Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Amerika'da yaşam nasıl? Amerika'da yaşamak ister misiniz?
« önceki   1234 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
ERTURKDIDIM

7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 02:30

Emperyalizmin kalesi macera dolu amerika bitti arkadaslar,amerika artik tek disi kalmis canavar bence,yerkurenin yeni hasta adami.O ruya bitti bence ama gezmek,tanimak icin neden olmasinki,gitmek isterim.

ali dostbey
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 02:34
I.O.U.S.A.

Az once TV'de , ABD ekonomisini iceren guzel bir belgesel (I.O.U.S.A.) izledim ve ABD' nin geleceginin pek parlak olmadigini gordum...cokmek uzre olan bir ekonomik sistem var, federal borc 10 trilyon $'i gecmis durumda sosyal guvenlik sistemi 15-20 yil icinde cokme duruma gelecek...cok buyuk rakamlara ulsan butce acigi bilhasa Cin gibi ulkelerden alinan dis borclar sayesinde kapatilmaya calisilmakta, hazine surekli dolar basmaktadir sonuc itibariyle gelecekte cok buyuk enflasyon yasanma ihtimalide var...bireysel kredi borcleri tavan yapmis durumda...demografisi surekli yaslanmaktadir, yani tek sozle super guc , hasta adam durumunda....artik dileyen gidip orda yasayabilir.

kadir g
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 10:23

gezmek için olabilir aslında, gitmek oraya yerleşmek isteyen insanların bir hafta gezip görebilme şansı olsa en azından aklında bir fikir oluşabilir buradan giderim gitmem demek açık ve net bir cevap aslından
bende size tvde izlediğim olayı aktarmak isterim eminim oradaki yaşayan insanlar daha iyi bileceketir

orada yaşayan ,amerikan vatandaşı olan bir kaç insan vardı bu insanlar hasta idi hastalıklarının tedavisi çok yüksek meblalara denk geliyordu(sanırım kanser türü bir hastalığı vardı) bu insanlar eğer amerikada kalsalar öleceklerdi
fakat oradaki insanlar sanırım kübaya gidiyorlardı ve çok çok ucuz hatta bir kaçının tedavisi ücretsiz gerceleştirildi adamlar giderken kübadaki doktorlara ve kendilerine yardım eden insanlara nasıl teşekkür ettiler görmeliydiniz
yani işin aslı biz ne kadar sağlık sistemimizde bazı aksaklıklar olsada sosyal devlet olma gereği en ucuzundan bir asgari ücretli işe girsende en düşük kaykı payından sigortan yatırılsada sana karına ve çocuklarına devlet çogu giderini karşılıyor ilacını ucuza alabiliyorsun
sanırım amerikada böyle şeyler yok herkez parasına göre sağlık hizmeti alabiliyor sanırım

hatta en basitinden bir diş için kanal tedavisi masrafı burda devlet hastahanerinde ücretsiz özele gitseniz dahi fiyat o kadar uçmuyor fakat bir forumda okumuştum amerikadaki bir kanal tedavisi 2000-3000 dolar civarında imiş

yani ne kadar para o kadar köfte

Burç

7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 10:42

Alıntı:
amerikadaki bir kanal tedavisi 2000-3000 dolar civarında imiş

Türkiye'de yaşayanlar, Amerika'da hayatın ne kadar pahalı olduğunu pek anlayamıyor.
Amerikalıların sadece gelirlerine bakarak kıyaslama yapıyorlar. Giderleri hiç hesaba katmıyorlar.
Sanki Amerika'da kazanıp Türkiye'de harcayacakmış gibi düşünüyorlar.

kadir g
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 10:48

ben okudugum örneği verdim doğruluk payı varmıdır acaba burç bey ?

Okan Yayla
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 10:51

Alıntı:
Amerikalıların sadece gelirlerine bakarak kıyaslama yapıyorlar

Gelirlere degil Hollywood filmlerine bakarak kiyaslama yapiyorlar. Filmlerde oyle bir anlatiliyor ki sanki Amerika'da tecavuz serbest, herkes zenci hayati yasiyor, universitede kizlar teklif ediyor, Amerika'da kultur yok herkes kafasina gore takiliyor, kuralsizlik serbest gibi Ortalama Turk insaninin kafasindaki Amerika aynen bu sekilde sanirim.

Amerikalilar dort gozle Turkleri bekliyor. Avrupa'da yeterince cogaldilar gelsinler biraz da burda cogalsinlar diyorlarmis

derbeder2007
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 22:55

Alıntı:
hatta en basitinden bir diş için kanal tedavisi masrafı burda devlet hastahanerinde ücretsiz özele gitseniz dahi fiyat o kadar uçmuyor fakat bir forumda okumuştum amerikadaki bir kanal tedavisi 2000-3000 dolar civarında imiş

cogu arkadasim disle ilgili sorunlair oldugu zaman tatile denk getirip burda tedavileirni yaptiriyorlardi. Ocak sonunda 10 gunluk tatilde bile Turkiyeye gelmek dis tedavisni yaptirmak Amerikadan daha ucuzdu.

FuatUler
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 23:27

Alıntı:
amerikadaki bir kanal tedavisi 2000-3000 dolar civarında imiş

Bir sene kadar once disime bir "crown" taktirdim, $1,600 civarinda tuttu. Fiyatlar bulundugunuz yere gore de degisiyor tabii. Kayinpeder, Meksika'ya yakin oturuyor ve disciye oraya gidiyor. Cok daha ucuz.

Servis turu harcamalar cok tutuyor. Ornek, evin etrafindaki agaclardan bazilarinin kesilmesi, bazilarinin da budanmasi gerekiyordu. Bir kac agacciya sordum, sonunda buldugum adam tam gunlugune $2,200 aldi. Yine, bulundugunuz yer oldukca onemli. Miami'de ayni isi $500'a yaptirabiliyorsunuz. Ayni sekilde, tesisatciya, elektrikciye, marangoza, cok para gidiyor.

meric turkbikmaz

7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 23:28

Amerika'da yaşamak isterim ve yaşıyorum da. Burada hayata tutunabilmeniz için sevdiğiniz bir iş ve kazandığınız parayla ilgilenebileceğiniz alanlar olmalı. Evet gerçekten gurbet zor, evet gerçekten Türkiye'deki sıcak insan ilişkilerini düşündükçe buralarda yaşamak çok zor. Burada insanın kendini tamamen dünyevi işlere vermesi gerekiyor.

Çifte vatandaşlık alındıktan sonra tek teselli Türkiye'de geçirilecek zamanın hayalini kurmak. Onun dışında ben burada kış zamanlarında oldukça mutluyum ve rahat yaşayabiliyorum. Petrol ucuz, elektronik -en azından benim yaşadığım eyalette- ucuz, güzel memleketimin meyve sebzeleri olmasa da gıda yönünden de ucuz.. ne bileyim işte kişiden kişiye göre değişir ama bazı bölgelerde filmlerde gördüğünüz gibi değil diye dalga geçtiğinizden bile yüksek bir yaşam kalitesi var..

e ama yine de insan bu topraklara gelmeden, buraları düşünmeden edemiyor..

35 gökhann
7 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 23:42

Alıntı:

Son sınıf üniversite öğrencisiyim. Amerikada yaşamak için herşeyi yapmaya hazırım. Zaten hristiyan olmak istiyordum , denk geldi. Türkiye Vatandaşlığını bırakma konusuna gelince , bırakırım. Askerliğimi de orada yaparım. Advanced seviyesinde çok iyi ingilizcem var. MAster ya da staj olur , bişekilde amerikaya kapağı nasıl atabilirim , deneyimleri olan arkadaşlardan mesaj bekliyorum
Bu mesaja doğru haklı tarzında sanırım puan vermişler.Bu mesajın yazarınada,puan verenede yazıklar olsun.Sen zaten gelme koçum ,amerikanın paralı kölesi ol.Sen savaş zamanı vatanı ermeniye,yunana satarsın ülkeye gelme

sayfa 3
« önceki   1234 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET