Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Altıparmak - Stadyum Meydan Projesi
« önceki   123 ... 424344   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Aksit Ozkural

7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 04:01

Aslinda bence de Kivanc beyin dusunceleri dogru.
Bununla beraber bana estetik ve guzel gorunuyor bu proje.

Ama isin teknigini sorarsaniz o ayri, ne uzmanligim var ne de teknik bir bilgim.

Aslinda Altiparmak meydaninda bazi yerlerde yayalar icin karsiya gecis cok tehlikeli ( eger son iki yilda degismemisse ), bu proje hem ulasimi hem de yayalari destekler gibi geliyor bana.

Ama yukarida dedigim gibi bu tur projelerde kamu yarari ve fizibilite cok onemlidir, yani Kivanc bey duyarliliklarinda cok haklidir.

Yine de gozume hos gorundu bu meydan.

Tabii, son soz degerli Bursa'li arkadaslarimizindir.

aykut_aykut
7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 11:07

Alıntı:
Kimse kusura bakmasin, ama proje bana meydan gibi gelmiyor. Daha cok bir kavsak niteliginde bence.

Biz Bursa'da gerçek bir kent meydanı yapabileceğimiz tek yeri koskoca bir alışveriş merkezi ile doldurduktan sonra bulabildiğimiz dört yol kavşaklarını biraz yeşillendirip meydancıklara benzetmeye çalışıyoruz.Elimizden gelen bu.Kusura bakılacak bir şey yok çünkü tespitiniz doğru.
Ayrıca yarışmalı ya da yarışmasız hiç bir önemi yok.Önemi olan tek şey, bulunabilecek hiç bir boş alana artık daha fazla bina tıkıştırmamak olmalı.Bursa artık gerçekten nefes almalı.

gokboraleb
7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 11:25

bence güzel bir proje en azından çirkin binadan kurtulduk,şelalenin de güzel duracağına inanıyorum..Muradiye de çok güzel gözükecek;ama arkadaşlarıma da katılıyorum,Bursa da nefes alınabilecek yerler artmalı bu yüzden meydan ya da meydancık hiç fark etmez..

Sdt Altıntaş

7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 12:05

Aslında proje güzel ama yol kısmı ALttan geçerse daha güzel ve daha meydan şeklinde durur...Bence bu konunun üzerinde durmaları gerek..MAdem meydan yapmak,insanları bir araya toplamak amaç ozaman yol alttan gidebilir.İStanbuldaki çağlayan meydanı sanırım,örnek alınabilir.

metinn
7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 16:41

Guzel proje ancak...
Ulkemizde meydan kelimesi yanlis anlasiliyor galiba, ozelliklede belediyeler. Meydan dedigin hicbir aracin binanin olmadigi ve yayalarin rahatca dolastiklari yerlere denir. Bizde sadece binalarin olmadigi ancak onun disinda yayadan cok araclarin gececegi yol olan yere deniyor.
Bu projede meydandan cok kavsaha benzemis. Yollari yer altindan alabilseler ozaman tam bir meydan olur.

Behçet Salgın
7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 16:50

bu proje uygulanirsa, bursa atatürk stadyumu yikilacak mi?

cihan

7 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 16:57

Bugun TR'ye geldim, gelir gelmez Bursa'da reklam panolarında bu projeyi gördüm. inşllh hayata geçer.

alkan1985
7 yıl önce - Cum 24 Arl 2010, 03:27

arkadaşlar anlamadığım bir şey var bu resimdeki kafeterya nereye yapılacak eğer şelalelerin olduğu kısım sgk binasıysa kafeterya binası stadın karşısındaki yürüme yoluna mı yapılacak? o zaman meydan kazandırayım derken yoğunluk artışı yapmış olmayacak mıyız?Ayrıca o silindirik cisimler ne? onlardan uzayan hatlarda neyin nesi. kusura bakmayın ama çok yapmacık duruyor resimdeki proje. bu projenin uygulanacağını sanmıyorum.
evet daha önce bu konuyla ilgili yine büyükşehir belediyesinin sitesinde yayınlanan fotoğraf

(+)

bu sitede daha fazla resim mevcut isteyenler burdan baksın...
http://www.bursa.bel.tr/?baslik=baskan-altepe-il- ...mp;id=4360
bakalım daha kaç tane proje resmi gösterecekler...

senol 16 61
7 yıl önce - Cum 24 Arl 2010, 17:15

10 tane bina yıkılacakmış,SGK binaları dışında da bina yıkılacak diye anladım ben.

Okan Akin

7 yıl önce - Cmt 25 Arl 2010, 02:45

Guzel bir calisma olacaga benziyor. Bursa belediyesini kutluyorum.

Yalniz proje resmine baktigimda meydandan ziyade sanki cok yonlu peysaji yapilmis bir kavsak gorunumu veriyor. Meydanin ne oldugu sehir planlamaciligi dersinde yoksa bana yanlis mi ogretildi

Dostlukla,

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 424344   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet