Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
fatihKeskin
2 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 15:21

Malesef şehrimizin merkezi çarpık yapılaşmanın kurbanı olmuş durumda. İçinde gezerken pek belbelli olmasa da havadan bakınca durumun vahameti daha iyi anlaşılıyor. Fotoğraf da gözüken moloz (pazarkapı), kemeraltı, çarşı mah. Hacıkasım, yenicuma, Çömlekçi bölgesi adım adım kimseyi mağdur etmeden dönüştürülmeli. Malesef 20 yılda sadece zağnos ve tabakhane vadilerini kısmen dönüştürebildik.

(+)

Bu bölgede bir çok tarihi cami,han,Bedesten vb. Bir çok yapı var. Fotoğrafa bakınca tarihi binaların dibinde yanında tek göz eklentiler, çarpık yapılar var. Keşke bu yapıların etrafını açsak. Ve en önemlisi Tabzon’da bitişik Nizamı kaldırmak lazım. BİTİŞİK nizam yapılar artık olmamalı bence.

Burası Beşirli bölgesi. Malesef daha sonradan gelişen bir bölge olmasına rağmen alt yapı eksikliği göze çarpıyor. Yollar, yeşil alan ve parklar, otopark vb. Alanlar malesef zamanında pek düşünülmemiş.

(+)

Aynı hata Kaşüstü’nde de yapıldı. Alt yapı yapilmadan yollar parklar planlanmadan yapılınca yeni bile olsa düzensizlik göze çarpıyor.

(+)

Fotoğraflar alıntıdır
Kaynak; Trabzon bşb, görseller.

JusTiME
2 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 20:12

buyrun fırından yeni çıkmış az ve öz resimler
https://photos.google.com/share/AF1QipMvlLdsbfCIL ...FMemhxMTBB

tayf_unn
2 ay önce - Cum 11 Arl 2020, 19:21

Alıntı:
Malesef şehrimizin merkezi çarpık yapılaşmanın kurbanı olmuş durumda. İçinde gezerken pek belbelli olmasa da havadan bakınca durumun vahameti daha iyi anlaşılıyor.

Yanlış anlaşılmasın ama gerçekten o beton yapısına, çirkinliğe bakınca "kurban"lık durumu kalmamış, gerçekten "iğrenç" denecek seviyede gözüküyor . Sadece Trabzon için demiyorum, ama Trabzon'da çok daha belirgin.

acatalkaya
2 ay önce - Cum 11 Arl 2020, 23:06

Bahçecik viyadüğü şu an tek yönü yapılıyor sanırım. Yanlışım varsa düzeltir misiniz ? Tek yönü yapılıyorsa daha yapılacak bir yön daha var ve bu çok iş demek.

Hamqaa54
2 ay önce - Cmt 12 Arl 2020, 19:33

Aldığım bilgi doğrultusunda pazartesi günü gözaçam cami hizsında yenicuma pazara doğru yıkımlar başlıyacak yolun sol tarafı

JusTiME
2 ay önce - Çrş 16 Arl 2020, 13:30

Bahçecik'in 2 tarafı da yapılıyor şayet yenicuma tarafı yeni başladı. Erdoğdu tarafı resimlerde göründüğü gibi az kalmış durumda... Tek yönlü yapılıyor değil bunu da belirteyim.

acatalkaya
2 ay önce - Pts 28 Arl 2020, 22:47

Kanuni bulvarının Çukurçayır'dan sonraki devamı için tünel çalışması başlamış. Konum:Kaymaklı Manastırının az üstü. Buradan yol Maçka-Erzurum yoluna bağlanacak.

Tünel çift tüp ağaçtan ikinci tüp gözükmüyor.
Ayrıca 1001 pırlanta evlerinin önündeki toprak bölüm de alınmaya başlanmış.

(+)

JusTiME
2 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 10:03

https://photos.google.com/share/AF1QipM7hE6ucAVQx ...VpeDBRSHJ3
Anladığım kadarıyla tünel girişine giden yol yok olacak gibi diğer tarafta aynı olacak gibi ne de olsa yol kenarındaki evlerin yıkılcağı için yolun şu an ki yolun sağ tarafında olacağı belli oluyor...

drano
1 ay önce - Prş 31 Arl 2020, 16:23

[https://photos.google.com/share/AF1QipM7hE6ucAVQx ...VpeDBRSHJ3
Anladığım kadarıyla tünel girişine giden yol yok olacak gibi diğer tarafta aynı olacak gibi ne de olsa yol kenarındaki evlerin yıkılcağı için yolun şu an ki yolun sağ tarafında olacağı belli oluyor...]

Justime , çektiğiniz fotolarda Boztepe girişinde ki tünelere giriş gözükmüyor bu tünellerin bitiği anlamına mı geliyor yoksa çukurçayır tarafından mı çalışma yapılıyor?[/quote]

JusTiME
1 ay önce - Pzr 03 Oca 2021, 13:20

Tünel açık zaten tek 1 tünel kaldı o da maçka yoluna bağlanacak olan tünel onu da diğer arkadaşın resminde gördünüz. Boztepe etabında şu an yoğunlukla köprü ayakları bitirilmeye çalışılıyor 10dan az köprü ayağı kaldı. Umarım o da şubat ayına kadar biter...
Ben şu anlık köprü ayaklarının ne kadar hızda bitirildiğini gösteren resimler çekiyorum. Erdoğdu - Bahçecik bölümü çok geride mesela, Bahçecik - Yenicuma arası daha yeni başlandı, Yenicuma - Tünel arası bitmek üzere... Erdoğdu ile boztepe tüneli yerleri muhakkak mart ayında açılır gözüyle bakıyorum.
Bahçecik tünelinde arabayla gidiliyor Dediğim gibi boztepe tüneli de yaya geçmeye uygun

sayfa 23
« önceki   123 ... 22232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET