Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Türkiye'deki islam düşmanları
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 44, 45, 46  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Erkan Kvk
3 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 23:50

türkiyede islam düşmanlığı yapanlar var bu doğru fakat
kendine müslümanım dindarım diyenlerin bir kısmıda türkiyede ırkçılık yapıyor yalanlarla dolu resmi idelojiyle beyni yıkanan bu insanlarda öz eleştiri yapmalılar yok araplar bizi arkamızdan vurdu saçmalığı yada bir kürdün kürtçe konuşması ve kürtçeyi okullarda öğrenmek istemesi bile normal karşılanmıyor
İki sorunda çok önemli

can a.
3 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 23:56

Düşmanlık değil de korku diyelim.
İki taraf birbirini anladıkça bu sorun çözülecektir.

Ben ortada bir şeriat tehlikesi olmadığı gibi, kitlesel bir islam düşmanlığı olduğunu da düşünmüyorum.

İnsanlar gerçek müslümanlıkla, islamı hukuk ve insan hakları yerine ikame edip bir hayat tarzı olarak "dayatan" ve buradan siyasi olarak nemalanan zihniyet arasındaki farkı biliyor.

Abdullah Şentürk
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:02

İslam düşmanları kadar kendilerini İslamiyetin koruyucu ilan edip,insanların dini duygularını istismar edenler de unutulmasın.Kanımca bu güruh da dinimize zarar veriyor.Kısaca dinimizi dünyevi işlere alet etmek de diyebiliriz.

fatih civelek
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:05

Cenabı Hak, bir akılsız adamı akıllı bir kadına ve bir sabırsız kadını sabırlı adama denk düşürürde denge olsun diye. Hikmeti vardır elbet.

Avrupalıların bu tip Türklerle problemi yok, her nedese dünyanın müslüman Türklerle problemi var. Ve sebebi de zaten aşikar.

M.ALİ AKKAN

3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:12

Alıntı:
"İslamdan nefret eden belirli bir kısım" tespitinize katılmıyorum Sn.Burç bey. Bence aşırı (şeriatçı) islamdan nefret ediyorlar. Bence korkularında da haklılar çünkü yaşam tarzlarının garanti altında olup olmadığından emin olamıyorlar...

Şu yorum çok komik durmuş. Birileri kendi dinsizliklerini sözüm ona garanti altına almak içinmi inananları baskı altına almaya çalışıyorlar. Yaşam özgürlüğü yasalar ile garanti altına alınır saldırmakla, baskı ve yasaklar ile değil... Ki İslamın aşırısı olmaz açıkça söylemek gerekirse bu düşünce ebu cehilce bir düşüncedir. Kuran herşeyi açıklamıştır uyarsın yada uymassın ayrı mevzu ama reddedersen bu açıkca bir inkardır.

Hakan Ali
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:15

Alıntı:
"İslamdan nefret eden belirli bir kısım" tespitinize katılmıyorum Sn.Burç bey. Bence aşırı (şeriatçı) islamdan nefret ediyorlar. Bence korkularında da haklılar çünkü yaşam tarzlarının garanti altında olup olmadığından emin olamıyorlar...

Bu arada aşırı islam diye birşeyde yoktur.Şeriat ise Allah'ın kanunlarıdır.Müslüman bir insan Allah'ın kanunlarından niye korkar bu kadar anlamıyorum.Madem Allah'a inanıyorsun kanunlarınada inanacaksın.Bunuda anlamadım gitti arkadaş birşey çıkarmışlar kafalarından ılımlı islam , aşırı islam diye birşey.Ne alakaysa.

ahmetgülen
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:20

Aklıma Hülya Avşar geldi.

Alıntı:
Hülya Avşar, kardeşi Helin Avşar’ın sahibi olduğu ’guardianturk.com’ isimli sitede kaleme aldığı "Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor" başlıklı bir köşe yazısı

Güzel fatih

3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:29

Alıntı:
Aklıma Hülya Avşar geldi.

Uğur Dündarın Namaz Rahatsızlığı!

üniversiteli kadinlar dernegi

Sabatayist Emin Çölaşan daha var ...

ufuk_g
3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:33

Yukarılarda İslamda aşırılığın olmadığı yazılmış
Konuyu aşırı İslam olarak değil aşırı din olarak düşünmek lazım
Aşırı din nasıl olmazmış?
Örneğin Taliban rejimi nedir ?
her dinin aşırıları vardır
Teori ile pratiği birbirine karıştırmayalım.
Gonca Kuriş adını duydunuzmu bilemiyorum.
Konusmalarını çok iyi hatırlayamıyorum fakat Gonca Kurişi bir kaç defa tv de izlemiştim..başörtülü inanclı bir kadındı
TV lerde çok fazla konuştu ve önplana çıkarıldı ve bir gün 1998 yılında hizbullah adı verilen grup tarafından, kaçırıldı.
sonra ölü olarak bulundu
Hikayesi ve kendisini İslam düşmanı ve iblis-i fani ilan eden Hizbullah açıklaması linkte
http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=8541

Şakası yok bu ülkede İslam düşmanı iddiası ile insanlar öldürüldü
Bunlar ciddi konular

emrullah

3 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 00:50

Öncelikle şunu söyliyeyim Türkiye'ye her alan da en fazla zararı 68 nesli vermiştir.Ben bütün herşeyi bu nesle yüklüyorum.Bu sebeble bizler bu neslin devamı olarak hep senci,benci olarak büyütüldük,hoşgörü lafının belki ne anlama geldiğini bildik ama nasıl yaşanacağını asla öğrenemedik tam manasıyla.
Bir insan ataistse yada islam dışı bir dine mensupsa yemin ediyorum saygı duyarım lakin dinime laf uzatırsa o ilk cümlemdeki hoşgörüm resmen katilleşecek duruma kadar ilerler.Bu din ile ilgili değil vatan,bayrak,namus gibi kavramlar içinde geçerli.

Zamanın da birileri tohumları 68 nesliyle attı,bugün kü nesil dallanıp budaklandı Yoksa bu coğrafyada binbir çeşit insan ,türlü türlü dine,mezhepe,ırka sahipmiş ve yıllarca dostça ,hoşgörü içinde yaşamışlar.Hani büyücü gelip büyümü yaptıda şimdi fırtladı bunlar ? Tabi ki hayır şuanda bile bir şeyleri savunduğunu sanıp özellikle elit okumuş kesim olan beyni çamaşır suyu ile yıkanan tipler var yaş sınırıda yok koca moca çınarları da var bunların.Bunlar varya nato kafa nato mermer lafa gelince modernlik avrupadan gelir ama yaşamaya başladığın da başörtüsüne (siz türban deyin) gericilik olarak görürler İşte zihniyette problem var abicim çamaşır suyu ile yıkanınca beyin bazı renkleri göremiyor.Kafayı ya Atatürk'e takarlar ilah gibi ona tapınırlar yada dünyada böyle kahraman gibi gösterilen komunist devrimcilere.

Ama bilmezler ki bu ülke seyit onbaşıların besmele çekerek sırtlandığı toplar sayesinde kazanıldı,bilmezler ki taarruza kalkışıldığın da Allah Allah nidalarıyla düşmana saldırıldığını,bilmezler ki nene hatunları sorsan Türkan Saylan kurmuştur bu ülkeyi
Neyse işte çamaşır suyu ile yıkanınca beyin dediğim gibi bazı renkleri göremiyor

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET