Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 21:02

Kamyon lastiği yakanları da unutmayın.

Bu kadar araba, kömürle ısınma derken resmen is soluyoruz. Sigaraya Başlamak gibi bir şey.

Ölçümlerde temiz çıkıyor. Bakın belediye sitesinde aralık ayı yok. Ocakta rüzgarlar başlıyor, bütün yılın ortalamasını alıyorlar hava kirliliği az ile orta arası çıkıyor. Yalan.

İsteyen plume air report diye indirsin.

Mert Karakoyun

1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 21:04

Binali Yıldırım gibi büyük bir fırsatı İzmir kaçırdı...

mahmut11
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 21:07

Maalesef mert. İzmir siyaseti hizmete seçti .. Olan İzmirliye oldu

Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 22:27

Alıntı:
Mert Karakoyun

Binali Yıldırım gibi büyük bir fırsatı İzmir kaçırdı

Ne alaka?? Binalinin partisi değil miydi kömür dağıtan? Arabalara, bacalara filtre takıcaktı kendisi de izmirli mi hayır dedi?

Heryere bisiklet yolu çekip, üç metro hattı daha döşeyip, vapurları mı arttıracaktı? Araba sayısını arttıran bir şahıs olmasa komik olmayacaktınız. Korfeze tupgecit diyor adam, daha cok yollar diyor... DAha cok egsoz demek bu!

Yapmayın böyle yaniltici yorumlar.

Çevre bakanlığı gelsin denetlesin madem İzmi'i, kömür yakanlara güneş enerjisi dağıtsın. Çözüm istiyorsanız çözüm size. Fotovoltaj.

İstanbul gündüz daha kötüydü İzmir'den. Bu da şu anda Ankara. Ankara da mı BY İ kaçırdı?

GözGöz1925
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 22:35

Alıntı:
Binali Yıldırım gibi büyük bir fırsatı İzmir kaçırdı...

??? İzmir milletvekili değil mi bu adam ? Kömürü dağıtan kim ?

mahmut11
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 22:47

Alıntı:
İstanbul gündüz daha kötüydü İzmir'den. Bu da şu anda Ankara. Ankara da mı BY İ kaçırdı?
Karşılaştırma yanlış olmuş. Çok daha mikro bakmalsınız.
Bornova ile Konak arasında bile fark var. Bugün Bölge'den metroya bindim ve Çankayada indim. Tam yürüyen merdivenlerde bir duman boğmaya başladı. Meğer sigara dumanı gibi gelen bu duman bildiğimiz kömür dumanıymış.!!! Konak bu konuda kötü durumda. Karabağlar İnönü caddesinde her evde neredeyse doğalgaz var, bu denli kokmuyor ama sahile inince bütün kokuyu duyabilirsiniz çünkü konak'ın tepelerindeki varoşlar (gültepe,yeşildere,ballıkuyu vs.) hep adi kömür yaktığı için o duman bütün kıyılara iniyor.. Buca da aynı pislikle mücadele ediyor .Allahtan bizim oturduğumuz yer. (Buca koop.) düzgün yapılaşyor da sobalı ev çok yok. Gaziemirde çok az duyuyorum bu kokuyu.

Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Prş 24 Arl 2015, 01:39

Bugün hakikaten aşırı seviyeye vardık. Valilik olsam yarına araba yasağı koyarım. Rüzgar çıkıp dumanı dağıtana kadar insanlar sokağa dahi çıkmamalı. Gaz maskesiyle solumak da iyi olabilir.

Pekin'i bile solladık.

Muhammed Abdullah

1 yıl önce - Prş 24 Arl 2015, 01:45

Şu bir kaç gündür o kadar hava kirliliği var ki varyanttan folkartlar görünmez oldu...

Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Prş 24 Arl 2015, 01:55

Varyant'i gectim, Alaybey'den ne Alsancak ne Bayrakli gorunmuyor.

Halk sagligi icin Dunya Saglik Orgutu'nun tehlikeli olarak arzettigi boyutlardayiz, ki bu ortalama deger. Kimi mahalleler tehlikeli boyutlarin da ustunde demektir.

Valilik neden alarm vermiyor? Valilik'in isi herhalde bu degil mi?

Mete_izm

1 yıl önce - Prş 24 Arl 2015, 02:14

Gerçekten de bugün yoğun bir lodos var ve özellikle bu durum, kömür sobası yakanlar için büyük bir tehdit oluşturabilir. Esasında, son günlerde hava kirliliği ciddi boyutlara ulaştı. Görüş mesafesini geçtim, evde klima açsanız bile kömür dumanı ve toz evin içinde hissediliyor. Kazara doğalgaz kesilirse ortaya çıkabilecek hava kirliliğini düşünmek bile istemiyorum. Kullanılan kömürlerin kalitesi mi çok düşük, bu gibi konular araştırılmalı. Araç trafiğinden kaynaklanıyor diyeceğim ama yakıtlar 90'lı yıllardaki gibi kurşun oranlarına sahip değil. Bir yoldan karşıdan karşıya geçerken belli oluyor. Sanayide de uzun süredir arıtma ve filtre zorunluluğu var. Bu yüzden öncelikli olarak evsel yakıtların kalitesi araştırılmalı. İnsanların sosyal yardımlarla ya da uygun fiyatlarla kömür almaları ekonomik yönden fayda sağlayabilir, ama bunun bir de sağlığa olumsuz yansımalarını da değerlendirmek lazım. Özellikle termik santral bulunan Yatağan gibi ilçelerdeki kanser oranlarındaki artış dikkate alınırsa, yakıt kalitesi konusu üzerinde durulup gerekli analizler mutlaka yapılmalı. İş işten geçmeden, halk bilinçlendirilmeli ve temin edilen/satılan yakıtların kalitesi arttırılmalı, kanserojen madde oranları azaltılmalı.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet