Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
irfan x
15 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2004, 12:01
Bir Türkün üç dalda görev aldığı ilk Amerikan filmi


Alıntı:
ABD'ye ırkçılığı anlattı

Uygar Aktan'ın senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği bağımsız film 'Oyunun Efendisi' ABD'de dokuz festivalde üç ödül aldı. Aktan, 'Filmle annelik duygusunu tattım' diyor

NEW YORK - Uygar Aktan'ın senaryosunu yazıp başrolünü oynadığı ve yapımcılığını üstlendiği 'Master of the Game' (Oyunun Efendisi) adlı film, üç dalda bir-den bir Türk'ün görev aldığı ilk Amerikan filmi oldu. ABD'de dokuz festivalde gösterilen film üç ödül kazandı: Austin'de Seyirci Ödülü, Ellum'da En İyi Film, Mid-Coast'ta En İyi Drama.
Teksaslı yönetmen Jeff Stolhand'ın yönettiği bağımsız film, New York'tan sonra Los Angeles ve Chicago'da gösterime girecek. Filmde 2. Dünya Savaşı'nın sonlarında Nazilerce esir alınan ama onları bir 'oyun'la alt eden Yahudi kökenli Amerikan askerini canlandıran Uygar Aktan, ilk kez kamera karşısına geçmesine rağmen eleştirmenlerden alkış topladı. Filmin, tiyatro versiyonunun yapılması da gündemde.


http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=135188

Aslında spor haberleri gibi, bu tip haberler için de bir Kültür-Sanat sayfası yapsak fena olmazdı.


Furkan

15 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2004, 12:47

IMDB, filmin 2002 yılında çekildiğini söylüyor?

http://www.imdb.com/title/tt0296745/

---

Fragmanını buldum güzel bir filme benziyor..http://sunnclassicpicturesinc.com/distribution/di ...ution.html


Bay Bülent
15 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 01:36

fragmani izledim kaliteli güzel bir filme benziyor.ama 2002 de cekilmis diyorsunuz neden hic görmedik piyasada bu filmi simdiye kadar ? nezaman cikacagindan haberiniz varmi ?

saygilarANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET