Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa İnegöl'den il olma yolunda yeni atak
« önceki   123 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
Misafir 49a

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 00:43

Valla ben 15 sene İnegölde çalıştım,hergün gittik geldik içini dışını her yerini her şeyini bilirim,batıda öyle il olmak kolay değil,doğuda olsa tamam, öyle,köfte,mobilya,OSB,müze falan yetmiyor ! Geç onları, Alanyayı Bandırmayı düşün ! Onlarında bir yığın artıları var,güçlü oldukları yönler var olamıyorlar ! Ayrıca Bursayı bi 20 dakika uzak gösterebilmek için Kent merkezine uzaklığı diyorsunda o iş öyle olmaz ! Bursa Turanköyden başlar ! Oda şimdilik

Misafir 629

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 13:52

Valla bu sehir il olsun en fazla 15 yıl içinde buyuksehır olmazsa adresimi veririm gel yuzume tukur . o kadar net artık kırsalda genc nufus yasamak istemiyor ilerleyen yıllarda inanılmaz göç alacak bu sehir . Sanayinin neredeyse her turlusu var işşizlik 0 . 3 milyonluk bursada iş bulamayıpta servisle inegölde çalısan çok mühendis gördum yani beyaz yaka bile buraya calısmaya geliyor .hersey sanayi devrimi değil kabul eksikleri var ama duzeltilemeyecek seyler değil ilçe olacak mahallelerde az nufuslu değil örnegin alanyurt mahallesi 40 binden fazla nufus carpık yapı yok kemalpaşa keza aynı yenişehir bağlanacak rezerv alanı cok yani il oluraa inegöl mükemmel olur. Bursayı istemiyoruz çünkü o kadar paramız gidiyor hizmet 0 bizim paramız neden iznik yatırımlarına gemlik yatırımlarına gitsinki yada dağ ilçelerine

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 13:59

Alıntı:
3 milyonluk bursada iş bulamayıpta servisle inegölde çalısan çok mühendis gördum yani beyaz yaka bile buraya calısmaya geliyor .

Atma ziyaaaa.Ona iş bulamayıp inegöle çalışmaya geliyor denmez.İnegolde mühendis bulamayıp Bursa'dan mühendis getirdi denir.

Misafir 629

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 15:37

İş basvurusunu yapanlar o mühendisler firma kimsryi zorla çagırmıyor koskoca bursada yüksek lisans kimya mezunu olup tekstil mühendisi olup ac kalıpta inegöller gelen en basitinden sanko ya gelen bir cok okumus var beraberde calıstık yani iside verebilirim problem yok yani bu arada calısan mühendislerin cogu inegölüdür inegölde

Misafir 629

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 15:43

Ayrıca zorla kümse getirilmiyor madem bursada iş buluyorlarsa bursada calıssınlar merak değil inegöldeki firmalar bursa mühendislerine .nedense ilk başvuruyu bursadakiler yağıyor firma bakıyor formlara kafası eserse cagırıyor. Ayrııca bursayı istemiyoruz sizin merkez ilçelerimizde nilüfer hariç hangi ilçeniz inegölden iyi durumdaki yıldırımda avm bile yok her taraf hindistan gibi

Misafir af3

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 16:00

Bursanın dibindeki İnegöl'ün il olması hayaldir ütopyadır. Fazla tartışmaya gerek yok olmayacak bir şey için

Misafir 20a

1 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 21:25

Uzunca mesajı ben yazmıştım altına 15 yıl İnegölde çalışıyorum gidip geliyorum diyen biri yorum yazmış demiş ki Alanyayı Bandırmayı düşün oralar dururken İnegöl mü olacak ? Ya İnegölde çalışmamış yada Alanyayla Bandırmaya hiç yolu düşmemiş ben 6 yıldır Bandırmada ikamet ediyorum 10 yıldır her yaz 2 hafta Alanyaya tatile gidiyorum ? Hadi Alanyayı geçtim Bandırmayı anlatayım mı size ? Yollarından değil belediye otobüsünü iki araba zor geçiyor nüfusu desen İnegölün yarısı sanayi desen bir limanı var bir eti maden başka hiç bir şey yok iş imkanı yok sen tutmuşsun bandırma il olsun diyorsun ? Yaşadığım şehir isterim ama İnegöl dururken Bandırmaya il olmak düşmez önce araştır öğren yorumları sonra yap

Sanayisi nüfusu kent merkezine uzaklığı falan fıstık yetmiyor demişsin 15 yıl boyunca ama bu ilçenin ekmeğini yemişsin bunlar yetmeyecek ne yetecek bahsedersen sevineceğim ? Dibimizde ki Yalovaya bak İnegölün 4 te biri yıllardır kendine bir şey katamadı bilecik İnegölün 4 te biri minnacık bir ilçe batıda il olmak zormuş o zaman buralar neden ilken İnegöl ilçe ?

255 bin nüfusu olan İnegölün gündüz nüfusu 300 bini aşıyor dibimizde ki il olan Bilecik Bursanın bir diğer ilçesi Yenişehir Kütahyanın ilçesi domaniçten İnegöle her gün binlerce insan çalışaya alışverişe gezmeye geliyor. Komşu ilimiz Bilecik ilde bir alışveriş merkezide mi yok İnegöl Avm de İnegöllüden çok Bilecikliler alışveriş yapıyor yani kimse İnegöl il olamayacak potansiyelde demesin bana derse bu konuda bir bilgisi yoktur der geçerim

Misafir 49a

1 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:00

İnegölün işadamı biraz parayı bulup zenginledimi,ilk yaptığı iş Bursaya taşınıp yerleşmek oluyor,savundukları şey çok basit ! Arabanla,evinle,sosyal yaşantınla İnegölde dikkat çekiyorsun oysa Bursa büyük yer orada bu türlü aile çok !!!

Misafir 1fe

1 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 02:43

Gerçek İnegöllüler Bursa'dan ayrılmak istemiyor. İnegöl her zaman Bursalı olmuştur. Diğer ilçelerin hiçbirinde kıpırtı yokken Bursaspor maçlarına İnegöl'den otobüs otobüs taraftar gitmektedir. İnegöl'ü il yapmak İnegöl'e verilecek en büyük ceza olur. 250 bin nüfuslu küçük bir Anadolu şehri olur. Bilecik'ten farkı kalmaz. Bu arada bir yanlışı düzeltelim lütfen Osmangazi İnegöl arasının 1.5 saat olduğunu yazmış bir arkadaş. Yahu el insaf be. İnegöl ile İstanbul arası zaten yeni otobanla 2 saat oldu. İnsaf, İnegöl-Osmangazi arası yarım saat bile sürmüyor ya bu kadar provokatör bir yorum olur mu?

Misafir 20a

1 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 04:21

Bir buçuk saat yazdım ama hiç toplu taşıma kullanmamanızdan kaç saat sürdüğünü bilmemeniz normal olsa gerek yoksa şahsi araç ile 45 dakikada kent meydanında kontak kapatırsınız

Gerçek İnegöllüler il olmak istemiyormuş bu nerenin uydurması ? Benim babam İnegöllü dedem İnegöllü onun dedeleri İnegöllü benim 7 ceddim İnegöllü İnegölün has ve has yerlisiyim diyecek biri varsa o da benim başkası değil İnegölden Bursaspor için kalkan o araçların yarısı posoflu artvinli şavşatlı İnegölde hangi esnafın kapısını çalarsanız size il olma hayallerini anlatır İnegöllü olmuşsunuz ama İnegöl insanını daha tanımamışsınız İnegöl gibi göç almaya müsait bir ilçenin geleceğini göremeyecek kadar kör olmayın

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet