Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
M Ali Çelik
3 yıl önce - Pzr 22 Arl 2013, 01:54

Geçen gün CNNTürk te Bünyamin Sürmeli bu durumun açıklamasını yaptı. Türkiye üzerinde şu anda yüksek basınç durumu var. Bu durum tüm partikül maddelerin yere yakın mesafede havada asılı kalmasına neden oluyormuş. Yağmurlarında olmaması hava kirliliğini daha da arttırıyor.

girginfatih

3 yıl önce - Pts 23 Arl 2013, 01:22

altındağ yeşilova çamdibi gibi yerlerde akşamları dışarı çıkılmıyo soba dumanından üstünüz başınız is kokuyo eve gelince burunlarınız doluyo hergün aynı öyle irenç ki işkence resmen.bakkala gidiyorum leş gibi geliyorum

35Ümit35
3 yıl önce - Pts 23 Arl 2013, 16:53

Altındağ/Çamdibi/Yeşilova semtleri müstakil yerleşim yeri Doğalgaz denilen zımbırtıyı kemalpaşanın köylerine menemene menderese götüren zihniyet buraya hizmet götürmeyi halen redediyor. 2013 yılı başında İzgaza bir dilekçe yazdım geri döndüler 2013 planlarında bu semtlere doğalgaz bağlamayı düşünmediklerini söylediler. biraz kavga ettim. İnsanlar sobada ne bulsa yakıyor haklı olarak sokaklar soba dumanından 15 metre önünü net göremez duruma geliyor.

İzgaz denilen firma ilk olarak izmir şehrinin kenarlarına doğalgaz hizmeti götürüyor 10-15 yıl sonra gelir bizi oralara anca...

OrhunAlac
3 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 13:14

Bugun berbat bir gun olacak. Bütün pencereleri kapadım simdiden. Bu sis gibi gözüken aslında duman.

Hava ölçümlerini rüzgarı günlerde yapıyorlar temiz çıkıyor heralde.

(+)

M Ali Çelik
3 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 15:19

Alıntı:
Altındağ/Çamdibi/Yeşilova semtleri müstakil yerleşim yeri Doğalgaz denilen zımbırtıyı kemalpaşanın köylerine menemene menderese götüren zihniyet buraya hizmet götürmeyi halen redediyor. 2013 yılı başında İzgaza bir dilekçe yazdım geri döndüler 2013 planlarında bu semtlere doğalgaz bağlamayı düşünmediklerini söylediler. biraz kavga ettim. İnsanlar sobada ne bulsa yakıyor haklı olarak sokaklar soba dumanından 15 metre önünü net göremez duruma geliyor.

İzgaz denilen firma ilk olarak izmir şehrinin kenarlarına doğalgaz hizmeti götürüyor 10-15 yıl sonra gelir bizi oralara anca...
Daha doğal gaz hattı döşenen yerlerde bile kömür kaloriferli binalar var dönüşüm yapmamış. Bir de gaz sıkıntısı var, artık alınan gaz yetmiyor.

farukman
3 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 15:26

Arkadaşlar Ankara'da da aynı durum var. Bazı semtlerden geçerken acaip kötü is kokuları falan geliyor. Yalnız değilsiniz, bu yüzden en güzeli şehir merkezine uzak lokasyonlarda oturmak.

sezgin91
3 yıl önce - Prş 26 Arl 2013, 00:08

kemalpaşa sanayi bölgesindeki hava da çok berbat

Emir ERTEN

3 yıl önce - Prş 02 Oca 2014, 17:55

İzmir'in kışın kronikleşmiş sorunlarından biri: Hava kirliliği. Kesin çözüm için adım atılmalı.

Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 11:51

(+)

Hava kirliliği İzmir de rezalet şu anda.

Misafir 793

1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 15:38

Çiğli'de inanılmaz bir kirlilik var. Özellikle şehrin varoşu güzeltepe'den inen kömür odun dumanları temiz olan yerlere doğru gidip koca şehri perişan ediyor. Doğalgazlı varsıl tabakanın semti Egekent'ten durum çok açık görülüyor. Semt pırıl pırıl iken karşıdaki varoş güzeltepe duman kusuyor ve şehri mahvediyor. Bu güzeltepe denen yerin kentsel dönüşümü için daha ne bekliyorlar? Daha sonra Balatçık bölgeside aynı durumda. Küçük Çiğli Ataşehir bölgesi lüks konut projeleriyle dikkat çekiyor ancak yinede duman altı. Bölgenin doğalgazlı olduğunu belirtmeliyim. Büyükşehirden yetkililer kontrole geliyor. Bu kalitesiz kömürleri kim satıyor ve yakıyorsa ağır para cezaları söz konusu. Ceza ödeyeceklerine konutlarına doğalgaz döşetip, eski binalarına mantolama yapsalar daha karlı olacak. Birde çöp tenekelerine sönmemiş kömürleri çöpe döküyorlar. Saç baş yolunacak cahilce bir hareket. Büyükşehir ve belediyelerin halka şehri nasıl temiz tutarız, koruruz, nasıl ısınırız şeklinde şu cahil halka eğitim vermesi gerek. Ondan sonra görün hava kalitesindeki iyileşmeyi. Resmen ölüm soluyoruz. Rezillik. Bunun hava ile alakası yok.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet