Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kars - Ani Harabeleri
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
gokcan
12 yıl önce - Çrş 19 Nis 2006, 20:49

Arkadaşlar bu sene Ani şehrinde Atatürk Üniversitesi tarafından kültür bakanlığı işbirliği ile kazı çalışması yapılacak.ben de bir ataütrk üniversitesi sanat tarihi 3. sınıf öğrencisi olarak bundan gurur duyuyorum yazın 2 grup halinde biri 15 haziran da 2. si ise 20 temmuzda gerçekleşecek kazılar sonucunda çok yeni eserler ortaya çıkarılması bekleniyor.Kazılarda ben ve diğer 15 kadar arkadaşım da görev alacağız.

şükrü
12 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 03:47

Gokcan zaten Ani'de Hacettepe Üniversitesi tarafından, Beyhan Karamağaralı başkanlığında yıllardır süren bir kazı çalışması yapılmakta. Ancak üzülerek belirtmekteyim bu kazı çalışması yeterli değildir. Hele hele kazısı bitmiş yapıların restorasyonu tamamen rezalet boyutta. Umarım bu kazı çalışmazı sizin için yararlı olur. Ancak ben Ani'de birşeylerin değişeceğini sanmıyorum. En azından kazı başkanı değişine kadar.

gokcan
12 yıl önce - Sal 02 May 2006, 00:48

Sevgili arkadaşım kazı başkanlığını Atatürk Ünievrsitesi Fen Eebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof Dr Hamza Gündoğdu yapacak.Dün Alanya'da Kültür bakanı ile bir toplantı yapıldı ve onay alındı.Kazıtarihleri 15 Haziran-14 Temmuz tarihleri arası olmak üzere 1. gurup ve yine  30 günlük bir periyotta da 2. gurup olarak 2 etap halinde yapılacaktır.burda amaç yeni eserler ortaya çıkartmaktır.Restorasyonla hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır.

galpay

12 yıl önce - Sal 02 May 2006, 01:19
Kars - Anı harabeleri

Ben, 2003 senesinde Kars'ta idim ve Anı harabelerini büyük bir heyecanla ziyaret ettim.
Ancak, bir kare fotoğraf dahi alamadığım için de çok üzüldüm. Bütün makinalar kapıda elimizden alınmıştı. Askeri eskort gözetiminde çok kısıtlı bir bölümünü inceleyebilmiştim.
Bunları yazdım diye bir de (-) puan aldım.
wowTurkey dostlarımdan öğrendim; artık herkes Anı'ya rahatlıkla girip fotoğraf ve film çekebiliyormuş, çok memnun oldum.
Kars'ta havaların ısınmasını bekliyordum. Oraya gideceğim.
Gökcan kardeş, belki Haziran sonunda gidersem, orada sizlerle de görüşebilirim. Hayırlısı.

yeşimbulut
12 yıl önce - Sal 02 May 2006, 01:43

Ben geçtiğimiz yaz çıktığım doğu karadeniz-doğu anadolu gezisinde ani harabelerini ziyaret ettim,muhteşem bir yer.Çok beğenmemin sebebi belkide rehberin çok iyi olması,bize her yapının,kiliselerdeki her bir resmin,son yapılan kazı çalışmalarında bulunan her taşın anlamını ve tarihini bile en ince ayrıntısıyla anlatmış olması.Kendisi ani harabelerinin yanında bulunan Ocak köyünde doğup büyümüş ve tüm bilgisi oraya olan ilgisinden ileri geliyor,öyle büyük bi heyecanla anlattıki kendimi orada o insanlarla yaşıyormuş gibi hissettim.Şimdiye kadar gezdiğim birçok yere boşuna gittiğimi düşündüm oradan sonra,çünkü kuru kuru gezip görmek her ne kadar ilgimizi çeksede,o taşın neden orada olduğunu anlatıcak biri olmayınca belkide gereksiz..
bizim makinelerimizi toplamadılar ama yapıların içinde flaşla çekim yapmamızada izin vermediler çünkü resimler bu yüzden çok yıpranmış,neredeyse silinmek üzere.dışardan çekilmiş çok güzel resimler koymuşsunuz zaten o yüzden ben gerek görmüyorum..

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler