Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ozan ca
15 yıl önce - Çrş 04 May 2005, 06:50

evet cok haklisin bende sana katiliyorum .Ama dogu ve guney dogu anadoluda buyuk sirketlerin tutunamamasinin belli sebepleri var bence
soyledigin egitimsizlik teror onemli nedenler
ama oncelikli neden bence , eskiden kalan geleneklerin halen cok yaygin olmasi.
kagitta kakmista olsa halen bir cok sehirde derebey sistemi var . Is olanagini kursan bile onlardan izinini almadan kuramiyosun.Belkide insanlarin buyuk sehirlere kacisi bu nedenlede olabilir

Haldun34

15 yıl önce - Sal 11 Ekm 2005, 11:32
ÖTEKİ İZMİR

İzmir'in gecekondu sorununu tartışma masasına getirmek istiyorum.

Havalimanından şehre giderken Havaş otobüsünün camına yansıyan görüntüler çok iç acıcı değildi.

Sürekli olarak Konak meydanı ve İzmir konak saat kulesi resimleri yayınlanıyor. Fakat İzmir sadece Kordon değil.....

Havalimanından şehre gelirken Havaş otobüsünde bir önceki yolculuğumda Avustralyalı turist grubu kötü yorumlar yapıp o kadar hayret içinde kaldılarki, resim de çektiler, ben de birdaha makinamı yanına alıp bu konuyu buraya getirmeye karar verdim. Lütfen konuyu serbest bir tartışma platformu olarak algılayınız. Bir kusurumuzu görmezden gelirsek yok sayarsak onu nasıl düzeltebiliriz ki? Bu nedenle hepinizin değerli yorumları burada konuyu tartışmaya açacak belki yetkililere bir mesaj olacaktır.....

Biz ne kadar saklasak da umursamasak da veya bir anda geçip hayatımızdan atsak da, bu sorun bir dağ büyüklüğünde ve hayatın tam ortasında. Ben yapılan yorumlara da çok üzüldüm. Yıllardır bu konuda neden Istanbul  veya Ankara gibi (Oran) iyileştirme çalışmaları yapılamıyor Izmir'de?

Buradaki insanlarımızda çağdaş ve planlı konutlarda yaşamayı artık bir AB MÜZAKERE ülkesi vatandaşı olarak hak etmiyorlar mı? İzmir'in kara lekeleri işte aşağıdaki resimlerde.....

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Burç

15 yıl önce - Sal 11 Ekm 2005, 11:46

Bu fotoğrafların illa internette yayınlanması gerekiyorsa, üstlerinde "wowTURKEY"
yazması site kurallarına ve mantığa aykırı. Gecekondu sorununu tartışmak için
gecekondu fotoğrafları yayınlamamıza gerek olduğunu sanmıyorum..

ama "bir AB MÜZAKERE ülkesi vatandaşı" deyimi ile günümü neşelendirdin.  
Kaç kişi buna nasip olabilir ki, değil mi?

Haldun34

15 yıl önce - Sal 11 Ekm 2005, 13:23

Resimlerin kaldırılmış olması konunun burada hak ettiği ölçüde tartışılamayacağını gösteriyor. Yine kusurumuzu yok farz ediyoruz. Kusurumuzu kazak altında saklayarak iyileştirebileceğimi zannediyoruz. Kurallar olabilir fakat kurallar bu binaların durumlarını iyileştirmeyecek. Keşke iyileştirebilseydi. Türkiyenin en kapsamlı internet sitesi birkaç resmi İzmir'in bu bölgelerini bilmeyen ve bu konuda yapıcı kişinin gözleri önüne sermeyi çok görüyorsa benim bu konuda yapabileceğim bir yorum kalmıyor. Endişe etmeyin sitede binlerce şahane Türkiye fotoğrafı var. 3-5 gerçek resim Türkiyenin genel imajını bozamazdı, kaldıki İzmir'e inen binlerce yabancı göz bu manzaraları her gün görüyor ve ülkelerine gittiğinde ''vaaay Türkiyede acaip bir fakirlik var, acaip yerler var, Bangladeş'den bile buralardan daha ileri'' diyor. Benim amacım bu konuda duyarlılık seviyesi  bana göre''SIFIR'' olan ilgililerin kulağına biraz kar suyunu serbest kürsü wow'da hazırlamakdı. Demekki daha HYDE PARK CORNER FREE FORUM olamamışız.

Okhan
15 yıl önce - Sal 11 Ekm 2005, 15:29

Arkadaslar sitemizin adi wowturkey, ötekiturkey veya Cirkinturkey degil. Yukarida yüklenen tarz fotograflar bollukla internet aleminde bulunmakrtadir, ki hatta Türkiye hakindaki fotograflarin yüzde 90'i bu tarz fotografdan olusmaktadir. Durum böyle iken ülkemizin güzel yönlerini tanitmak amaciyla kurulmus, Türkiye hakkindaki fotograflar acisindan internet ortaminda bir vaha durumundaki sitemizde bu fotograflara yer ayrilmamasindan sikayetci olmak gercekten uygun degil. Diyelim ki yeni nisanlandiniz, esinizin sizi arkadaslarina tanitmak icin sizin trasli, güzel giyindiginiz, güzel bir mekanda, güzel cekilmis fotografinizi mi göstremesini istersiniz yoksa bak bu benim nisanlimin gercek yüzü diye saclariniz daginik, pijamali, bir eliniz burnunuzda, helada otururken cekilmis fotografinizin mi? Eger nisanliniz böyle davranirsa nisanliniza göstereceginiz tepki nasil olur ("ne güzel, benim gercek yüzümü gösteriyorsun, ne tatli seysin sen öyle, canim benim" olacagini hic düsünmüyorum, yüzüklerin havada ucusacagi büyük bir ihtimaldir) veya nisanlinizin esi dostu sizin hakkinizda ne düsünür? Malesef olaylara duygusal ve romantik yaklasmayi cok seviyoruz ama gercekler maalesef böyle degil. Böyle bir durumda kimse "aa kesin iyi adam, bak ne kadar dogal" demiyor. "Kiroya bak, oha" tepkisi daha yaygin. Iste maalesef ülkemiz "Türkiye gercegi" diye devamli gecekondularin veya ne yazik ki cagin gerisinde kalmis köylerimizin fotograflariyla tanitilmis, fakat sonuc hepimizin de bildigi gibi hüsran olmus. Dünyada imaji bizim kadar kötü bir baska ülke yok, bir yerde "kiroya bak" yaklasimiyla  ülkemiz dünyanin en geri kalmis ülkelerinden biri sanilmakta. Yurt disinda Türkiye hakkinda anlatilanlari bilseniz sanirsiniz ki Türkiye bir Afganistan ama hepimiz biliyoruz ki bu gercek degil. türkiye konulu sitelerde, programlarda devamli gösterilen güneydogudaki dag basindaki köyler, gecekondular vs. nedeniyle Türkiye bütün erkeklerin salvarla gezdigi bayanlarin carsafsiz sokaga cikamadigi, her Türk'ün gecekondularda yasadigi  fakir fukara bir ülke olarak bilinmekte Tabii ki ülkemizin zaaflari veya hosumuza gitmeyen degistirmek istedigimiz yönleri var ama ülkemiz sadece bunlardan ibaret degil, esas Türkiye gercegi budur. Gercek Türkiye ne yazik ki yurt disindaki imajiyla uyusmuyor. Yurt disinda Türkiye sizin buraya yüklediginiz fotograflardan ibaret olarak biliniyor, biz ise bunun dogru olmadigini gösteren tek tük sitelerden biriyiz. Böyle bir siteye yukaridaki tarzdaki fotograflarin yüklenilmesi bir vahaya "iste cöl gerrcegi" diye kum dökmek tarzi bir girisimdir ki sadece vahanin kuruyup yok olmasina neden olacaktir.

serhat k
15 yıl önce - Sal 11 Ekm 2005, 23:51

düşünsenize yabancı turist, adnan menderes havaalanından karşıyaka ya gelecek.geçeceği güzergahlara dikkat edin:)gaziemirden çıkacak(gaziemir birazdan geçeceği yerlere göre biraz daha iyi)karabağlara girecek,sonra yeşildere yoluna geçecek.sağ ve sol taraf oldukça eski şekilleri belli olmayan evlerle dolu.sonra yenişehir den(izmirde halk diliyle tepecik) geçecek.hemen sol tarafta karamanlar(darağacı).sonrada bayraklı yönüne doğru gelecek ve turan köprüsünden alparslan ve cengizhan mahallelerini görecek(bayraklının üst tarafı).yani arkadaşlar demek istediğim izmirdeki ana arterler üzeri hep gecekondu ve düzensiz yapılaşma var.arkadaşın dediği gibi saat kulesi veya kordonla bu olay bitmiyorum.ben dediğim güzergahlardan ne zaman geçsem hep rahatsız olmuşumdur.mesela olimpiyat köyü cennet çeşme mahallesinin(tamamıyla gecekondu)tam karşısındaydı.dışarıda kendimizi ne kadar tanıtırsak tanıtalım aslında turisti değil kendimizi kandırıyoruz gibime geliyor.güzelim izmir 25-30 senede ne hala geldi.izmir i bu hala getirenler utansın diyorum.

Yusuf
15 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2005, 01:51

Okhan'in yazisinin altina imzami atarim.
Yurtdisina cikmamis/yasamamis arkadaslar bunlari bilemiyor ne yazikki.

Yusuf
15 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2005, 03:07

Serhat K'cim, sanirim Okhan'in yazisini okumadin ve boyle
tuaf ve ilgisi olmayan bir cevap yazmissin. Yurtdisina cikmamis
veya yasamamis olan vatandaslarimiz, Avrupa'lilarin bizi/Turkiye'yi/Turkleri
nekadar asagiladigini ve nekadar yanlis tanidiklarini bilemiyorlar. Bunu kastettim.
Once yaziyi oku ondan sonra cevap ver yoksa siteden atilirsin

serhat k
15 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2005, 03:16

o zaman yurtdışında o kadar aşağılalan insanlarımız varsa yurdumuza buyurup gelsinler.burda kimse kimseyi aşağılamıyo.ben şahsen aşağılandığım yerde durmam.

serhat k
15 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2005, 03:19

ayrıca ben arkadaşın şahsına bişey söylemedim zaten.senin yazmış olduğun yazı tuhafıma gitti.ne demek insanlar yurtdışına çıkmamış yaşamamış ben bunu anlayamadım cevap verin lütfen...

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET