Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
c_ogzhn61
1 ay önce - Cmt 16 Oca 2021, 18:29

Haberden:
Alıntı:
Türkiye'nin en maliyetli şehir içi yolları arasında gösterilen Trabzon'daki toplam 28 km'lik Kanuni Bulvarı'nın yüzde 52'lik fiziksel kısmı bitirilirken, ikmal ihalesi kapsamında ise işin yaklaşık yüzde 60’ı tamamlandı.

Alıntı:
Kanuni Bulvarı bünyesinde yer alan 534 metre uzunluğundaki çift tüplü Bahçecik Tüneli, 673 metre uzunluğundaki çift tüplü Boztepe Tüneli’nde kazı destek çalışmaları tamamlanırken, yakında üst yapı çalışmalarına geçilecek. 338 metrelik çift tüplü Çukurçayır 1 Tüneli ve 436 metrelik çift tüplü Gölçayır 1 Tüneli, kazı destek çalışmaları sürerken, 219 metrelik çift tüplü Çukurçayır 2 Tüneli ve 744 metre uzunluğundaki Gölçayır 2 Tüneli’ne ise henüz başlanmadığı öğrenildi.

Alıntı:

ORTADİREK
1 ay önce - Çrş 20 Oca 2021, 13:10

(+)

Boztepe tünellerinin viyadük ayakları hızlı şekilde ilerliyor, onlar bitti mi viyadüklerin bitmesi çok hızlanır
Uzaktan, araba sürerken o kadar oldu

JusTiME
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 16:53

Arkadaşlar dün keşfe gittiğimde Bahçecik viyadüğünün 1 tarafı asfalt bekler vaziyette diğer tarafın az da olsa ilerleme kaydettiğini fark ettim. Cephanelik tarafı ise anladığım şey yolun sağ tarafı ormanlık tarafından gidecek olacağını fark ettim. Sol tarafı ise dere tarafından yapılacak gibi Boztepe'ye gelecek olursak %60 oranında bittiğini anladım kazılıp yapılacak ayaklar hala fazla gibi...

Hamqaa54
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 21:25

1 ay içerisinde mevcut kalan binalar gözaçan cephanelik arasında değerlendirirken yenicumadaki kilpa ya kadar yıkılacak buda o yolun yarısı demek olur diğer taraftan cephanelik tarafundan zaman zaman yıkımlar oluyor

JusTiME
1 ay önce - Cmt 23 Oca 2021, 19:48

Cephanelik tarafı zor olacak değil orada yıkılacak ev çok az daha çok ağaçlık alan orası yahyaoğlu camisinin ilerisinde kazılmış yer var ondan sonra 200m ileride başka yer daha kazılmış durumda hafiften başlıyorlar orayı ayak yerlerinin hazırlanması fazla uzun sürecek gibi yine de :S
Dikkat etmemiz gereken tek 1 yer olduğunu bas bas bağırıyor orası da şu yıkılacak binaların olduğu yenicuma alanı... Boztepe viyadüğü bile diyor bize ben erken bitmem cephanelik tarafı da diyor ben daha uyuşuğum... Erdoğdu tarafı bitmeye yaklaşıyorum ama erken bitmem :S Şu rezil hale gelmiş binalarda gelmiş akla karayı seçtiririm size bizi yıkana kadar diyor

ORTADİREK
1 ay önce - Cmt 23 Oca 2021, 20:03

Bir taraftan kamulaştırmayla evler yıkılırken diğer taraftan viyadük ve yol inşaatları yapmak kolay iş değil, görebildiğim kadarıyla yoğun bir çalışma var, en zor kısımlarından birinin Boztepe viyadük ayaklarının olduğunu düşünüyorum, çünkü o ayakların yüksekliği çok yüksek(minimum 30m vardır) ve sayıları fazla, cephanelik yolundan Gözaçan Camii’ne kadar yapılan kamulaştırma ve yıkım çalışmaları da projenin süresini etkileyebilecek unsurlardan biri olarak görülüyor.

JusTiME
3 hafta önce - Prş 04 Şub 2021, 10:52

Yılın ilk resimleri buyrun
https://photos.google.com/share/AF1QipM6zflYZCIda ...lfenptVTNB

JusTiME
1 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 00:05

https://photos.google.com/share/AF1QipOaeZChOjwXn ...FrbDVhQ0JR
Arkadaşlar cephanelik tarafında tünelin çıkışına ayak yapılmaya başlandı bu çektiğim resimlerden anladığım yolun sadece akçaabata gidiş tarafı yapıldığı açık açık belli oluyor. Bugün yenicumadan geçerken yolun sol tarafında 3 ev falan yıkılmış olduğunu fark ettim.
Genel olarak ise projenin salyangoz modunda yapıldığını fark ettim :S önceki resimlerimde farka bakarsanız sizde anlarsınız... Erdoğdu tarafında köprü ayakları 2 hafta önce gittim neredeyse pek 1 değişen şey olmadı. Bahçecik tarafında 1 ayak yapıldığını ötesindekilerin pek ellenmediğini ayaklardan ziyade yolun kazı çalışması daha yoğundu boztepe viyadüğü azar azar iş yapılıyordu...

samet13579
1 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 22:04

Arkadaslar mutlaka yazıyordur bu başlıkta ama
1. Bu bulvar akcaabatin girişinden başlayıp Gümüşhane yoluna mi iniyor?
2. Uzunluğu kaç km ?
3. Kaç şeritli bi bulvar gidiş geliş
4. Gümüşhane yoluna iniyorsa sahilden kaç km içeriye iniyor?

c_ogzhn61
1 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 22:18

Samet Bey, iç şehir geçişi yolumuz. Hem başlığın başından, hem diğer saygıdeğer üyelerimizin paylaşım ve fotoğraflarından, hem de bu sayfanın başındaki haberden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ama kabaca cevap vermek gerekirse:
1) Akçaabat değil, Akyazı'nın girişindeki (Beşirli sonrasındaki) kavşaklar yolun başlangıcı. Evet, Maçka yoluna, dolayısıyla Gümüşhane yoluna bağlanıyor. Etap etap açıldığından tüneller ile Beşirli (1 No.lu, 2 No.lu), Karşıyaka, Aydınlıkevler Mah.leri civarındaki kısımları açıldı.
2) O kavşaklardan itibaren, Maçka yolundaki bağlantıya kadar 28 km.
3) 2*3 şerit, bölünmüş yol olarak geçiyor.
4) Bağlantı çok içten, Çağlayan (eski belde, bugün mahalle) veya Akoluk, Gözalan civarından ama tam konumu hakkında bilgim yok.

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET