Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Scroll
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 20:25

Hiçbir şeyden haberin yok ve emin ol tam mevcut yönetim ağzıyla konuşuyosun. Pek şaşırmadım ama sabredip okursan, en azından seni "yönlendirenin" yada bunları "anlatanın" ne kadar bildiğini öğrenebilirsin.

1-
Alıntı:
Ankaragücü'nün 40 trilyon olan borcundan bugün 60 trilyona gelindiği doğrudur ama nasıl gelinmiştir onu da detaylı biçimde irdelemek lazım.Şu anda klüp, futbolculara ve klüp yöneticilerine borçlu halde.Çünkü diğer tüm borçlar ödeniyor.Klüp bu borçları cebinden ödeyen yeni yönetime borçlu hale geliyor.Bunda da bir sakınca yok, adamlar kendilerini güvence altına alıyorlar.

Ankaragücü AŞ diye nasıl kurulduğunu bilmediğimiz bir şirketimiz var, başkanı önce Ayhan Atalay sonrasında başka bir isim gösterilmiştir. Bunun adresi eski Ankaraspor tesisleridir. Borcun nasıl geldiğinden haberin yok ama yine de yazalım. Ankaraspor'dan gelen oyuncular aldıkları ücretten azalma olmaması için önce A.Ş'ye daha sonra Ankaragücü'ne kiralanıyor ve bunun %30'u Ankaragücü kulübüyle alakası olmayan AŞ'ye gidiyor. Bu sistem her futbolcu transferinde gerçekleşiyor. Böylece kulüpten ne maddi konuda ne transferlerin aldığı ücret konusunda hiçbir bilgiye ulaşamaz hale geldik. Futbolculara olan borç elden veriliyor ve bu sırf muhalefetin gözünü korkutmak için borç olarak kayıtlara geçiyor (eğer mahkeme kararından sonra beyaz tv'deki programı izleseydin, 40 trilyon olan borcun bizzat M.Gökçekin ağzından 120-130 trilyonlara kadar büyüdüğünü duymuşsunudur)

2-
Alıntı:
Adamlar o kadar para harcasın, sonra birileri gelsin borçsuz takımın tepesine çöksün.Onlar da harcadıklarıyla kalsınlar.Bunu isteyen kimseler Ankaragücü üzerinden bir şeyler kazanmak istemektedirler.Maksatları Ankaragücü'ne bir çivi çakılması değil, Ankaragücü'nden kazanç elde etmek olan kimselerdir.

Açık konuş. Bahsettiğin kişiler Cemal Aydın ve Cengiz Topel ise emin ol, bu iki isim mevcut yönetimden bin kat Ankaragüçlüdür. Ankaragücü'nden kazanç elde etmek isteyen adam, ligin bitimine 9 maç kala takımın başına gelip ve kulübün görüp görebileceği en büyük kurtuluş savaşını başlatmazdı heralde. Ya da diğer isim ne kadar sevmesek de 12 yıl boyunca kulübe başkanlık yapmış ve hiçbir zaman şu anki gibi maddi anlamda ve temsil anlamında rezil bir görüntü yaşatmamıştır. Ha şunu da söyleyim; Ankaragücü için birşeyler yapmak isteyen insan 9 maçta 20 kilo veren ve taraftarla meşale yakan gerçek Ankaragüçlüdür. Ankaragücü bu 9 haftalık periyodda kurtuluş savaşı verirken, tüm tribün liderlerini toplayarak " beyler bu sene Ankaragücü büyük ihtimalle düştü ama biz Ankaragücü AŞ adında bir şirket kurduk, gelecek sezon bu şirketi Ankarasporla değiştirip yolumuza Ankaragücü AŞ olarak devam edelim diye masaya yatıran kişi değildir..
Yazdığın ilk cümleye hiçbir şey demiyorum; çünkü aynı lafı "kulübü bırakıp kaçtılar" demesinler diye kullanan bir şahıs var

3-
Alıntı:
Kongrede yapılan usulsüzlükler diyorsun ama bilmediğin bir şey var.Kongreyi mevcut yönetim yapmadı.Kongreyi eski yönetim yaptı.Klübe yeni girecek üyelerin yer alacağı bir kongreyi, yeni üyelerin yaptığını düşünmek saçmalamaktır.Eski yönetim yeni üyeleri, klübe alacağı kongreyi bilerek yanlış yaptı ki.Bunlar gelsin paraları harcasın, Ankaragücü'nü düzlüğe çıkarsın.Sonra kongreyi iptal ettirelim ve borçsuz, sıkıntısız Ankaragücü'nü yeniden sömürmeye başlayalım.Adamlar tezgahı çok güzel kurmuş, gerçekten zekice.

Kongrenin divan başkanı Av. Kemal Ünsal'dı. M.Gökçekin de açıkladığı gibi "biz bazı şeylerde anlaşmıştık, sonra ne olduysa mahkemeye gittiler" demişlerdir. Yani al birini vur ötekine. Sonuçta ortada bir usulsüzlük var ve usulsüzlükle başa gelenler, mahkemenin verdiği karar sonrası ağlamaya hakları yok. Ayrıca yine seçim günü Cengiz Topel bu konuyla ilgili divana bir dilekçe sunmuş ve mevcut yönetimin seçtiği divan heyeti bunu reddetmiştir. Ardından bu usülsüzüğü fark eden mevcut yönetim yeni kongre yaparak bunun üstünü örtemeye çalışmıştır, haliyle o da iptal edilmiştir. Tezgahı kimin kurduğuna dikkat etmek lazım. Sen bu kulübü yönetmeye mi geliyosun eline geçirmeye mi? Bu kulübün tüzüğünde her sene mevcut delege sayısının en fazla %5'i kadar artışa gidilebilir denmektedir. Ankaragücü halkın takımıdır ve hiçbir zaman oligarşik düzene boyun eğmez.

4-
Alıntı:
Fahiş fiyatlı biletlerden dem vurmuşsun, peki sorarım sana Ankaragücü yönetimi bilet fiyatlarını 130-140 TL yaptı, hata yaptı tamam.Peki o çok sevgili Ankaragüçlüler, Fenerbahçe maçında GFB'den hediye bilet falan aldılar mı, almadılar mı?Bu nasıl bir iş?Sen yönetiminle kavgalısın diye rakip takımla işbirliği yapıyorsan, senden daha ne hayır beklenir?

Tribün konusuna pek girme istersen, zira bu konuda bilgili olduğumu düşünüyorum. Bilet alınmıştır, doğrudur. Geçen sene düşme hattındayken Kadıköy'de kazandığımız ve biletlerin 44 tl olduğu gün GFB grubu bize jest yaparak biletleri getirmiştir ve yıllardan gelen Gecekondu-GFB arkadaşlığı vardır. Bu sadece 2 grup düzeyindedir, ve gecekondunun en kötü gününde tüm stad bedava girdiği biletlere yönetime alkış tutarken sadece Ankaragücü'nün çıakrını düşünen ve doğruları dile getiren Gecekondu görmezden gelinmiştir. GFB yardım etmiştir ama o yardımın iki kadarı bilet dernekte havuz sistemiyle toplanmış ve girmeye maddi gücü yetmeyenlere yardım edilmiştir. GFB'den alınan bilet en fazla 100'dür.

5-
Alıntı:
Bedava bilet diyorsun, eski yönetimlerin bedava bilet politikalarını da biliyoruz.Bedava biletler X'e değil Y'ye verilince mi sorun oldu?Şimdi mi aklınıza geldi bedava bileti eleştirmek?

Bedava bilet hiçbir zaman bu kadar ele düşmedi. Apaçi gençlere, 10 yaşındaki bebelerin hiçbir zaman eline düşmedi. Derneklere dağıtılrdı, dernek ihtiyacı olanlara dağıtırdı ama bu sene olduğu gibi stadın % 98'inin beleş girdiği hiç bir maç olmamıştır. 130 tl olan fener maçındaki tribünlere bakarsak, kendi tribünlerimin ne kadar zenginleştiğini gördükçe gözlerim yaşarıyor. Kombine çıkarılmama konusuna değinmemem beni üzdü. Bir düzen yanlış kurulmuşsa eskidende böyleydi diyip görmezden gelmek yarayı derinleştirmektir. Diyorum ya, ben yıllardır maçlara giderim Gecekondu tribününün 3 ve 4 nolu kapıların boşa döndüğünü görmedim ve bunların kimin adamı olarak girdiğine dikkat etmek lazım. Böl-parçala-yönetle tribün elinde tutulmaz. Keza bu hafta Manisa maçına gelirsen artık tribünlerin bazı şeyleri nasıl farkına vardığını ve bazı şeylere nasıl "ortak" tepki vereceğini görebilirsin.

6-
Alıntı:
Ankaragücü eski yönetimler tarafından bir kumpasa düşürülen takımdır.Sen takımı önce kendi ellerinle ver, sonra gelenler o kadar para harcasın, sonra geri almak iste.Bir akıllı sensin ya, o kadar harcadıkları parayı istemeden senin eline versinler klübü.Bunu bekleyenler yanılır.Mevcut yönetim borç da ödüyor, transfer de yapıyor.Para musluklarını açmış durumda, Ankaragücü için gereken şeyleri yapıyor maddi anlamda.Ama yok birileri Ankaragücü'nü borçsuz biçimde geri almayı da hayal ediyorlarsa onu da çok beklerler.Ankaragücü'nün tek borçlu olacağı yer yönetim olacaktır ve haksız yere bu yönetim kumpaslarla değiştirilirse, mevcut yönetime belki o zamana kadar 100 trilyona dayanacak harcamayı ödemek zorunda kalacaklardır.

Diyorum ya konuşmalarınız birilerine çok benziyor, şüphelenmedim değil
Kimsenin kulübü borçsuz alma gibi niyeti yoktur. Altınpark'ta yapılan ve kulübün Gökçeklere teslimi denilen toplantıda Gökçek "biz bunları bunları yapıcaz, şampiyon yapıcaz, şehir bütünleşecek" dediğinde Cengiz Topel "eğer siz bunları yaparsanız ben önünüzde ceketimi iliklerim" demiş ve el sıkışmışlardır. Aynı paralelde, C.Aydın devri çoktan bitmiştir, taraftar onu bezdirmiştir ve bir daha gelip o koltuğa oturursa neler olabileceğini herkes biliyor. Gelinen noktada taraftar parçalanmış, kulüpte antrenörü-çalışanı-futbolcusu mutsuz ve ruhsuz, kulüp bi yandan göz boyama transferi yaparken diğer yandan tıpkı kocaelispor gibi borç batağına gitmekte ve kişisel çekişmeler yüzünden kulübün enkaz olarak yeni yönetime bırakılmak istenmesi ve "işte biz yapıyoduk onlar elimizden aldı yapamıyorlar" edebiyatını gerçekleştirmektir.

...
İ.Hakkı bey, çok yanlış şeyler biliyosunuz ve dogma olarak kabul etmişsiniz. Gelecek 5 yılda Ankaragücü'nün ne noktaya geleceğini dikkatle izlemenizi tavsiye ederim ve bugün yazdıklarıınız bir Ankaralı olarak inşallah sizi pişman etmez. Eğer hala merak ettiğiniz varsa sorun, çünkü buna ihtiyacınız var.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 21:08

Alıntı:
Ankaragücü AŞ diye nasıl kurulduğunu bilmediğimiz bir şirketimiz var, başkanı önce Ayhan Atalay sonrasında başka bir isim gösterilmiştir. Bunun adresi eski Ankaraspor tesisleridir. Borcun nasıl geldiğinden haberin yok ama yine de yazalım. Ankaraspor'dan gelen oyuncular aldıkları ücretten azalma olmaması için önce A.Ş'ye daha sonra Ankaragücü'ne kiralanıyor ve bunun %30'u Ankaragücü kulübüyle alakası olmayan AŞ'ye gidiyor. Bu sistem her futbolcu transferinde gerçekleşiyor. Böylece kulüpten ne maddi konuda ne transferlerin aldığı ücret konusunda hiçbir bilgiye ulaşamaz hale geldik. Futbolculara olan borç elden veriliyor ve bu sırf muhalefetin gözünü korkutmak için borç olarak kayıtlara geçiyor (eğer mahkeme kararından sonra beyaz tv'deki programı izleseydin, 40 trilyon olan borcun bizzat M.Gökçekin ağzından 120-130 trilyonlara kadar büyüdüğünü duymuşsunudur)

Ankaragücü AŞ adıyla kurulan şirketin yöneticileri Ahmet Güler, Bayram Erdoğan, Ufuk Yılmaz, Boraham Mavi ve Ömer Faruk Kunt isimli kimselerdir.Ayrıca Ankaraspor'un adresi Yenikent Ankaraspor AŞ tesisleridir bu Ankaragücü AŞ'nin ise Denizciler Caddesi'nde bir yerdir.

Ayrıca şu anlattığın futbolcuların önce AŞ ile anlaştığını, AŞ'den Ankaragücü'ne kiralandıkları bu esnada da AŞ'nin %30 komisyon aldığı türünden iddianı kanıtlaman lazım.Senin dediğin doğruysa futbolcular Ankaragücü'nün değil Ankaragücü AŞ'nin oyuncuları, peki TFF bu işe ne diyor?Ankaragücü AŞ diye bir şeyi tanımıyor ki TFF, olmayan bir şey nasıl futbolcu kiralasın?

Borç konusuna değinecek olursak o dediğiniz 120-130 trilyon klübün şu anda olan borcu değildir.Klübün eğer Gökçek yönetiminin elinden çıkarsa yeni gelen yönetimin karşılaması gereken o dönemdeki miktardır.Biliyorsunuz o dönemde futbolcuların serbest kalması gibi bir durumda vardı.Yani klübün 40'tan 60 olan borcu vardır sadece.Melih Gökçek'in bahsettiği kısım serbest kalanlara ödenecek yılların ücretleri dahil olan bir rakamdır.Siz bunu çarpıtıp, şu anda sanki 120-130 trilyon borç varmış gibi gösteremezsiniz.

Alıntı:
Açık konuş. Bahsettiğin kişiler Cemal Aydın ve Cengiz Topel ise emin ol, bu iki isim mevcut yönetimden bin kat Ankaragüçlüdür. Ankaragücü'nden kazanç elde etmek isteyen adam, ligin bitimine 9 maç kala takımın başına gelip ve kulübün görüp görebileceği en büyük kurtuluş savaşını başlatmazdı heralde. Ya da diğer isim ne kadar sevmesek de 12 yıl boyunca kulübe başkanlık yapmış ve hiçbir zaman şu anki gibi maddi anlamda ve temsil anlamında rezil bir görüntü yaşatmamıştır. Yazdığın ilk cümleye hiçbir şey demiyorum; çünkü aynı lafı "kulübü bırakıp kaçtılar" demesinler diye kullanan bir şahıs var

Cengiz Topel Yıldırım'ın o kısacık sürede yaptığını iddia ettiği harcamalara karşılık koydurduğu temliklerden bahsetsene sen biraz, görelim.Cengiz Topel Yıldırım'ı bu kadar övüyorsun da ne başarısı var onu yaz bakalım bir de.

Alıntı:
Kongrenin divan başkanı Av. Kemal Ünsal'dı. M.Gökçekin de açıkladığı gibi "biz bazı şeylerde anlaşmıştık, sonra ne olduysa mahkemeye gittiler" demişlerdir. Yani al birini vur ötekine. Sonuçta ortada bir usulsüzlük var ve usulsüzlükle başa gelenler, mahkemenin verdiği karar sonrası ağlamaya hakları yok. Ayrıca yine seçim günü Cengiz Topel bu konuyla ilgili divana bir dilekçe sunmuş ve mevcut yönetimin seçtiği divan heyeti bunu reddetmiştir. Ardından bu usülsüzüğü fark eden mevcut yönetim yeni kongre yaparak bunun üstünü örtemeye çalışmıştır, haliyle o da iptal edilmiştir. Tezgahı kimin kurduğuna dikkat etmek lazım. Sen bu kulübü yönetmeye mi geliyosun eline geçirmeye mi? Bu kulübün tüzüğünde her sene mevcut delege sayısının en fazla %5'i kadar artışa gidilebilir denmektedir. Ankaragücü halkın takımıdır ve hiçbir zaman oligarşik düzene boyun eğmez.

Hadi diyelim Gökçek'ler haddinden fazla kimseyi klübe sokmak istedi, bu yanlıştır.Peki bak soruyorum, buna onay verenler Cengiz Topel Yıldırım ve Cemal Aydın değil miydi?Onlar bilmiyor muydu bu sayının fazla olacağını?

Yoksa biliyorlardı da bir kumpas kurdukları için mi ses çıkarmadılar?

Alıntı:
Tribün konusuna pek girme istersen, zira bu konuda bilgili olduğumu düşünüyorum. Bilet alınmıştır, doğrudur. Geçen sene düşme hattındayken Kadıköy'de kazandığımız ve biletlerin 44 tl olduğu gün GFB grubu bize jest yaparak biletleri getirmiştir ve yıllardan gelen Gecekondu-GFB arkadaşlığı vardır. Bu sadece 2 grup düzeyindedir, ve gecekondunun en kötü gününde tüm stad bedava girdiği biletlere yönetime alkış tutarken sadece Ankaragücü'nün çıakrını düşünen ve doğruları dile getiren Gecekondu görmezden gelinmiştir. GFB yardım etmiştir ama o yardımın iki kadarı bilet dernekte havuz sistemiyle toplanmış ve girmeye maddi gücü yetmeyenlere yardım edilmiştir. GFB'den alınan bilet en fazla 100'dür.

GFB'nin yardımıyla biletler alınıyor, bunu kabul ettin.Öyle yada böyle, rakip takımın taraftarlarından medet uman bir taraftardan ben hayır beklemem açıkça söylemek gerekirse.Hele ki bu taraftar bir yönetimi bedava bileti kendilerine vermiyor diye de eleştiriyorsa...

Alıntı:
Bedava bilet hiçbir zaman bu kadar ele düşmedi. Apaçi gençlere, 10 yaşındaki bebelerin hiçbir zaman eline düşmedi. Derneklere dağıtılrdı, dernek ihtiyacı olanlara dağıtırdı ama bu sene olduğu gibi stadın % 98'inin beleş girdiği hiç bir maç olmamıştır. 130 tl olan fener maçındaki tribünlere bakarsak, kendi tribünlerimin ne kadar zenginleştiğini gördükçe gözlerim yaşarıyor. Kombine çıkarılmama konusuna değinmemem beni üzdü. Bir düzen yanlış kurulmuşsa eskidende böyleydi diyip görmezden gelmek yarayı derinleştirmektir. Diyorum ya, ben yıllardır maçlara giderim Gecekondu tribününün 3 ve 4 nolu kapıların boşa döndüğünü görmedim ve bunların kimin adamı olarak girdiğine dikkat etmek lazım. Böl-parçala-yönetle tribün elinde tutulmaz. Keza bu hafta Manisa maçına gelirsen artık tribünlerin bazı şeyleri nasıl farkına vardığını ve bazı şeylere nasıl "ortak" tepki vereceğini görebilirsin.

Tüm tribünlerin birleşip ortak yanlışlara tepki göstermesini alkışlarım.Gecekondunun bilet alamadığı için gösterdiği tepkiyi alkışlamam.Tüm taraftarın birleşerek göstereceği tepki %100 haklı olur, onlar da zaten Gecekondu'ya bilet verin diye protesto etmezler.

Alıntı:
Diyorum ya konuşmalarınız birilerine çok benziyor, şüphelenmedim değil
Kimsenin kulübü borçsuz alma gibi niyeti yoktur. Altınpark'ta yapılan ve kulübün Gökçeklere teslimi denilen toplantıda Gökçek "biz bunları bunları yapıcaz, şampiyon yapıcaz, şehir bütünleşecek" dediğinde Cengiz Topel "eğer siz bunları yaparsanız ben önünüzde ceketimi iliklerim" demiş ve el sıkışmışlardır. Aynı paralelde, C.Aydın devri çoktan bitmiştir, taraftar onu bezdirmiştir ve bir daha gelip o koltuğa oturursa neler olabileceğini herkes biliyor. Gelinen noktada taraftar parçalanmış, kulüpte antrenörü-çalışanı-futbolcusu mutsuz ve ruhsuz, kulüp bi yandan göz boyama transferi yaparken diğer yandan tıpkı kocaelispor gibi borç batağına gitmekte ve kişisel çekişmeler yüzünden kulübün enkaz olarak yeni yönetime bırakılmak istenmesi ve "işte biz yapıyoduk onlar elimizden aldı yapamıyorlar" edebiyatını gerçekleştirmektir.

O dediğin edebiyatı gerçekleştirmek isteyen olsaydı mahkeme kararı çıktığında klübü bırakırdı Gökçek tayfası.Cengiz Topel Yıldırım da 60 trilyon borç öderdi, takımdan ayrılan oyuncuların senelerce paralarını ödemek mecburiyetinde kalırdı ve yeni kuracağı takıma para harcamak durumunda olurdu.Toplamda 120-130 trilyon harcaması gerekirdi.Ama bırakılmadı ve zor olan seçildi, yeni transferler yapıldı daha çok para harcanarak riske girildi.O edebiyatın olduğunu ispat edecek bir tane somut olay yoktur.

Scroll
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 21:33

- Ankaragücü AŞ niye kurulmuştur? (yukarda boldladığım kısımda yazdım aslında)
Cengiz Topel zamanından çıkan bu şirkete, yine CTY tarafından dava açılmıştır. Çünkü kulüple hiçbir bağlantısı yok. Gökçeklerin göreve gelmesiyle ilk iş bu dava geri çekildi.
Geçen yaz açılan spor okullarına çocuklarını kayıt eden veliler, paraları hep bu AŞ'nin adresine yatırdı, neden? Ankaragücü'nün kendi hesabı yok mudur?
%30 komisyon olayında, elimde belge yok ama bu işe bizzat şahit olmuş yetkili arkadaşlarım var, istersen özelden telefon numaralarını yazabilirim. Sen kulüpten tamamen bağımsız bir Ankaragücü AŞ'nin varlığını sorgulamıyosun, para aklanıp aklanmadığının ispatlanmasını bekliyosun, o a güzel.

- Cengiz Topel, temlik konusunda yine beyaz tv'de çıkıp 1 kuruş fazla temlik koydurmuşsam yarın benim muhsabecime gönderni belgeyi ödeyeceğim demiştir. O konuşmadan sonra ne belge gelmiştir ne de ortada böyle bir temlik vardır. Bu sadece Cengiz Topel'i taraftarın gözünden düşürmek için atılan iftiradır ve kulübe CTY zamanından kalan 1 (bir) tane icra gelmemiştir.

- Tüzük ortada. Her sene %5 artış yapılabilir, bu da senede 10 küsür kişiye denk geliyor. Eğer bir kulübe talipsen tüzüğü bilmek zorundasın. Buna kumpas değil, kendi kazdığı kuyuya düşmek denir. Gözü dönmüş gibi ilk kongrede 300, ikinci kongrede 200 küsür delege kayıt edildi, hepsi de belediye üyesi (sende arasında var mısın bilmiyorum). 100 yıllık kulübün delege sayısı zaten toplam 510 küsür. Sen gelmişsin 1 senede 500 adam kayıt ettiriyosun. Dünyanın neresinde gelir gelmez yüzlerce alaksız adamını kayıt ettirebilirsin? Tekrar söylüyorum, bu kulüp kimsenin babasının malı değil.

- Tribün konusunda hiçbir şey bilmiyosun. 1,5 senede kimseden medet umulmadı. Herkes bedava girerken, deplasmanlara bedava otobüs alırken, gecekondu kendi dernek yöneticilerinin verdiği (3 kişi) parayla ayakta kalmıştır. Son trabzona uçakla 110 kişi gitmiştir ve bu deplasmanda havalimanında başkanın yüzüne baka baka "kendi imkanlarımızla burdayız" denmiştir. Başkan bir yöneticiyle köşeye pısmış ne taraftara selam verebilmiş, ne de yüzlerine bakabilmiştir. Yine diyorum, GFB'den bilet alınan gün, biletler 50-51-52'ydi. GFB'den 100 bilet alındı, Gecekondu o gün 800 küsür kişiydi. Bilmiyorum bilgin var mı, tribün grupları dostlukları vardır. Galatasaray'ı 3-0 yendiğimiz maç Gs amigoları Gecekondu derneğinde ağırlanmış ve ricaları üzerine kendilerine 300 küsür bilet verilmiştir, Gs tribünlerine "yardım edilmiştir".

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 21:59

Alıntı:
- Ankaragücü AŞ niye kurulmuştur? (yukarda boldladığım kısımda yazdım aslında)
Cengiz Topel zamanından çıkan bu şirkete, yine CTY tarafından dava açılmıştır. Çünkü kulüple hiçbir bağlantısı yok. Gökçeklerin göreve gelmesiyle ilk iş bu dava geri çekildi.
Geçen yaz açılan spor okullarına çocuklarını kayıt eden veliler, paraları hep bu AŞ'nin adresine yatırdı, neden? Ankaragücü'nün kendi hesabı yok mudur?
%30 komisyon olayında, elimde belge yok ama bu işe bizzat şahit olmuş yetkili arkadaşlarım var, istersen özelden telefon numaralarını yazabilirim. Sen kulüpten tamamen bağımsız bir Ankaragücü AŞ'nin varlığını sorgulamıyosun, para aklanıp aklanmadığının ispatlanmasını bekliyosun, o a güzel.

Böyle bir "para aklanma" işi olduğunu biliyorsan, bizzat şahit olmuş tanıdıkların da varsa ; şu anda duruyor olman ayıptır.Git şikayet et, suç duyurusunda bulun.Şahitlerini de al yanına, böyle anlamsız oluyor.Ben savcı değilim, git derdini adli makamlara anlat madem bu kadar eminsin.

Alıntı:
- Cengiz Topel, temlik konusunda yine beyaz tv'de çıkıp 1 kuruş fazla temlik koydurmuşsam yarın benim muhsabecime gönderni belgeyi ödeyeceğim demiştir. O konuşmadan sonra ne belge gelmiştir ne de ortada böyle bir temlik vardır. Bu sadece Cengiz Topel'i taraftarın gözünden düşürmek için atılan iftiradır ve kulübe CTY zamanından kalan 1 (bir) tane icra gelmemiştir.

Cengiz Topel verdiğinden fazla temlik koydurmuş mu denilmektedir, Cengiz Topel temlik koydurmuş mu denilmektedir?

Kelime oyunu yapmayalım lütfen.

Alıntı:
- Tüzük ortada. Her sene %5 artış yapılabilir, bu da senede 10 küsür kişiye denk geliyor. Eğer bir kulübe talipsen tüzüğü bilmek zorundasın. Buna kumpas değil, kendi kazdığı kuyuya düşmek denir. Gözü dönmüş gibi ilk kongrede 300, ikinci kongrede 200 küsür delege kayıt edildi, hepsi de belediye üyesi (sende arasında var mısın bilmiyorum). 100 yıllık kulübün delege sayısı 510 küsür. Sen gelmişsin 1 senede 500 adam kayıt ettiriyosun. Dünyanın neresinde gelir gelmez yüzlerce alaksız adamını kayıt ettirebilirsin? Tekrar söylüyorum, bu kulüp kimsenin babasının malı değil.

Yahu açık konuş, bu delege sokma işini CTY kabul etti mi etmedi mi?CTY bunun olamayacağını bildiği halde neden kabul etti bunu söyle, kumpası kimin kurduğu ortaya çıksın.

Böyle yok dünyaydı, yok şuydu, buydu deme.CTY bu işi biliyor muydu sen ondan haber ver.

Alıntı:
- Tribün konusunda hiçbir şey bilmiyosun. 1,5 senede kimseden medet umulmadı. Herkes bedava girerken, deplasmanlara bedava otobüs alırken, gecekondu kendi dernek yöneticilerinin verdiği (3 kişi) parayla ayakta kalmıştır. Son trabzona uçakla 110 kişi gitmiştir ve bu deplasmanda havalimanında başkanın yüzüne baka baka "kendi imkanlarımızla burdayız" denmiştir. Başkan bir yöneticiyle köşeye pısmış ne taraftara selam verebilmiş, ne de yüzlerine bakabilmiştir. Yine diyorum, GFB'den bilet alınan gün, biletler 50-51-52'ydi. GFB'den 100 bilet alındı, Gecekondu o gün 800 küsür kişiydi. Bilmiyorum bilgin var mı, tribün grupları dostlukları vardır. Galatasaray'ı 3-0 yendiğimiz maç Gs amigoları Gecekondu derneğinde ağırlanmış ve ricaları üzerine kendilerine 300 küsür bilet verilmiştir, Gs tribünlerine "yardım edilmiştir".

Klüp yönetimiyle kavgalısın, biletler de pahalı.Maça giremiyorsun.Ben olsam girmem de, klüp yönetimine de lanet ederim, gider TV'den izlerim.Bence sen olsan da aynısını yaparsın.Bence ikimiz de GFB'nin biletlerine tamah etmeyiz.Ama birileri etti, bu durumda GFB'nin biletlerine tamah edildi.Yoksa 100 bilet falan deniliyor, bunun lafı olmaz.Ama o durum içinde 1 bilet dahi verilmiş olsa, o biletle girmek ayıptır.

Scroll
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 22:32

1) Ben savcısın demedim. Bana A.Ş'yi savunuyosun, üyelerini yazıyorsun. Hepsini biliyorum zaten. En başta dediğim gibi, Cengiz Topel bu şirkete bizzat dava açtı ama gelen mevcut yönetim, kulüpten alakasız olan bu şirkete olan davayı çekerek kabullenmiş oldu. Ve bu şirket üstünden futbolcular gelip gidiyor. İptal edilen 2. kongreden önce A.Ş'nin tüzüğe kaydedileceği haber yayıldı Şahin Ulu tarafından. Kıyamet koptu, taraftarlar tesislere gitti. Sonuç; vazgeçildi (R)

2) Kendin diyosun Gökçek'ler enayi mi, niye borçları ödesin sonra başkası gelsin diye. Aynı kapı. Cengiz Topel iş adamıdır, Haziran - Kasım aylarında kendi sahibi olduğu işi yoğunlaşmaktadır. Bu noktada çok fedakarlıklar yapıp, -şimdiki gibi bi anda havadan gelen milyon eurolar olmadığı için- cebinden para çıkarıp Vassell'i bile getirmiştir. Sonrasında da "hakkı" olan temliği koydurmuştur ama bazıları bunu "hakkından fazlaymış" gibi gösteriyor. Bu yanlış. Beşiktaş'a bakarsan, Yıldırım Demirören'in 96 milyon euro'luk temliği var kulüpte. Kimse enayi değil senin dediğin gibi.

3) Kulübü Gökçeklere teslim eden zaten CTY. O zamanki koşulları bilmiyosun. CTY buna zorlandı, tribün liderleri bile bu iş olmazsa sen bilirsin demeye başladı. CTY de kongreye gitti. Bu noktada aralarında ne konuşuldu, kongrede haberi var mıydı bilmiyorum. Kendi düşen ağlamazmış, tekrar söylüyorum usulsüzlük yapmışsın, ister eski yönetimle elbirliği yap ister tek başına. Hiç de üzülmedim davanın açılmasına. Bunu eski yönetimden biri yapsa yine üzülmem, sonuçta ortada usulsüzlük var. İsimler önemli değil, sonuca bak.

4) GFB bilet olayı, şu an kulübün yaşadıklarının yanında 0 kalır. Bu gurur meselesi, tamah etmek-yardım almak farklı şeyler. Sana diyorum, Gs tribünlerine bilet verildi, GS tamah mı etti? Bunlar tribünde olan şeyler. İnsanlar bunu siyaset malzemesi yaptı. Hangi takımlısın bilmiyorum, tribünle ilgili olan arkadaşlarına sor. Bilet-kombine-deplasman işleri karışıktır ve şu 100 bilet olayı, tribün kovalayan herkesin gülüp geçeceği bişeydir. Sen bunu alıp tamah etti, rezillik, ayıp dersen kendi gözünde büyütürsün.

vozkan
8 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 08:50

Alıntı:
Futbolculara olan borç elden veriliyor ve bu sırf muhalefetin gözünü korkutmak için borç olarak kayıtlara geçiyor (eğer mahkeme kararından sonra beyaz tv'deki programı izleseydin, 40 trilyon olan borcun bizzat M.Gökçekin ağzından 120-130 trilyonlara kadar büyüdüğünü duymuşsunudur)

Yuzyilin espirisini yapan bu arkadasimizi cani gonulden kutluyorum.
Ankaragucunde muhalefetten bahsediyor.Insan bilmeyebilir ama atarken en azindan insafli davranir.
Ankaragucu kulubunde Ankaragucu taraftari olan 50 tane uye bulamazsiniz.
Uyelerin %90 i Cemal Aydinin kulube uye yaptigi kendi calisanlari , es, dost akrabasi.
Ankaragucunun bunca senedir bir adim oteye gidememesinin nedenide zaten bu.

Ben arkadasimiza Uzun Atma calismalarinda basarilar diliyorum...

Scroll
8 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 09:53

Alıntı:
Yuzyilin espirisini yapan bu arkadasimizi cani gonulden kutluyorum.
Ankaragucunde muhalefetten bahsediyor.Insan bilmeyebilir ama atarken en azindan insafli davranir.
Ankaragucu kulubunde Ankaragucu taraftari olan 50 tane uye bulamazsiniz.
Uyelerin %90 i Cemal Aydinin kulube uye yaptigi kendi calisanlari , es, dost akrabasi.
Ankaragucunun bunca senedir bir adim oteye gidememesinin nedenide zaten bu.

Ben arkadasimiza Uzun Atma calismalarinda basarilar diliyorum...

Tencere yuvarlanmış, seninki benden kara.
Ben delegelerin hepsi Ankaragüçlü mü demişim? Muhalafet sadece delegeden ibaret değildir güzel kardeşim. Taraftar muhalif olabilir, dışardan alakasız biri başkan adayı olmak için muhalif olabilir, üye yapılmayan eski futbolcular muhalif olabilir.

Ankaragücü bunca sene bu delegeler yüzünden bir adım öteye gidememiş. Getirilen (gerçi iptal edildi ama) 300 + 200 belediye işçisiyle mi öteye gidecekti?
Ben de sana konuya ortadan girip alakasız yazma konusunda başarılar diliyorum.

vozkan
8 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 14:49

Alıntı:
Tüzük ortada. Her sene %5 artış yapılabilir, bu da senede 10 küsür kişiye denk geliyor. Eğer bir kulübe talipsen tüzüğü bilmek zorundasın. Buna kumpas değil, kendi kazdığı kuyuya düşmek denir. Gözü dönmüş gibi ilk kongrede 300, ikinci kongrede 200 küsür delege kayıt edildi, hepsi de belediye üyesi (sende arasında var mısın bilmiyorum). 100 yıllık kulübün delege sayısı zaten toplam 510 küsür. Sen gelmişsin 1 senede 500 adam kayıt ettiriyosun. Dünyanın neresinde gelir gelmez yüzlerce alaksız adamını kayıt ettirebilirsin? Tekrar söylüyorum, bu kulüp kimsenin babasının malı değil.

Bu yazilanlarin neresini duzelteceksin.Insan ancak bu kadar.
Bu kulup su anda birisinin babasinin mali. Kimin babasinin dersen , Cemal Aydinin oglunun.
Madem bu kulupten bu kadar bi habersin.Ne diye burada sagdan soldan duydugun dedikodulari yaziyorsun.
Bu kulupte 14 senedir baskanliga bir tek aday cikmadi, cikartilmadi.Onumuzdeki 14 senede cikmayacak.
Senin bahsettigin CTY denen sahis, Cemal Aydinin kuklasidir.Cemal abisi ne derse onu yapar.
Burada yazdiklarinla ancak kendini kandirirsin.Kimsenin bu palavralara inanacagi yok.
Avanta bilet avcilari haric.

nusret erdoğan
8 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 16:26

Alıntı:
Kimsenin bu palavralara inanacagi yok.
Avanta bilet avcilari haric.

ben inanırım!!!

evet,avanta bilet avcıları şuanda maraton tribünüde bulunup yönetimin bir numuralı destekçisi!

kimse kimsenin sevgisini ölçemez ama size ve İ.hakkı beye eğer cevap verirseniz birkaç soru soracam.
kaç defa Ankaragücü maçına gittiniz?
kaç defa Ankaragücü deplasmanına gittiniz?
kaç defa Ankaragücü deplasmanına gidip kapıda kaldınız?
kaç defa Ankaragücü kombine bileti aldınız?
Ahmet Gökçek başkan olduktan sonra ,Ankaragücüne ilginiz eskisinden daha fazla arttımı?

Scroll
8 yıl önce - Sal 25 Oca 2011, 17:12

vozkan bey;

Kimsiniz siz, Ankaragüçlü müsünüz; yoksa İ. Hakkı Erdoğan gibi bişey bilmiyorum diyip mevcut yönetim ağzıyla konuşanlardan mı?
22 yıldır tribünlerdeyim. Hayatımın belli bir bölümü deplasmanlarda ve takımımla ilgilenirken geçti diyebilirim. Az çok hem delege hem yönetici arkadaşlarla konuşmuşluğum var. 2 sayfadır onlarca şey yazmışım, aradan 2 cümle çekip benim kulüpten "bi haber" olduğumu söyleyebiliyorsun, tebrikler.

Kulüp Cemal Aydın'ın oğlununmuş Bunu uzun uzun yazmaya gerek yok, Cemal Aydın'ın oğlu nerde onu öğren, sonra tekrar konuşalım.
Delegelerin çoğunluğu C.Aydın'ın elindedir, bu doğru. Ben bunun aksine hiçbir şey yazmadım ama bu kulüp kimsenin babasının oğlunun olmadığı gerçeğini değiştirmez. "Babasının oğlu" örneği şu anda dolaylı yönden kulüpte geçerlidir ama nasıl olduğunu herkes biliyor.

CTY başkanlığa gelirken C.Aydın'dan olur almıştır, bu da doğru çünkü o zamanki durumda C.Aydın bile takım düşme hattında olduğu için başkan adayının çıkmayacağını düşünmekteydi. Eğer kukla dersen orda dur. Cengiz Topel, Cemal Aydın'la son 2 senede sadece 2 kere görüşmüştür. Biri Kanaltürk'te yapılması için çağırılan röportaj için tesadüfi buluşmadır. Çünkü bunu Serhat Ulueren düzenlemiştir.

Ben bu tartışmaya 1,5 senede yapılan idari, sportif, maddi ve manevi yapılan hataları, kulübün düştüğü acizlikleri yazarak katıldım. Siz konuyu Cengiz Topel'e ve saçma yerlere çektiniz. Şu an cevap verilmeyecek bir konu yok, saçma sapan aradan çektiğiniz 1-2 kelime yada cümleyle yazılan bunca şeyi reddedemezsiniz. Sizin mevcut yönetimle "gönül bağınız" olabilir, benim bu kulüple tribünden gelen bağım var. Aradaki bağı çözmek zor olmasa gerek.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET