Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
skucukata
7 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 00:41

2.5 milyon bence en geç 10 senede geçilir hele ki bakan çelik bursa 3. büyük il olacak diye bağırıyorken (!) nasıl yapacaksa. anlatmak istediğim şey o bölgeye özenip lüks konutlar yaptıktan sonra tarlanın içinde bursaya gitmek garip olmazmı oraları da imara açılıp düzenlense daha iyi olur kimsenin benim evim işim burada bu bölgeden dışarı hiç çıkmam diyeceğini düşünmüyorum daha son iki gündür kardeşim bot istiyor diye 2 gecede çarşıyı, zafer plaza, kent meydanı,korupark,carrefour ve anatolia'yı gezdik yani o bölgeye bursanın en büyük avm'si bile yapılsa en iyi mekanlar bile olsa herşeyin en iyisi bile olsa oradaki insanlar elbet bir iş için bursaya gidecek belki o bölgede iş bulamayacak başka yerde çalışmak zorunda olacak onun içinde o tarlaların içinden geçeceklerine onların evleri orda olsa o kadar insan o yolu boşuna gitmese benzine mazota yazık geçen vakite yazık 15-20 dk fazladan yol var orada

skucukata
7 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 00:44

İddaa ediyorum o kadar özel aracın fazladan gidecekleri yol için harcayacakları yakıt paraları o bölgede üretilen ürünün şatışında gelecek paradan fazla olur sadecebunun için bile orada tarım yapmaktan vazgeçilebilir

ozhanesemen

7 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 08:54

Alıntı:
Bursa -İzmir yönünde görükle kavşağından Kayapa Toki'ye döndüğümüzde Tokiye doğru ilerleyen yol civarı bence imara açılmalı.Zaten tokinin karşısında kalan tepedeki arazilere birkaç bina dikilmiş.

Kayapa Toki'ye ilerleyen yol ile Hasanağa Toki arasındaki bölgenin daha önce Kayapa Beldesi'nde kalan kısmı zaten imarlı idi. Birkaç mesaj önce belirttiğim gibi şu anda orada inşaat ruhsat alma süreci donduruldu. Sadece daha önce ruhsat alıp başlayanların inşaatları sürüyor. Bölgenin Görükle beldesine dahil olan kısmı ise imarsız.

Alıntı:
kayapa bursa yönünde yolun sağ tarafı imafra açık mı?

Küçük Sanayi'den girerek Çalı - Yaylacık - Tahtalı - Kayapa güzergahını izleyen yolun güney kısmı kısmen imara açık. Yaylacık'da imara girmesi beklenen bölgeler var, Kayapa'da bazı bölgeler imarlı (belirttiğiniz villalık kesim) bazılarının da imara girmesi bekleniyor. Tahtalı bölgesi şimdilik mücavir alanla sınırlı. Kalan kısım SİT bölgesi.

hakanumut
7 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 23:37

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Ozhanesemen.

sumer urmiyeli
7 yıl önce - Cmt 22 Oca 2011, 01:13

yapmayin tanri aşkına dubaii ne yönden bursa ile karşılaştırırsınız?
eğer gökdelen anlamında diyorsanız 2010 dubai güncelleme sitesine baş vurun sonra konuşun ve binler ayrı yön.
ama doğa güzelliğinde bursa bin kat dubaiden daha iyi
saygılar

skucukata
7 yıl önce - Cmt 22 Oca 2011, 01:38

dubai bura karşılaştırması yok burda zaten sadece yeni kurulacak yerleşim bölgesi için projenin adını nilüfer belediyesi yeni dubai projesi demiş onlara göre projeyle dubai arasında bir benzerlik var demekki ama bursa ile bir kıyaslanması yok kesinlikle dubainin

gökselcengiz

7 yıl önce - Cmt 22 Oca 2011, 18:11

Böyle isimleri nereden bulurlar anlamadım. Nilüfer Belediyesi öncelikle şu an varolan mahallelerindeki altyapı sorunlarını çözsün de ondan sonra dubai yapsın bence. Her yer otopark oldu, yollar çukur içinde vs.. daha birçok şey.
Artık ben bu tür renkli ambalajlı konut projelerine de kuşkuyla bakıyorum açıkçası. Beşevler'den Uluabat yönüne kadar elde kalmış ne kadar bakir arazi varsa bu yollarla 5-6 katlı apartmanlara mekan sağlayacak sonunda. Konut stoku Bursa'da çok fazla.Her yer satılık-kiralık ev ile dolu.Yeni yapılan apartman daireleri bile satılamıyorken nereden çıkıyor bu yeni projeler?
Bursa'nın her köşesinde olduğu gibi Nilüfer ilçesinde de plansız yapılmış, deprem riski taşıyan binalar hatta mahalleler var. Neden önce oralara kentsel dönüşüm yapılması düşünülmüyor? Boş araziye apartman dikmek kolay tabi.

atakan_bursa
7 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 16:32

Bu proje kapsamında mıdır bilemiyorum ama Nilüfer Belediyesi ile Enyap İnşaat'ın ortaklaşa yapacağı "GARDEN LİFE NİLÜFER" projesi gündemde. Proje Hasanağa TOKİ Konutlarına çok yakınmış. Binalar 7-8 katlı ve 1+1, 2+1, 3+1 evlerden oluşacak ve Mart 2012 gibi evler teslim edilecekmiş. İlgilenen olursa baksın. Fiyat seçenekleri de oldukça uygun.

http://www.enyapinsaat.com/

Sitenin ana sayfasında tanıtım filmi de var.

http://www.enyapinsaat.com/gardenlife.asp

Bu da online katalog.

Sedat KASRAT

7 yıl önce - Çrş 26 Oca 2011, 02:35

Aman aman, Nilüfer Belediyesi ve inşaat şirketi deyince akla saygınkent - karina tipi işler, iflas eden şirketler, pis kokular, gizli ortaklar bilmemneler geliyor... Bu şirketi bilmiyorum ama, başkanın inşaat sicili bozuk, bir tane daha skandal istemem açıkçası...

osmancık
7 yıl önce - Çrş 26 Oca 2011, 02:51

Kucuk dubai ne demek?
Kucuk gokdelenler mi, kucuk yapilasma mi, kucuk planlama mi?

Birisi kucuk dubai kavramini aciklasin once.
Bence oraya hicbir sekilde dubainin ne buyugu ne kucugu yapilacak.
Sadece ismi kucuk dubai olur, onun da amacini anlamadim. Heyecanlanmak icin galiba.

Dubainin nasil gelistigine ve neler yapildigina bir baksinlar sonra kucuk buyuk diye ilaveler yapsinlar.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet