Yönetim Kurulu üyesi Hulusi Öksüz, Sivas İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi Cengiz Saruhan, Sivas İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi İsmail Bıyık, İl Genel Meclis Üyesi ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi Mahir Arı, Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Laçin ve yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Titizlikle incelenen sanayi bölgesinde, kanalizasyon ve yağmur suyunun gideceği kanallar belediye tarafından getirtilen itfaiye aracı ile su basılarak denendi. Ağır tonajlı araç ve tırla kilit parkeyle kaplı yollar kontrol edildi.

Komisyon tarafından gezilen ve incelenen Şarkışla OSB alanındaki eksiklikler not alınarak, buradaki eksiklerin giderilmesi istenildi.

- SİVAS (Anadolu Ajansı)


beratdemir
6 yıl önce - Cum 01 Tem 2011, 20:45

Şarkışla organize sanayi bölgesinde şu anda 1 fabrika üretimde, 2 fabrika ise makina montaj aşamasındaymış. 9 yeni müteşebbise de arsa tahsisi yapılmış. Kayseri bölgesinden müteşebbisler de Şarkışla organize sanayi bölgesine büyük ilgi gösteriyorlarmış.

Kısaca şu anda toplam 12 sanayici Şarkışla organize sanayi bölgesinde yer edinmiş durumda.

Kaynak : Tv58


fatih5858
6 yıl önce - Prş 07 Tem 2011, 14:22

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 3 firmaya daha yer tahsis edildi.

Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun başkanlığında bir araya gelen Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu, bölgeye fabrika kuracak müteşebbislerin durumunu görüştü.

Kaymakam Abdullah Uçgun, toplantıda organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Işıl mobilyanın yanı sıra arsa tahsisi için müracaat eden üç firmaya yer tahsisi kararı çıktığını söyledi.

Kayseri'den mobilya alanında faaliyet gösteren şirketlerin yer tahsisi için başvuruda bulunduklarını ifade eden Uçgun, "OSB'de arsa sıkıntısı yaşanmayacak. Şarkışlalı iş adamlarının da OSB bölgesinde en azından birkaç ortaklı fabrikaların kurulmasını bekliyorum" dedi.

Şarkışla OSB Müdürvekili Serkan Ata ise bölgede fabrika kurmak için daha çok Kayserili yatırımcıların müracaatları olduğunu belirtti.

Toplantıya katılan heyet daha sonra OSB'ye geçerek, yapılan çalışmaları inceledi.

- SİVAS
(Anadolu Ajansı) [2850098]


fatih5858
6 yıl önce - Sal 22 Ksm 2011, 18:25

Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Şarkışla Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Uçgun, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları gezerek, işletme sahiplerinden bilgi aldı. Bölgede hafta sonun temeli atılacak fabrikanın inşaat alanını da gezen Uçgun, tesis sahibi Erdal Laçin ile bir süre görüştü.

İş adamı Laçin, inşaat alanında son aşamaya gelindiğini, hafta sonunda törenle tesislerinin temelini atacaklarını belirtti. Kurulacak olan sellektör fabrikasında 15 kişinin evine ekmek götüreceğini anlatan Laçin, 9 bin 800 metre kare alanın bin 400 metrekare kapalı alan olan bir fabrika kuracaklarını, burada tohum eleme ve paketleme işi yapacaklarını kaydetti.

Uçgun, Şarkışla'nın geleceği için elinden gelen gayreti göstereceğini belirterek, "Sonuçta Şarkışla'da bir baca daha tütecek ve evlere ekmek gidecek. Bundan ben de gurur duyarım. Sizlere teşekkür ediyorum ve yine söylüyorum sizin gibi iş adamlarına organize sanayi bölgesinde kuracakları fabrika ve fabrikalara her türlü kolaylığı imkanlar dahilinde sağlayacağım" dedi.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET