Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kars - Ani Harabeleri
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Şerafettin
13 yıl önce - Cum 26 Ksm 2004, 14:54
Kars - Ani Harabeleri

Kars İl sınırları içinde bulunan Ani harabelerinin bir fotoğrafı.
Turizme geçen sene açılmış ve biraz bakım ve ilgi alaka bekliyor.
Gerçekten Turizme kazandırılması gereken MUHTEŞEM bir Yer
Birazda Photo Shop uyguladım umarım beğenirsiniz.

(+)

Ani Harabelerinde bulunan Anadulu topraklarındaki ilk cami....!

(+)

En son Şerafettin tarafından Cum 26 Ksm 2004, 15:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

aned
13 yıl önce - Cmt 19 Şub 2005, 02:35

Bu resimler de enteresan
Kars'ta yapilan restorasyonlar ve kazilar ustune sayfalar var

http://www.virtualani.freeserve.co.uk/kars/turkish.htm

Ali Murat NAMLI
12 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 03:21

Arkadaşlar Ani şehri değil Anı.Doğrusunu kullanalım.Kaynak isteyenlere Prof.Dr.Fahretin KIRZIOĞLU'nun Kars Tarihi adlı eseri Anı ile ilgili Kitabı ve Makaleleri sunulur ...Lütfen artık Ani Harabeleri veya Ani Şehri ifadelerini kullanmayalım.Anı Harabeleri ve Anı Şehri diye kullanalım.ermenilerin ekmeğine yağ sürmek bizim işimiz değil.
Fotoğraflar ermeni komitacılar tarafından tabanına dinamit konularak yıkılmış bir minareye ait.Boz minare veya Yıkık minare diye tanınır.

(+)

şükrü
12 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 00:55
Ani Harabeleri

Sevgili Ali Murat Namlı, biliyorum Fahrettin Kırzıoğlu Ani Şehrini "Anı" olarak kullanmakta. Ani olarak kullanılmasının Ermenilerin ekmeğine nasıl yağ sürdüğünü özür dileyerek anlamamış durumdayım. Ben açıkcası Kırzıoğlu'nun kitabını okuduğum zaman çok yanlı bir anlatım üslubu buldum. Bunun dışında Ermeni kaynaklarda da kendi lehlerine anlatımlara rastladım. Yani iki kısımda bence olaya siyasi boyutta bakıyor. Lütfen gerçek olan bişeyi siyasi tarihimizle karıştırmayalım. Ermenileri uzun yıllar yaşamış olduğu ve hatta başkentleri olmuş bi yerde Kırzıoğlu'nun dediği gibi Ermeni yapısı yoktur demeyelim. Lütfen beni yanlış anlamayın Ermeni sempatisi taşıyan birisi değilim ancak, bugün Ani de var olan yapılar bizim topraklarımız içerisindedir. Böyle olması geçmişini farklı biçimde algılamamıza neden olmasın. Ani'de var olan bir çok yapı Ermeni ve Gürcü yapılarıdır. Ancak Büyük Selçuklulardan kalma bir çok yapıda günümüze kadar gelmiştir. Bu arada bölgeye en çok hasarı Ruslar vermiştir. Ebu'l Muammeran Camisinin minaresinin yıkılmasıda Rus yönetimindeyken gerçekleşmiştir. Yıkılma tarihine bakarsanız bu ortaya çıkacaktır. 1890 yıllarında minarenin yıkıldığı söylenmektedir. Bu tarih Rus yönetiminin Kars ve civarındaki bazı bölgelere hakim olduğu tarih içerisindedir.

onur35
12 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 12:03

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler