Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya-Kayseri hızlı tren hattı (proje çalışmaları)
« önceki   123 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
myself
7 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 00:26

Alıntı:
bu proje imkansız kayseri ile konya arasında bile tren yolu hattı yok siz torosların üzerinden hat mı aşıracaksınız?

hızlı olmayan eski hatlar burda arkadaşım nerde var nerde yok bakarsın
  (+)

bu arada başlık taşınmış bari ulaşıma taşınsaymış

myself
7 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 17:55
HIZLI TREN HAYAL DEĞİL, GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

Alıntı:
HIZLI TREN HAYAL DEĞİL, GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

AK Parti Nevşehir Milletvekili Rıdvan Köybaşı, Hızlı tren ağına Nevşehir’in de alındığı müjdesini verdi. Köybaşı; Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Ankara ve sonrasında Antalya’yı içine alan hızlı tren ağı ile ilgili etüt programının ortaya konulduğunu belirterek, Nevşehir’in de artık hızlı trenden yararlanan kentler arasına gireceğini müjdeledi.

Nevşehir Özel Organize Sanayi Sitesi’nin içme suyu, atık su ve yol gibi temel altyapıdaki sorunlarının çözümü için Maliye Bakanlığı ilgilileri ile de görüşmeler yaptıklarını dile getiren Köybaşı, bu sorunun çözümü için 2 milyon TL’lik bir kaynak sağladıklarını, bununla ilgili 2011 yılı içerisinde Ahiler Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı bir proje ile bu kapsamda çalışmaların daha kısa süreli tamamlanacağını söyledi.

Açıklamalarının son bölümünde, vatandaşlardan kendilerini izlemeleri isteğinde bulunduklarını belirten Köybaşı, seçildikleri günden beri hiçbir şekilde boş vaatlerle zaman kaybetmediklerini belirtti. Köybaşı, “Halkımızın oyları ile göreve geldikten bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir vaadi halkımız ile paylaşmadık, boşuna vaad peşinde değiliz. 2011 yılı da yatırımlarla dolu bir yıl geçecek.” diye konuştu.

haberle güzelde ne zaman somut birşeyler görücez ben onu merak ediyorum

burakustunbas
7 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 18:09
HIZLI TREN

Bu projeler güzel projeler de biraz hayal gibi. Mesela cumhuriyetimizin ilk yıllarında 5 yıllık kalkınma planları yapılmıştı.İkincisi 2.Dünya Savaşı nedeniyle uygulanamadı.Ülkemizde iktidarların ömrü 4 yıl.Bence 4 yıllık planlar yapsınlar.2023, 2035 bunlar hayal. Şartlar çok değişir,Kafalar değişir,iktidar değişir,öncelikler değişir, çok şey değişir.......

deger034
7 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 21:42

katılıyorum 4 yıllık mega projeler yapsınlar bizde rahat bir şekilde takip edelim.Buna göre 4 yılın sonunda siyasi kararımızı verelim

M. Ali Özdoğan
7 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:38

Antalyanın kuzeyi sarp dağlarla çevrilidir. DAğların yapısı ve sıralanışı tren yoluna imkan vermemektedir. Ancak Korkuteli üzerinden bir hat yapılabilir. Bununla ilgili planlar yapılmaktadır. Antalyaya hem tren hem hızlı tren şarttır.
Örneğin Adopen fabrikası kömür ihtiyacını Zonguldaktan Burdura kadar trenle getirmekte Burdurdan Antalyaya tırlarla taşımaktadır. Sadece ADO fabrikasının günlük kömür ihtiyacı ortalama 40 tırdır. Diğer fabrikaları da eklsersek ortaya çıkan sonu Antalyaya tren ulaşımının ne kadar gerekli olduğudur.

Murat Y
7 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:46

Alıntı:
Ülkemizde iktidarların ömrü 4 yıl.Bence 4 yıllık planlar yapsınlar.2023, 2035 bunlar hayal. Şartlar çok değişir,Kafalar değişir,iktidar değişir,öncelikler değişir, çok şey değişir.......

Aslında olması gereken bu şekilde. Planlar uzun vadeli yapılmalı, iktidar değişse de bu planlara uymalı. Hükümet A veya B partisi olması, Ankara - Kayseri arası hızlı tren gereksinimi olduğunu değiştirmiyor.

myself
7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 00:41

Alıntı:
Aslında olması gereken bu şekilde. Planlar uzun vadeli yapılmalı, iktidar değişse de bu planlara uymalı. Hükümet A veya B partisi olması, Ankara - Kayseri arası hızlı tren gereksinimi olduğunu değiştirmiyor.

bencede bunlar Hükûmet değil devlet politikası olmalı Türkiye'nin her Hükûmet de değişen işleri olduğu günleri geride bıraktığın düşünüyorum inşallah yanıllam ayrıca Hükûmet 4 yıl sonra değişecek pek olası değil en kötü 8 yılı var yanlış anlaşılmasın hiç bir zaman bu Hükûmete oy vermedim

görkem 07
7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 01:04

Alıntı:
Antalyanın kuzeyi sarp dağlarla çevrilidir. DAğların yapısı ve sıralanışı tren yoluna imkân vermemektedir. Ancak Korkuteli üzerinden bir hat yapılabilir. Bununla ilgili planlar yapılmaktadır. Antalyaya hem tren hem hızlı tren şarttır.
Örneğin Adopen fabrikası kömür ihtiyacını Zonguldaktan Burdura kadar trenle getirmekte Burdurdan Antalyaya tırlarla taşımaktadır. Sadece ADO fabrikasının günlük kömür ihtiyacı ortalama 40 tırdır. Diğer fabrikaları da eklsersek ortaya çıkan sonu Antalyaya tren ulaşımının ne kadar gerekli olduğudur.

Bugünün teknolojisi ile aşılamayacak dağ olduğuna inanmıyorum,çin 7400 metredeki pamir yaylasına tren götürebilmişse bizde torosları aşabiliriz,gereken tek şey para ve zaman.
Ben Antalya-konya-kayseri hattından ziyade antalya-ısparta-afyon-eskişehir üzerinden olan planı çok daha önemsiyorum.Çünkü Antalya eskişehir bağlantısı ile doğrudan afyon,eskişehir,ankara, izmir-ankara projesi ile uşak ve izmir,istanbul projesi ile bursa,sakarya,istanbula bağlanabilecektir.
Bu konya hattının önemini tabiiki azaltmaz ama ben ulaştırma bakanlığı olsam bir projeye kaynak tahsis etme zorunluluğum olsa antalya eskişehir hattını finanse ederdim.

Ömer YILMAZ
7 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 23:30

İstanbul-Antalya (Eskişehir-Antalya) ve Antalya-Konya-Kayseri Hızlı tren etüd projeleri 2011 yılı yatırım programına girmiş ve resmi gazetede yayımlanmış.

hani
7 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 00:09

Ankara-Kayseri ne durumda acaba, ondan hiç ses yok.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM