Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yusuf Esengül

9 yıl önce - Pzr 26 Arl 2010, 12:48
Meram Üniversitesi İlçenin Neresine Yapılmalı?

YÖK'ün geçtiğimiz yıl İstanbul, Gazi , Uludağ , Marmara ve SELÇUK Üniversitelerinin bölünmesinde sona yaklaşılıyor. İlimizin ilk üniversitesi olan Selçuk Üniversitesi de bölünerek Meram Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi olmak üzere iki ayrı devlet üniversitesine dönüşecek.

Bu konuda çalışmalarda sona gelindi. Sayıları tek olan bazı fakülteler 2'ye çıkarıldı.

Tıp: Meram Tıp Fakültesi, Selçuklu Tıp Fakültesi.

Mühendislik: SÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi

Eğitim: Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi, Ereğli Kemal Akman Eğitim Fakültesi

İktisat: İktisat ve İdari İlimler Fakültesi, Beyşehir İktisat Fakültesi

Öte yandan Akşehir’e de bir iktisat fakültesi kurulması için Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nce YÖK’e bir proje sunulması için hazırlıklar sürdürülüyor.

Şimdi akıllara gelen soru Meram Üniversitesi'nin Nereye Yapılacağı? Bildiğimiz gibi Meram Konya ilinde arazinin en kıymetli olduğu yerlerden.

SİZCE MERAM ÜNİVERSİTESİ İLÇENİN NERESİNE YAPILMALI?

SERDARR1
9 yıl önce - Pzr 26 Arl 2010, 13:51

meram da arazi fiyatlari hakıkaten çok pahalı bence antalya çevre yolu girişi o civar olabilir son tokinin yapıldıgı bölge olabilir

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Pzr 26 Arl 2010, 13:53

Meram Belediye Başkanı'nın KONYA ÜNİVERSİTESİ için teklif ettiği ama kabul görmeyen Gödene bölgesi Meram Üniversitesi için uygun olabilir. Hem ulaşımı kolay, hem şehrin çok içinde değil hem de TOKİ'den dolayı öğrenciler ucuz kiralık konut bulabilirler.

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 17:36

Tıpkı 3.köprü güzergahı belli olunca arazi fiyatlarının fırlaması gibi Meram Üniversitesi'nin yeri belli olunca da Konya'da bir hareketlilik olacaktır.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET