Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
ozan gürses
2 yıl önce - Pzr 28 Hzr 2015, 16:38

Alıntı:
Rafa kalkmadığını iddia ediyorsun da

iddia değil, gerçek...

http://www.nilufer.bel.tr/haber-2298-ekokent_plan ...gonderildi

büyükşehir nilüfer'in önünü kesmek için her alanda elinden geleni yapıyor. buna rağmen nilüfer bursa'nın sürekli yükselen değeri olmaya devam ediyor. bursa'nın gelecektekği merkezi nilüfer-karacabey'dir.

Misafir a07

2 yıl önce - Pzr 28 Hzr 2015, 21:20

ben 10 sene önce kayapa 1 dönum arsa aldim bu ekokent projesi ilk bastan beni heyecanlandirdi simdi hevesim kalmadi o bölgeyi 6 senedir durduruldu yavas yavas ne olacaksa olsun insanin sabri tukendi

Misafir a07

2 yıl önce - Çrş 01 Tem 2015, 19:19

arkadaslar kayapa camlik ta konut imarli 1 dönum arsa kac tl haberi olan varmi erkan

Toprak44
2 yıl önce - Prş 02 Tem 2015, 00:24

@Ozan;

Yazdıklarımdan herhalde Nilüfer belediyesinin rafa kaldırdığını anlamışsın.
Cümlenin devamını tekrar okursan daha iyi anlarsın.

Projenin arkasındaki Valilik başta olmak üzere tüm yatırımcılar geri çekildi.
Bu saatten sonra gerçekleşmesi imkansıza yakın.

Nilüferde AKP üyeleri red verdilerse zaten emin ol Büyükşehirde de farklı olmayacaktır.

Misafir 5b7

2 yıl önce - Cmt 25 Tem 2015, 00:52

sizlere aynen katılıyorum k.sanayi ve kayapatoki arasındaki bölgeye saten beton şirketleri mermerciler ve paket taş üreten firmalar dolmuş bunların tozundan bölgede zaten tarım yapılamaz durumda

Misafir 31a

1 yıl önce - Pzr 21 Şub 2016, 18:37

Alaaddinbey de tarim falan yok, hepsi hikaye. Yol boyunca granitciler, araba depolari yani tarim disinda hersey mevcut. Koylunun de hayvan yemi ve bir iki sebze meyve disinda birşey ektigi yok. Hele Ozdilek avm acilinca etrafinda yetişen sebze Meyve yenir mi o da ayrı bir konu tabii. Niye imara açılmıyor, sacmalik!

mimar m. karakoç

1 yıl önce - Pts 22 Şub 2016, 11:47

Kayapada bu bölgede evimiz var. 16 yıldır gelip gidiyoruz. Eski plana dönüldü ve inşaat talepleri arttı. Yakında 0,90 emsalli yapıları göreceğiz. Çok yüksek emsal, gereksiz ve bölge için yanlış bir karardır.
Rafa kaldırılan proje ilk plan olarak yapılsa idi uygulanabilirdi.
Neden şimdi uygulanamayacağı daha önce de yazdım diye hatırlıyorum. 3194 sayılı imar kanunun 18.madde uygulaması bir yerde iki defa yapılamaz. Eşit emsal dağılımı yoktu. Müstakil arazini kendin yada müteahhite vererek yapma imkanı yoktu. Bir kaç parsel tekrar birleşerek yeni yerler verilerek uygulanmak istendi.
Alaattinbey, Çalı, Ürünlü üçgeni arasında kalan alan imara açılmamalıdır. Ana yola cephe olanlar hariç. Bursada yeterince imar planlı boş alan mevcuttur.
Tarım yapılabilecek alanlar kesinlikle imara açılmamalıdır. İnşaatı her yerde yaparsın lakin tarımı her yerde yapamazsın. Bursa toprağı da bir yerde bulunmaz. Kafanıza yazın. Her şey para değil.
Nilüfer Belediyesi Kayapa bölgesindeki imarlı alanların yol olanla yerlerinin bir an önce açılmasını sağlamalıdır. Teşvik etmelidir. Göçmen konutları ile Kayapa toplu konut alanına bağlantı yollarını bir an önce yapmalıdır.
Havası ve manzarası çok güzeldir.

Toprak44
1 yıl önce - Pzr 13 Mar 2016, 02:25

Hocam sen yapma bari, işin içindesin.
Sence saydığın şeylerden kaçı Nilüfer Belediyesinin yetkisinde, yetkisinde olanların da kaç tanesi Büyükşehir tarafından onaylanır?

Misafir e87

1 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2016, 00:37

Benden söylemesi 2017 de ürünlü koyune imar gircek satmayin arsasi tarlasi olanlar emir buyuk yerden

Misafir af5

9 ay önce - Çrş 19 Nis 2017, 14:40

2017 OLDU ÜRÜNLÜDEN TIK YOK

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet