Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
onurnazliaka
8 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 20:11

Ankaragücü bu transferlerle şampiyon olsun, parmağımı değil ama 19 Mayıs Stadı'ndaki koltuğumu kırarım.

Gökçek'in spordan anladığından gerçekten şüpheliyim. Evvel zamanda Ankaraspor da lige çıkınca ''4 yıl içerisinde şampiyon olacağız'' demişti, 4. yılın sonunda kümede kalma hesapları yapıyordu. Kendisi futbolun pahalı elemanlar almakla oynanacağını sanıyor. Doğrudur, kaliteli oyuncu pahalı olur ama onu almak başarıya doğrudan tedavül olmaz. Başarıyı istiyorsanız İstanbul'dan artan, özelliği sadece yurt dışındaki kalbur üstü bir takımda oynamak olan oyuncuları toplamak, paraları sokağa saçmak yerine planlama yapmak zorundasınız. Yapacağınız planlamayla ''yetenekli, başarılı, ümit vaadeden'' v.b. sıfatlarla değil ''isabetli oyuncu'' diyerek transfer yaparsınız. Ankaragücü hala planlamadan yoksun. Şampiyonluk böyle gelmez. Ankaragücü planlama yapmadan, tarz transferlerle ancak 4.'lüğe yani Uefa Ligi'ne oynayabilir.

Bir örnek vereyim: Ankaragücü Mehmet Çakır'a çok bel bağladı. Çakır kaliteli oyuncu ama o kadar. İstikrarı yoktur. Şampiyon olmak isteyen takım Çakır'ı transfer edebilir, Çakır o takıma da yararlı olur ama sınırlı olarak. İşte Trabzon Çakır'ı transfer etti fakat istikrarlı olursa ne ala, istikrarlı olamazsa yedekten girip yararlı olur diyerek. Ankaragücü gibi ona sürekli bel bağlayıp ümit beslemeyecek. Oysa ki Ankaragücü Çakır'a nasıl sabretti nasıl! İstikrarı şüpheli olan oyuncuları sırf yeteneklerine bakıp takımda tuttu, bel bağladı. Çakır'ın 1,5 sezon boyunca patlama yapması beklendi durdu. Çakır adeta Ankaragücü'nün transfer anlayışını yansıtıyordu. Yetenekli ama istikrarsız...

Ne zaman ki Ankaragücü planlama yapar ve o esasta transfere yönelirse işte o zaman şampiyonluk lafı telaffuz edilebilir. Ki bu bile kolay değildir, Bursaspor 2 yıllık bir müthiş planlı dönemde şampiyon olmuştur. Ankaragücü yönetiminde bulunanlar iyi oyuncu getirip hem aldanmasınlar hem paralarına kıymasınlar, daha az paralarla fakat planlamayla hem maddi hem de manevi (=başarı konusu) karlı çıkarlar.

nusret erdoğan
8 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 17:37

Alıntı:
Saray Spor Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine başkan vekili Nadir Koç, genel menajer Ender Yurtgüven ve futbolcular Serdar, Ergin ve Cerny katıldı.

Sarı lacivertli kulüp, Galatasaray'dan bedelsiz olarak transfer edilen Serdar Özkan ile 2,5 yıllık sözleşme imzalarken, Manisaspor'dan bedelsiz alınan Ergin Keleş ve Slavia Prag'tan kadroya katılan Jaroslav Cerny ile 1,5 yıllık anlaşma yaptı.

Törende konuşan Nadir Koç, yeni transferlerin takıma büyük katkı sağlayacaklarına inandığını belirterek, ''Aramıza katılan arkadaşlar takımın gücüne güç katacaklardır. Hedefimiz, çıtayı yükseltmek ve Ankaragücü'nü Türkiye'nin gücü yapmak'' dedi.
Futbolculardan Serdar Özkan ise 100 yıllık bir camiaya geldiğini söyleyerek, ''Ortaya konan düşüncelerle benim düşüncelerimde ortak bir noktaya vardık ve Ankaragücü'ne geldim. Takımı en iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Ankaragücü neden şampiyon olmasın? Önümüzde Bursaspor örneği var. Biz de Ankaragücü ile şampiyon olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Ankaragücü'nün son derece büyük bir kulüp olduğunu kaydeden Ergin Keleş de ''Ankaragücü yıllardır bu ligde söz sahibi takımlardan. Her futbolcu gibi benim de böyle büyük bir kulüpte forma giymek hayalimdi. Saha içi ve dışında sergileyeceğimiz tutumlarla, Ankaragücü'nü başarıya taşıyacağız'' dedi.

Genel menajer Ender Yurtgüven ise Yusuf Şimşek'in transferinin gerçekleşmediğini, ancak bir futbolcuyla görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Yurtgüven, kendisi hakkında çıkan istifa haberleri ve Galatasaray'a transferi gündemde olan Turgut Doğan Şahin'in son durumuna ilişkin ise şu bilgileri verdi:
''Turgut'un sözleşmesini tek taraflı feshettiği doğru, ancak bize henüz resmi bir belge gelmedi. Turgut, çok iyi niyetli ve saf bir çocuk. Aklına girenler oldu. Hatadan dönecek ve tekrar aramıza katılacaktır. Turgut, şu andan itibaren sıkıntılı bir sürece girdi. Tavrını sürdürürse sonuçlarına katlanır. Bu konuda başkana bilgi verdim. İstifam söz konusu değil.''

ne olursa olsun türkiyenin gelecekte yıldız isimlerinden olacak turgut doğan şahin'i bu takımda tutamamak yada yüksek bonservis ücreti almadan yollamak ankaragücü için büyük kayıp olur...

fıratblack
8 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 19:20

eskiden ankaragucu maclarına kosarak giderdim taki bi kac sezon once besiktasa yenilince taraftarların polisle catısıp 1 metre mesafeden biber gazı yiyene kadar, o kadar soğudum ki ankaragucunden su an bulundugu duruma hic uzulmuyorum. on yıllardır futbolcu yetistir sat yetistir sat küme düsmemeye oyna hep aynı sey bu takımın bi amacı yok taraftar kitlesinin cogu cahil macta sürekli küfür ediyorlar kavga cıkarıyolar baskanlar futbolun f sinden anlamıyor bide gokcekler geldi tam oldu valla ankaragucune atatürk gibi bi adam lazım yoksa böyle gelmiş boyle gider aslında yazıcak cok sey varda artık hic ilgilenmiyorum allah adam gibi centilmen gercek ankaragucu taraftarlarına sabır versin

vozkan
8 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 22:37

Alıntı:
eskiden ankaragucu maclarına kosarak giderdim taki bi kac sezon once besiktasa yenilince taraftarların polisle catısıp 1 metre mesafeden biber gazı yiyene kadar, o kadar soğudum ki Ankaragucunden su an bulundugu duruma hic uzulmuyorum.

Dediğiniz maç Ankara polisinin maç sonrası Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Murat Aksunun ( Zamanın içişleri bakanı Abdülkadir Aksu nun oğlu ) talimatıyla Ankaragücü taraftarına saldırdığı ve pek çoğunu çoluk çocuk kadın demeden, metronun içinde bile dövdüğü maçtır.
Maçta Beşiktaşa destek veren insanların neredeyse tamamına yakını Ankarada yaşayan insanlar
ve işin acı tarafı bunların ortak paydaları başka bir şehrin takımına destek vermek için yaşadıkları şehrin takımına sürekli küfür edebilmeleri.
Vede maç sonrası Ankaralı taraftarların ne kadar cahil, eğitimsiz ve kavgacı olduklarını anlatmak.
Bilmezlerki ( esasında çok iyi bilirlerde ) Ankarada yaşanan olaylar İstanbuldakilerin yanında bir hiçtir.

onurnazliaka
8 yıl önce - Sal 18 Oca 2011, 01:37

Alıntı:
Alıntı:
eskiden ankaragucu maclarına kosarak giderdim taki bi kac sezon once besiktasa yenilince taraftarların polisle catısıp 1 metre mesafeden biber gazı yiyene kadar, o kadar soğudum ki Ankaragucunden su an bulundugu duruma hic uzulmuyorum.

Dediğiniz maç Ankara polisinin maç sonrası Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Murat Aksunun ( Zamanın içişleri bakanı Abdülkadir Aksu nun oğlu ) talimatıyla Ankaragücü taraftarına saldırdığı ve pek çoğunu çoluk çocuk kadın demeden, metronun içinde bile dövdüğü maçtır.
Maçta Beşiktaşa destek veren insanların neredeyse tamamına yakını Ankarada yaşayan insanlar
ve işin acı tarafı bunların ortak paydaları başka bir şehrin takımına destek vermek için yaşadıkları şehrin takımına sürekli küfür edebilmeleri.
Vede maç sonrası Ankaralı taraftarların ne kadar cahil, eğitimsiz ve kavgacı olduklarını anlatmak.
Bilmezlerki ( esasında çok iyi bilirlerde ) Ankarada yaşanan olaylar İstanbuldakilerin yanında bir hiçtir.

Ankara Emniyeti bundan önceki dönemde çok tepki çekti. Sanırım bahsedilen karşılaşma 2006/2007 sezonundaki. Hatırladığım kadarıyla gergin bir ortam vardı, Ankaragücü-Beşiktaş husumeti büyüktü. Ankaragücü'nün İstanbul'da Çarşı'yı bastığı sezonda olsa gerek.

Ankara'da -sözde- üç büyükler karşılaşmalarında böyle olaylar hep oluyordu. Ev sahibi Gençlerbirliği veya Ankaragücü taraftarı polisin gözünde bir hiçken özünde deplasman taraftarı olan -sözde- üç büyükler taraftarlarına polis ve bazı çevreler tarafından kol kanat geriliyordu. Ankara takımları hiç bir destek görmezken -sözde- üç büyüklere en üst düzeyde protokol desteği veriliyordu. 2007/2008 sezonunda Beşiktaş'ın Gençlerbirliği'ni Ankara'da 2-1 yendiği karşılaşma sonunda Beşiktaş tribünlerinin tezahüratı üzerine Ankara Emniyeti'nin Çarşı grubu lideri Alen'i sahaya indirmesi gibi hiç bir temele dayanmayan, tamamen keyfi uygulamaya imza atılıyordu. Stat hoparlöründen bile bazen -sözde- üç büyüklerin golünde sevinçle gol anonsu yapılıyordu. Ankaragücü ve Gençlerbirliği tribünleri anlamsız pankart yasağı altındayken -sözde- üç büyükler taraftarları her türlü pankartı asıyordu. Biz tribünde meşale yakmayı bırakın çakmak bile sokamazken -sözde- üç büyükler tribününde meşalelerin alevi dinmiyordu. Ayrıca -sözde- üç büyükler ve özellikle Beşiktaş taraftarlarının stat çevresinde kavga çıkardığı, huzuru kaçırdığı görülüyordu.

Ankara'da ne yazık ki bu olaylar yaşandı. Kendi evimizde deplasmandan beter muamele görürken -sözde- üç büyükler taraftarları kral gibi ağırlanıyordu. Ancak ne mutlu ki bu iş şimdi biraz düzeldi. O dönemki emniyet müdürü Ercüment Yılmaz'ın keyfi uygulamalarından sıyrıldık.

nusret erdoğan
8 yıl önce - Sal 18 Oca 2011, 13:23

Alıntı:
eskiden ankaragucu maclarına kosarak giderdim taki bi kac sezon once besiktasa yenilince taraftarların polisle catısıp 1 metre mesafeden biber gazı yiyene kadar, o kadar soğudum ki ankaragucunden su an bulundugu duruma hic uzulmuyorum. on yıllardır futbolcu yetistir sat yetistir sat küme düsmemeye oyna hep aynı sey bu takımın bi amacı yok taraftar kitlesinin cogu cahil macta sürekli küfür ediyorlar kavga cıkarıyolar

o maç tamamen içişleri bakanlığının keyfi ve taraflı uygulamalarından dolayı o hale gelmiştir.bende o maçtaydım. maçta ankaragücü taraftarına düşman bir ülkenin taraftarına yapılmayacak uygulama yapılmıştır. üzerinde ankaragücüyle alakalı birşey olan,tek suçu maça gelmek olan taraftarlar ulusta,operada metro istasyonlarına kadar polis tarafından darp edip tutuklandı.
birde insanları cahil olsa bile dinleyeceksiniz,muhakkak öğreneceğiniz birşeyler olacaktır.

cahil insan diye bahsettiğiniz taraftar sayısıda istanbul takımlarını tutan cahil taraftar sayısından yüksek değildir...
videoda görüldüğü üzere taraftarların domuz bağı şeklinde bağlandığı yer ulus heykelin orası ve civarları stada 2 km! yapılan muamele bugun bölücü terör örgütü yandaşlarına yapılmıyor.ankaragücü tarftarı cahil olduğu için onlara yapılıyor olsa gerek!

nusret erdoğan
8 yıl önce - Çrş 19 Oca 2011, 16:24

Tekke Ankaragücü’nde

Fatih Tekke Ankaragücü’ne transfer oldu
Ankaragücü daha önce anlaşmaya vardığı Fatih Tekke ile 1.5 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Kulübün, Saray Tesisleri'nde gerçekleşen imza törenine yöneticilerden Fatih Atalay ve Vural Baylan katıldı.

Törende bir konuşma yapan Atalay, Fatih Tekke'yi takıma kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Ankaragücü asırlık bir çınar, Fatih Tekke ise Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir kral. Fatih ile hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Milli futbolcu Fatih Tekke de Ankaragücü Kulübü'nün Türk futbol tarihinde ne kadar önemli bir kulüp olduğunu ifade ederek, “Böyle bir kulüpte bulunmaktan çok mutluyum. Beklentilerin farkındayım. İnşallah beklentilere cevap veririm. Hem kendimin, hem de kulübün hedefleri doğrultusunda iyi şeyler yapacağımı ve katkı sağlayacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

Tekke, bir gazetecinin, ligde ikinci yarının ilk maçında Trabzonspor ile yapılacak maç için duygularını sorması üzerine, “Benim için artık, rakip Trabzonspor olmuş, Beşiktaş olmuş fark etmiyor. Şuandan itibaren Ankaragücü forması giyiyorum ve Ankaragücü'nün başarısı için çaba harcayacağım. Bu sezon hedefimiz Türkiye Kupası, seneye Bursaspor'un yaptığını Ankaragücü neden yapmasın. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” yanıtını verdi.

Bir başka gazetecinin Beşiktaş'ta yaşadığı olumsuzluklar ile ilgili sorusunu ise Fatih Tekke, şöyle yanıtladı:
“Şu aşamadan sonra geçmişi konuşmak pek doğru değil. Ancak geçmişle ilgili de konuşacak çok şey var. Son 5 ayda yaşadıklarım kariyerim adına hoş değildi. Bundan sonra benim inisiyatifimde olmayan şeylerle değil, iyi şeylerle yazılıp, çizilmek istiyorum.”

Konuşmaların ardından Fatih Tekke, Ankaragücü'nde giyeceği 33 numaralı formasını giydi ve kendisini 1.5 yıllığına Ankaragücü'ne bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 17:31

Yeni transferleriyle kadrosunu güçlendiren Güçlülerimiz, ligin ikinci yarısına lider Trabzon'la berabere kalarak başladı.Ligin ilk döneminde Gökçek yönetimine karşı başlatılan yıldırma ve yıpratma kampanyaları nedeniyle zor durumda kalan, motivasyonu bozulan takım inşallah ikinci yarıda çok daha iyi bir performans sergileyerek ilk sıralara yaklaşarak ligi bitirir.

Scroll
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 13:32

Alıntı:
Yeni transferleriyle kadrosunu güçlendiren Güçlülerimiz, ligin ikinci yarısına lider Trabzon'la berabere kalarak başladı.Ligin ilk döneminde Gökçek yönetimine karşı başlatılan yıldırma ve yıpratma kampanyaları nedeniyle zor durumda kalan, motivasyonu bozulan takım inşallah ikinci yarıda çok daha iyi bir performans sergileyerek ilk sıralara yaklaşarak ligi bitirir.

Yıldırma ve yıpratma?

Hangi takımlı olduğunuzu bilmiyorum ama şu yazıdan anladığım Ankaragücü'yle yakından uzaktan alakanız olmadığıdır.
Yukardaki transfer haberleri iyi güzel, ben de farklı bir "yıldırma ve yıpratma" kampanyası çizeyim;

*Kulübün 10 trilyon olan borcu 1,5 yılda 60 trilyon oldu.
*Beştepe'deki işçilerin nerdeyse hepsi ve tandoğandaki tesislerindeki işçilerin % 90'ı 6 aydır maaş alamıyor. Daha 2 ay önce emekliliğine 6 gün kalan bir işçi "eski başkanın dönemimde işe girdiği için" işten çıkarıldı.
*Tribünlerde yıllardır 5 tribün grubu varken, son 6 ayda tam 4 tribün grubu ortaya çıktı ve bunların stada nasıl girdiğini istersen bir maç günü canlı gözlerle anlatırım sana.
*Bedava bilet 10 yaşındaki çocukların ellerine kadar düştü, muhalafet yapılmasın diye Ankaragücü takımının 100. yılında ilk kez kombine çıkmadı.
*Kongrede yapılan usulsüzlükler nedeniyle mahkeme bu yönetimi "yok saydı" ve hala kanunen "yoklar".
*100. yıl çerçevesinde 1 (bir) tane kutlama yapılmadı, önce referandum sonra mahkeme gerekçe göstererek, ayrıca bu güzel yılda biletleri 135 tl yaparak kendi taraftarını bile stadda istemediler.
*Antalya deplasmanı için kendi imkanları organizasyon yapan tribün grupları, alyhlerinde tezahurat yapılmaması için tüm deplasman biletlerini satın alark hem kulübe borç eklediler hem de kendi taraftarını deplasmandan muaf tuttular.
*Kendilerine kongrede aday çıkmayacağını düşümelerine rağmen, Cengiz Topel'in aday olması sonucu 6-7 ay futbolculara para ödemeyerek hem kulübü medyada rezil ettiler hem borçları koz olarak kullandılar.
*M.Gökçek 2 aydır yaptığı her açıklamasında Ankaragücü'ne geldiği için pişman olduğunu söylemektedir.

Daha isterseniz yazabilirim İ.Hakkı beyefendi.
Bazı şeyler inşaatın ilerleyişini izlemekle olmuyormuş demek ki, öğrenmek bilgi edinmek lazımmış.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Pts 24 Oca 2011, 14:07

Ben Ankaragücü'nü çok iyi bildiğimi iddia etmem ama sanıyorum ki bu halimle bile sizden iyi biliyorum.Ankaragücü'nün 10 trilyon olan borcu 60 trilyon olmuş diyorsunuz, buna kargalar bile bir taraflarıyla güler.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ankaragucu/g ...Q216817SXQ

Ankaragücü'nün 40 trilyon olan borcundan bugün 60 trilyona gelindiği doğrudur ama nasıl gelinmiştir onu da detaylı biçimde irdelemek lazım.Şu anda klüp, futbolculara ve klüp yöneticilerine borçlu halde.Çünkü diğer tüm borçlar ödeniyor.Klüp bu borçları cebinden ödeyen yeni yönetime borçlu hale geliyor.Bunda da bir sakınca yok, adamlar kendilerini güvence altına alıyorlar.

Adamlar o kadar para harcasın, sonra birileri gelsin borçsuz takımın tepesine çöksün.Onlar da harcadıklarıyla kalsınlar.Bunu isteyen kimseler Ankaragücü üzerinden bir şeyler kazanmak istemektedirler.Maksatları Ankaragücü'ne bir çivi çakılması değil, Ankaragücü'nden kazanç elde etmek olan kimselerdir.

Kongrede yapılan usulsüzlükler diyorsun ama bilmediğin bir şey var.Kongreyi mevcut yönetim yapmadı.Kongreyi eski yönetim yaptı.Klübe yeni girecek üyelerin yer alacağı bir kongreyi, yeni üyelerin yaptığını düşünmek saçmalamaktır.Eski yönetim yeni üyeleri, klübe alacağı kongreyi bilerek yanlış yaptı ki.Bunlar gelsin paraları harcasın, Ankaragücü'nü düzlüğe çıkarsın.Sonra kongreyi iptal ettirelim ve borçsuz, sıkıntısız Ankaragücü'nü yeniden sömürmeye başlayalım.Adamlar tezgahı çok güzel kurmuş, gerçekten zekice.

Fahiş fiyatlı biletlerden dem vurmuşsun, peki sorarım sana Ankaragücü yönetimi bilet fiyatlarını 130-140 TL yaptı, hata yaptı tamam.Peki o çok sevgili Ankaragüçlüler, Fenerbahçe maçında GFB'den hediye bilet falan aldılar mı, almadılar mı?Bu nasıl bir iş?Sen yönetiminle kavgalısın diye rakip takımla işbirliği yapıyorsan, senden daha ne hayır beklenir?

Bedava bilet diyorsun, eski yönetimlerin bedava bilet politikalarını da biliyoruz.Bedava biletler X'e değil Y'ye verilince mi sorun oldu?Şimdi mi aklınıza geldi bedava bileti eleştirmek?

Ankaragücü eski yönetimler tarafından bir kumpasa düşürülen takımdır.Sen takımı önce kendi ellerinle ver, sonra gelenler o kadar para harcasın, sonra geri almak iste.Bir akıllı sensin ya, o kadar harcadıkları parayı istemeden senin eline versinler klübü.Bunu bekleyenler yanılır.Mevcut yönetim borç da ödüyor, transfer de yapıyor.Para musluklarını açmış durumda, Ankaragücü için gereken şeyleri yapıyor maddi anlamda.Ama yok birileri Ankaragücü'nü borçsuz biçimde geri almayı da hayal ediyorlarsa onu da çok beklerler.Ankaragücü'nün tek borçlu olacağı yer yönetim olacaktır ve haksız yere bu yönetim kumpaslarla değiştirilirse, mevcut yönetime belki o zamana kadar 100 trilyona dayanacak harcamayı ödemek zorunda kalacaklardır.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET