Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa İnegöl'den il olma yolunda yeni atak
« önceki   123 ... 141516171819   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Misafir aa5

4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:46

Inegolun il olması hayal. Bursanin dibindeki ilçeyi il merkezi yapmazlar. O kadar da degil...

Gökhan Yılmaz

4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:51

Gebze nüfusu 721bin olmuş . Biz il olmayı hayal görürken İnegöl nasıl il olmayı düşünüyor.

Misafir 76d

4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:53

Kestel çıkıştan İnegöl tabela 10 - 15 dakika, ne ili neredeyse merkez ilçe olacak.

Misafir aa5

4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:53

Bazı ilçe merkezleri var ki il merkezine yakın olmaları nedeniyle ne yazık ki il olamazlar. Imkansız...

kaan0703
4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:55

ınegol ile bursa arası daglık bılıyorum ikisi hiç bir zaman birleşme şansı yok..manısa ıle ızmır 30 km o zaman manısayıda ızmıre baglayalım.. gebze çok farklı gebze iç içe neresı gebze neresı ızmıt veya ıstanbul anlamak zor..olurmu olur şimdiki yasalarla bu iş zor olsada eger devlet isterse yapar..

giray türker
4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:32

Yıldırım'ı il yapalım, Nilüfer'i de il yapalım, Hatta Osmangazi'yi de il yapalım da Bursa diye bi şehri komple ortadan kaldıralım herkes rahatlasın.

ercan1686

4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 20:24

Kaan arkadaş bursa ınegöl arası dağlık hiç bir zaman birlesmez diyorsun da bursa gelecekte göl başına dayanacak inegolun de umitalana kadar büyümesi için alan müsait. Geride kalan dağlık alan dedigin mesafe taş catlasin 10 km o kadar bile yok ya. Ha geleceği düşünerek konusursak birbirine 8 10 km mesafeli il olsun diyorsan bir şey diyemem. Manisa ızmir örneği ise manisa zaten hep ildi sonradan il olmadi

kaan0703
4 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 20:47

ercan1686 haklisin ben ihtimalden bahsettim 3 sene evvel gittim enson hatirladigim bayagi bir yol cok guzel bir orman ve bir dag grubu burasi bu yuzden bursayla birlesmesi zor gibi geldi..ama mudanya ile birlesmesi daha mantikli inegol.biraz farkli duruyor ancak bu il olmasini gerektirmez..benim fikrim bu olur veya olmaz ancak bursa ve inegol birlesmemesi lazim birlesirse demekki orman yok olmus demektir umarim bu gerceklesmez..

Misafir a32

4 ay önce - Cum 15 Eyl 2017, 16:13

Şimdi bu mesajımızda birkaç arkadaşa birden yanıt vereceğim birazda uzun yazacağım. Evvela Efe_Marma nickli arkadaşa yanıt vererek başlayalım: İnegöl'ün Bursa'ya ne katkısı var demiş. Sevgili Efe: İnegöl Bursa'nın merkez ilçeleri dışında en kalabalık ve en gelişmiş ilçesi. Merkez Nüfusu 256.000 sanayisiyle Bursa'nın en yoğun sanayiye sahip ilçesi, halihazırda Bursa ekonomisine en büyük katkıyı yapan tek ilçesi, Bursa'da merkez dışında yerel medya kuruluşlarının olduğu tek ilçe İnegöl. Yeni İnegöl Devlet Hastanesi ve Yeni İnegöl Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Bursa'daki en önemli sağlık kuruluşları listesinde ilk 10'da yer alıyor özellikle yeni devlet hastanesi Bursa'nın şu andaki ikinci büyük hastanesi ve Bursa merkez ile diğer ilçelerden buraya her gün hasta nakli yapılıyor. Gelelim Bursa'ya diğer katkılarına: Her sabah Bursa'dan İnegöl'e çalışmaya gelen insanlar ve onları taşıyan servisler var. Yani Bursa Merkezden İnegöl'e çalışmaya gelenler var Buda İnegöl'ün ne kadar gelişmiş bir ilçe olduğunun göstergesi. Ayrıca unutmayalım ki İnegöl tek başına (İlçe olarak) Türkiye'nin 16. Büyük sanayi merkezi (Kaynak: http://www.gencgazete.net/haber/inegolun-40i-cali ...yor-20035)

Şimdi ikinci yanıtımızı 721 Bin nüfuslu Gebze İl olmuyor diyen beyefendiye verelim. Sayın Gökhan Yılmaz Gebze coğrafi olarak asla il olmaya uygun bir ilçe değildir bunu siz benden daha iyi bilirsiniz nüfusunuz 2 milyon dahi olsa il olamaz Gebze. Neden çünkü zaten İzmit'le birleşmiş gibi arada neredeyse boşluk yok Batıda ise İstanbul ile birleşmiş durumda. Gebzeyi il yapacaksınız Pendik'i, Tuzlayı buraya mı bağlayacaksınız? Gebze bırakın il olmayı yakın zamanda tamamen İstanbul'un idaresine geçeceğe benziyor. Coğrafi olarak bakarsanız İnegöl ve Gebze asla aynı konumda değil.

Üçüncü olarak da Kaan bey: İnegöl ve Bursa arasında bahsettiğiniz gibi dağlık bir alan yok, Yollar kaymak gibi ve çift yönlü mesafe çok yakın umutalan rampasını indikten sonra Bursa'nın merkez ilçelerinden Kestel'e giriyorsun, İşte maalesef bu mesafede İnegöl'ün il olması imkansız.

İnegöl doksanlı yıllarda il yapılmalıydı maalesef bu şansını Bursa merkeze yakınlaştıkça kaybetti. İnegöl artık Büyükşehir Belediyesinin sınırlarına dahil edildi ve bu saatten sonrada il olması zor bana göre. Ne yazık ki Büyükşehire bağlanmak İnegöl için çokta hayırlı oldu diyemeyiz. Artık her konuda Büyükşehire bağlı faturalar çok kabarık geliyor mesela BUSKİ İnegöllüleri adeta sömürdü herkese 180-190 TL gibi oldukça yüksek faturalar geliyor, Oylat, Modef gibi değerler Büyükşehir tarafından sömürülüyor ama karşılığında İnegöl şu zamana dek pekte istediği yatırımları almış değil Büyükşehirden. Bakalım zaman içinde sistem daha da oturduğu zaman belki beklentiler karşılanır. Büyükşehir'e en büyük katkıyı yapan İnegöl, Keles, Harmancık, Büyükorhan, Orhaneli gibi gelişmemiş ilçelerle aynı kefeye konmaz.

Misafir f6e

3 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 20:40

selamlar arkadaslar, bir ogretmen olarak egitim donemi sonunda inegole tayin istemeyi dusunuyorum. dusunceleriniz nelerdir acaba.

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516171819   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet