Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusunuz?
Hayır 29.9%  29.9%  [92]
Evet 65.3%  65.3%  [201]
Kararsızım 4.9%  4.9%  [15]
Toplam Oy : 308

muratmuratçelik

11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 14:58

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve belediye başkanı ile ilgili olumlu olumsuz görüşler çeşitli başlıklarda dile getirildi. Bu konudaki eleştiri ve fikirlerimizi tek başlık altında paylaşmamızın uygun olacağını düşündüm.

fikri aktan

11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 15:01

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ.
İcraat ortada güzellikleri tartışmaya gerek yok. Bence anket yapmak bile fazla,.......

muratmuratçelik

11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 17:54

Şu ana kadar 13 oy kullanılmış ve 10 kişi memnun olduklarını dile getirmişler bir bakıma. Açıkçası bu kadar yüksek bir yüzde beklemiyordum.

Muhakkak eleştirilecek yönleri de vardır ama Belediyenin ve başkanın yaptığı olumu işler demekki daha fazla. (Yukarıdaki sonuçtan hareketle) Umarım bu olumlu işlere yenileride kısa sürede eklenir.

Hakanozh86

11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 18:30

Hem memnunum, hem de değil.

Neden memnunum: Çevreyi güzelleştirdi vs..
Neden değilim: Ulaşım konusunda bana göre 0.

Şimdi bir başkan parklar yapmayıp ulaşıma önem verse kimse demez niye yapmıyor. Yani olmazsa olmaz değil parklar vs. Ancak 2015 planını inceledim. Anladığım kadarıyla bu dönemde ulaşıma ayıracaklar. Buna sevindim.

Tramvay: evet tramvaya sahip olmasıyla nadir şehirlerden..
Ancak Atatürk Lisesi ile Borsa durakları arası: soldaki bir yoldan gelip yolun ortasından gitmesi, sonra sağda hastane var diye yolun sağına geçmesi ve sonra sola otogara giden yolun ortasına geçmesi
Bence A.L. den dönünce yolun solunda kalmalı, ve ilerde Borsaya dönünce tekrar soldan devam etmesi çok daha iyi olur. En azından bu kavşaktaki trafik lambası düzgün işler.
Neden gerek var: Bu kavşakta sıra tam size gelecek, bir tramvayın gelmesiyle tramvaya haklı olarak yol veriliyor faat tekrar bir okadar daha bekliyorsunuz
İnşaallah yeni tramvay projelerinde buna dikkat ederler.

Ulaşımda siğer sorunlar:
-> gidiş geliş dahil 4-5 şeritlik yolda ne şerit çizgisi var ne bişey. Bu geniş yolda 3. şeride bile girmeye korkuyor.
-> Trafik lambaları: Üzerinde ok işareti bulunmayan lambalar düz yolu göstermeli. Veya bu lambalara ok ile gösterilmeli. Bazı yerlerde (ör. Atatürk lisesi önü) lambalar üzerinde hiç bir işaret yok fakat sola dönüş yönünü gösteriyor. Onun altında tek bir tane düz ok ile düz yolu gösteriyor.
-> Bisiklet: kullanımı oldukça yaygın. Fakat yolları yok. Merkeze girmek yasak. Ve madem yasak, yasak olan bölgenin etrafını bisiklet yoluyla çevir. Bisiklet parkları koy. Bisikletten inip girsinler bölgeye aksi halde şimdiki gibi yasak falan dinlemeyenler çoğunlukta.

Benim bilgi edinme ile aldığım cevaplarla çizdiğim yasak yollar:

Bisikletliler Derneği - Forum - Eskişehirde Yasak ...lgi Edinme
Alıntı:
Listeyi toparlarsak:
İki Eylül Caddesi (Reşadiye Cad - Göksu Kavşağı)
Şair Fuzuli Caddesi
İletişim Sokak (İki Eylül - Şair Fuzuli Cad.)
Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi
İsmet İnönü-1 (K. M. P. Cad. - Göksu Kavşağı)
Sivrihisar Caddesi
Cengiz Topel Caddesi
Hamamyolu
Porsuk Bulvarı (Hoşnudiye - Arifiye Mah.)

Kırmızı Yol: Yasak Yol
Yeşil Yol: Tramvay hattı

(+)

Sarı Çizgi 10 km

mesutkaya

11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 21:52

Büyükerşen'in yaptığı işler inkar edilemez, ama eksikleri de yok değil!
Ulaşım konusunda Eskişehir'i felç etti.
Öyle başka şehirlerden gelip tramvay resimleri çekmekle olmuyor bu iş.
O tramvay'ın içine girin bakalım. İnsanlar günün her saatinde balık istifi üst üste.
tramvay, Eskişehir'in en kalabalık ve ana caddelerini dikine kesiyor.
Dakikalarca trafik ışıklarında bekliyorsunuz.
Bundan 15-20 yıl sonra ne olacak peki?

T.Anıl DURU
11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 22:07

Alıntı:
GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ.
İcraat ortada güzellikleri tartışmaya gerek yok. Bence anket yapmak bile fazla,.......

Aynen katılıyorum lafın bittigi yerde icraat başlar diye bi laf var Yılmaz hoca icraatlarıda başardı...

memoer
11 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 23:54

Yılmaz hocaya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürü borç bilirim
hocanın bırakma zamanı gelmiştir bence. Artık daha farklı düşünen bir insanın belediye başkanı olması gerekir.
bence hocanın artık şehre katacağı bi hizmeti yok kalmadı. kafasındakilerini yaptı ve dahada ötesine gidiceğine inanmıyorum.
trafik, toplu taşıma, kenar mahalle alt ve üst yapısı, vb konulara kafa yoracak bi başkan gelmeli artık kısacası bakış açısı farklı vizyon ve misyonu farklı birinin başkan olması gerek bence.
Eskişehiri yeterince marka isim yaptı hoca sağolsun

alen_1989
11 yıl önce - Cum 31 Arl 2010, 00:07

Yılmaz hocanın gerçekleştirdiği projelerle Eskişehirin gelişmesinde en önemli pay sahibi olduğu tartışılmaz bir gerçek.

AMIRAL
11 yıl önce - Cum 31 Arl 2010, 22:47

mesutkaya :

Büyükerşen'in yaptığı işler inkar edilemez, ama eksikleri de yok değil!
Ulaşım konusunda Eskişehir'i felç etti.
Öyle başka şehirlerden gelip tramvay resimleri çekmekle olmuyor bu iş.
O tramvay'ın içine girin bakalım. İnsanlar günün her saatinde balık istifi üst üste.
tramvay, Eskişehir'in en kalabalık ve ana caddelerini dikine kesiyor.
Dakikalarca trafik ışıklarında bekliyorsunuz.
Bundan 15-20 yıl sonra ne olacak peki?

mesutkaya beyin dediklerinde de haklılık payı var maalesef.
Yapılan işleri görmüyor değilim. Ancak ; bırakın 15-20 seneyi , 5-10 sene sonra bu sistem çökecek .
Bu yoğunluğu kaldıramayacak. (Sakın siyasi iradeden falan bahsetmeyin . Buna gerek yok.)
Projenin en başından bunların düşünülmesi gerekli idi.

Ayrıca sadece , ulaşım konusuna takılı kalmayalım. Yapılan başka iyi işler de var kötü işler de var.

mertoviçizmir

11 yıl önce - Cum 31 Arl 2010, 23:17

bence eskişehir gösteriş olarak bir avrupa şehri konumunda görünüyor gercekten düzenli bir şehir yeni tramvay projeleriyle ve kentsel dönüsümlerle eskişehir daha büyüyebilir gelecekte o tramvay pek bir işe yaramaya bilir ama bugünkü görüntüsüyle cok gösterişli görünüyor bence yeni semtler yaparak bu bölgelerdeki fazlalıkları diger taraflara kaydırmak gerekir diye düsünüyorum aslında

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET