Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa İnegöl'den il olma yolunda yeni atak
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
DenizYlçnky

7 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 19:44

Alıntı:
bütün dünya birleşmeye çalışırken bizde sürekli ayrılma. 5 tane şehir kurana kadar 1 tane metropol bir şehir kurmak daha mantıklı değil mi ? her şehire ayrı yol yap, metro yap, hava alanı yap, nereye kadar? dünya markası şehiler diyor belediye başkanları ama kaç tane şehirde ağır metro hattı var? istanbuldan başka kaç tane çok gelişmiş bir şehrimiz var.

Usta nerde tüm dünya birleşiyor. Avrupa çok sayıda küçük ve gelişmiş kentleren oluşuyor. GEMLİK BİLE ABARTI İKEN BEN İNEGÖL'E YORUM YAPAMIYORUM. İnegöl ayrı il olmayı hak ediyor.

YADA MANİSA İZMİRLE BİRLEŞSİN

Metropol birden fazla ilden oluşmaz mı zaten? Boston'dan Baltimore'a kadar hepsi tek bir il mi? Yoksa Fiziksel olarak birleşmiş idari olarak ayrı iller mi? İŞTE METROPOL BUDUR.

Büyükşehir İnegöl'ün haklarına da sulanmış belli...

Gürcan Yücel

7 yıl önce - Prş 06 Ekm 2011, 13:54
Yenişahir'e bağlasınlar

İnegöl ü utanmazlarsa Yenişehir e bağlasınlar. Havaalanı orada , Hızlı tren orada , Yeni Bursa Ankara yolu orada bu haliyle bence Yenişehir e bağlamak daha mantıklı ......!!!!

Efe Elaldı

7 yıl önce - Prş 06 Ekm 2011, 23:57

inegölün şehir olması artık çok zor 17 ilçede büyük şehire bağlanacak gibi duruyor yinede inegöl şehir yapılırsa iznik-yenişehir-keles ilçelerini içine alarak şehir olamalı ki haritada bir şekli olsun bursada ona göre güzel bir şekil alsın ama bunun olacağını hiç sanmıyorum bursa şimdiki sınırlarıyla büyümeye devam edecektir

aykut_aykut
7 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 00:31

Bende Efe gibi İnegöl'ün il olması mümkün değil diye düşünüyorum.Zaten iktidar da ilçelerin il olması konusuna çok soğuk bakıyor ve yaklaşık 10 senedir de tek bir ilçeyi dahi il yapmadılar.İnegöl'den çok daha büyük ilçeler olduğu halde.
Kendi görüşüm de bu yönde.Bir ilçenin il olmasının o ilçeye hiç bir faydası olmayacağını düşünüyorum.Hele Bursa gibi bir ilden ayrılmak tek kelimeyle dezavantaj.Nispeten küçük bir ilden ayrılan güçlü bir ilçe kendi başına bunun faydalarını görebilir ama İnegöl gibi bir ilçenin Bursa gibi çok büyük ve güçlü bir ilden ayrılması İnegöl'ü Bilecik tarzı bir ilden daha öteye taşımaz.Bence boş ve gereksiz hayaller peşinde koşmaktansa Büyükşehir belediyesinin büyük maddi imkanlarından en az bir Osmangazi kadar nasıl yararlanırım bunu düşünmeli İnegöllüler.Ve bunu sağlarlarsa Bilecik gibi bir il olmaktan daha büyük bir mutluluk duyacaklardır.
Tabiki farklı görüşler olabilir.Saygı duyarım.

Efe Kahraman

7 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 00:37

İnegölde oturuyorum. Burası il olursa Aykut'un dediği gibi anca Bilecik gibi olur. Saçmalıktan öteye geçmez. Bursa'ya bağlı olması daha iyi. Her il olanın sorunumu çözülüyor! ve gayet gelişmiş bir ilçe.(Mobilya vb)

ozzibay16
7 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 23:51
İNEGÖL, BURSA

görülen köy kılavuz istemez diye bir laf vardır ya hani işte bu durumu ancak bu söz anlatır.
İNEGÖL'ün Büyükşehir Belediyesi Sınırları içine alınmasından gayri bir alternatifi kalmadı neden derseniz arkadaşımızın söylediği gibi;
- Hızlı Tren YENİŞEHİR'de
- Havaalanı YENİŞEHİR'de
Yenişehir'in Merkezi 30 Bin, İnegöl'ün Merkezi 180 Bin ama gel gör ki en güzel yatırımlar Yenişehir'e yapıldı. Eğer Bu Yatırımlar İNEGÖL'e Yapılsaydı il olma şansı Yüzde 50 Artabilirdi ancak bu yatırımlardan sonra Yenişehir'i de İznik'i de İNEGÖL'e bağlamazlar.
İNEGÖL-BURSA Arası 30 Km (45 Km Olarak Bilinsede Hemen BURSA Çıkışındaki Tabeladan Bakılabilir 30 Km Olduğuna) Mesafe 25 Dakika. Hemen BURSA'yı çıktınmı Bas 100'e 20 Dakika'da İnegöl'desin eee daha ne kalmış ALLAH Aşkına Bence Büyükşehir'e Bağlasınlar Olsun Bitsin.
Zaten Genel Kanıda Bu Yönde Bana Göre...

Efe Elaldı

7 yıl önce - Cmt 08 Ekm 2011, 00:04

inegölün uzak durması yolda kestelden sonra genelde yapılaşma olmaması gemlikte öyle izlenim veriyor ama uzaklıklar merkeze 30-35 km iki ilçenin çok kısa aslında keza mudanyada 30 km civarı ama şehir merkezi oldu bu iş yapılaşmayla alakalı inegöl yolu yapılaşırsa orasıda kısa olarak görülecek ileride bursanın şuanki haritası harika bozulmasını hiç istemem gemlik mudanya bursanın merkezi ise inegölde en az onlar kadar bursa merkezdir.

ozzibay16
7 yıl önce - Cmt 08 Ekm 2011, 00:59

Alıntı:
bursanın şuanki haritası harika bozulmasını hiç istemem gemlik mudanya bursanın merkezi ise inegölde en az onlar kadar bursa merkezdir.

Kesinlikle Katılıyorum.

OzkanYigit
7 yıl önce - Cmt 08 Ekm 2011, 22:22

inegöl yaklaşık 50 ilden büyük, ekonomik anlamda ise 16. Büyük Ekonomiye sahip Kent.
Merkezi Nüfusu 175,000 Toplam Nüfusu 230,000 civarında İnegöl haklı olarak birşeyler bekliyor mesela işletme fakültesi inegöl'e ayrı bir hava katmış ama yinede inegöl'e daha çok yatırım yapılabilir.
yukarıda yazılanlara katılıyorum yenişehir hem havaalanını hemde hızlı treni kaptı bence bu yatırımlar inegöl'e yapılmalıydı bence inegöl'e daha çok yatırım yapılmalı inegöl bunu hakediyor.

tuncemre
7 yıl önce - Sal 11 Ekm 2011, 00:25

bencede inegölün 82 plaka kodunu alıp sıradan küçük bir şehir olmaktansa, bu ülkenin en güçlü ve büyük şehirlerinden birinin en büyük ilçelerinden biri olması çok daha mantıklı.

ayrıca havaalanının yenişehire yapılması ve hızlı trenin de oralardan geçmesi en fazla inegöle faydası olacaktır. Bu projeler tam faaliyete geçince inegölede çok faydası olacak, yeni yatırımlar gelecek, büyükşehir belediyesinin daha da dikkatini çekecek.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet