Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir c02

2 yıl önce - Cum 19 Hzr 2015, 09:57

Kayapa bölgesi için gelişmeler hangi aşamada acaba. Dubai projesi durdurulmuş galiba .Bu konuda bilgi sahibi kişilerin yorumlarını bekliyorum.Kentsel yapılaşma başladımı o bölgede..?

NihatTat
2 yıl önce - Cum 19 Hzr 2015, 15:14

Bu iş hiç başlamadı. Nilüfer Belediyesinin bir çok benzer işi gibi Büyükşehir Belediyesinin vetosuna takıldı ve tarihin derinliklerinde yerini aldı.

Misafir c02

2 yıl önce - Pts 22 Hzr 2015, 09:49

Basında eko-kent projesi meclis onayından geçti gibi açıklamalar var.mart ayında basın açıklaması yapmışlar bu konuyla ilgili .Çalışmlar başladı diye yalan haber mi acaba.

NihatTat
2 yıl önce - Pts 22 Hzr 2015, 13:38

Eko-kent projesi daha önce 9 ay Büyükşehir Meclisinde bekletilip red edilmişti. 2015 Nisan ayında revizyonla 3. kez tekrar gönderildi. Hala beklemede, muhtemelen 9 ay sonra tekrar geri gönderilir.

Toprak44
2 yıl önce - Pts 22 Hzr 2015, 14:44

Bu iş rafa kaldırılalı çok oldu.

ozan gürses
2 yıl önce - Pts 22 Hzr 2015, 14:52

rafa kalkmadı. ilçe belediye onaylıyor, büyükşehir reddediyor. kim pes edecek bilmiyorum.

jeopol
2 yıl önce - Pts 22 Hzr 2015, 22:31

Alıntı:
rafa kalkmadı. ilçe belediye onaylıyor, büyükşehir reddediyor. kim pes edecek bilmiyorum.

Buyuksehir chpye veya nilufer akpye gecmedikce o proje onaylanmaz. Her zaman oldugu gibi buyuksehir nilufer belediyesi chpli oldugu icin niluferin projelerine onay vermiyor. Ayni proje yildirimda olsaydi proje jet hizi ile gecer her reklam panosunda tanitimini gorurduk.

mimar m. karakoç

2 yıl önce - Sal 23 Hzr 2015, 10:59

Proje bölgeye değer katacak bir planlama ile sonuçlanmış. Ancak burada 18. madde uygulanmış bir alana yeniden uygulama yapılması kanuna aykırı, bunu muvafakat ile aşma düşüncesinde sanırım Nilüfer belediyesi. Müstakil imar parselleri tekrar hisseli duruma düşüyor ve mülkiyetini istediğin müteahhite verme imkanın azalıyor, birlikte hareket etme şartı çıkıyor. Adalar arasında yükseklik ve imar hakları farklı olması dolayısıyla adaletsizliği nasıl giderecekler. Örnek bir parselde imar 6 katlı, 100 m ileride 20 katlı bu planlama gereği olabilir. oluşacak rantı bölge insanı ile, diğer maliklerle nasıl paylaşılacak. Belirsiz hususlar nedeniyle bekletiliyor sanırım. Plan bence güzel ancak hakkaniyet konusu şeffaf bir şekilde açıklanıp uygulanabilirliği anlatılmalıdır. Ben burada oturuyorum ilk planlı yapılan yapılardayız. Bizim sıkıntımız yok ancak spekülasyonlar bir an nce bitmeli.
Keyfi olarak b.şehir bekletmez. Yıldırımda da olsa buradan geçmez. Parti meselesi değildir bu konu.

Misafir c02

2 yıl önce - Cum 26 Hzr 2015, 07:55

Bence Nilüfer Belediyesi önüne çıkan bir çok problemden dolayı bu projeden vazgeçmiş olabilir.Keşke bu konuyla ilgili detaylı kapsamlı yetkili ağızdan bir açıklama olsada kayapa halkı rahat bir nefes alsa..

Toprak44
2 yıl önce - Pzr 28 Hzr 2015, 12:19

Rafa kalkmadığını iddia ediyorsun da projenin finansörü araplar bu işten çekileli seneler oldu.
Büyükşehir onaylasa da bu saatten sonra kimsenin geri döneceğini zannetmiyorum.
Dönseler dahi maliyetler katlanacaktır, kolay kolay kimse girmez bu işe.

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 7891011   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet