Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 214
Ardila
3 ay önce - Pzr 22 Mar 2020, 18:41

Çarşıbaşı ismi nedir. Nerenin çarşısının başıdır acaba? Şuranın ismi senelerdir aynı insanlar böyle ezberlemiş nedir bu isim sevdası!!! Açık ve net güzel ülkemizin en kötü ve vurdumduymaz yönetilen şehriyiz.

Sedat Köseoğlu
3 ay önce - Pts 23 Mar 2020, 08:11
Altepe de “Çarşıbaşı” İsmine Karşı

Alıntı:
Eski başkan, istasyon ismi değişimini doğru bulmuyor

Bursaray‘ın Demirtaşpaşa İstasyonu adının ‘Çarşıbaşı‘ olarak değiştirilmesini içeren Ulaşım Daire Başkanlığı teklifini gündemine alan Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin bu girişimine itiraz geldi.
Konuya ilişkin makalemiz üzerine telefonla arayan Bursa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem başkanı Recep Altepe değişiklik girişiminin doğru olmadığını söyledi.
Bursa’da ‘Çarşıbaşı‘ diye bir semt olmadığını ifade eden Altepe, tarihi bölgenin istasyon isminin bu öneriyle değişikliğinin gündeme gelmesini yanlış bulduğunu, illa değişiklik olacaksa bile, tarihi bölgenin 700 yıllık geçmişe sahip Hanlar Bölgesi, Abdal, Ördekli gibi semtlerinin isimlerinin verilebileceğini ifade etti.
Altepe, kendi dönemlerinde de istasyon ismi değişiklikleri yaptıklarını ancak bunların semt isimleri ilave etmek şeklinde gerçekleştiğini sözlerine ekledi.
Bilindiği gibi Bursaray‘ın Demirtaşpaşa İstasyonu‘nun isim değişikliği teklifi Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin geçen haftaki oturumunda Ulaşım Komisyonu‘na havale edilmişti. Komisyon’un hazırlayacağı rapor sonraki oturumlarda ele alınacak.

Olay’dan İhsan Aydın’ın yazısı:
https://www.olay.com.tr/yazar/ihsan-aydin/greenpe ...kti-545364
Bu tip uydurma isim değişikliklerini ben de doğru bulmuyorum. Demirtaşpaşa ismini herkes benimsemiş, istasyon bölgesini de gayet güzel temsil ediyor iken, isim değişikliğine hiç gerek yok.
Ayrıca isim değişikliği yapılan istasyonların yeni isimlerini haritalarda da güncellemek gerekiyor. Yıllar önce değiştiği halde Bursaspor / Acemler istasyonunun ismi Google Maps üzerinde değişmedi mesela:

https://g.co/kgs/tr87bZ

En son Sedat Köseoğlu tarafından Sal 24 Mar 2020, 00:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pts 23 Mar 2020, 13:56

Sedat Köseoğlu demiş ki:
Bu tip uydurma isim değişikliklerini ben de doğru bulmuyorum. Demirtaşpaşa ismini herkes benimsemiş, istasyon bölgesini de gayet güzel temsil ediyor iken, isim değişikliğine hiç gerek yok.

Çarşıbaşı bana da saçma geldi ve dediğiniz gibi Demirtaşpaşa oldukça iyi.
Belki Reyhan Mahallesi sakinleri isim ekletmeye çalışırsa Demirtaşpaşa-Reyhan olabilir çünkü o yıllarda inşaat tabelalarında "Bursaray Reyhan İstasyonu İnşaatı" şeklinde idi.

jasminn
3 ay önce - Pts 23 Mar 2020, 14:58

Çarşıbaşı olabilecek tek yer Kayhan Tramvay Durağı.
Ördekli falan olması daha iyi yine Çarşıbaşı olmasından. Demirtaşpaşa ismini niye silersin ki?

Emre222
3 ay önce - Pts 23 Mar 2020, 18:16

Bence durak isimlerinin değişmesi yeni metro ve tramvay hatlarının yapılmasından daha fazla hayati önem taşıyor. Düşünsenize odunluk istasyonu ve t2 hattı yapılmış bitmiş ama demirtaşpaşanın ismi çarşıbaşı değil, nasıl bir utanç olurdu şehir için düşünemedim açıkçası.

Efe Elaldı

3 ay önce - Pts 23 Mar 2020, 20:17

Nelerle uğraşıyorlar abi size ne isimden zaten konmuş artık sen yenisini yapsana ona koysana istediğin ismi köy belediyesinden farkımız kalmadı gerçekten seçim sonrası yapacaklarını beklediğim hiç bir şeyi yapmadılar yapmıyorlarda koca bir sıfırla bu dönemi kapatırsak hiç şaşırmayacağım

burakxd383
3 ay önce - Çrş 25 Mar 2020, 20:43

Sitede Bakıyorum BursaRay B Etabı İnşaatı Konusunda Demirtaşpaşa Reyhan İstasyonu Olarak Anılmış Çarşıbaşı Ne Alaka ?

burakxd383
2 ay önce - Sal 14 Nis 2020, 14:52

(+)

(+)

17.03.2020 tarihli çektiğim fotoğraflarım

burakxd383
1 ay önce - Pzr 10 May 2020, 20:05

(+)

26 Şubat 2020 Merinos İstasyonu

Cüneyt5316

1 ay önce - Sal 12 May 2020, 21:18

kestel istasyonu ilerisinde her gelen metro, her iki tarafında kapılarını açarak bekleme yapıp metro içini havalandırıyordu yeni sefere başlamadan önce.

(+)

sayfa 214
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara