Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mesut Yeşil
7 yıl önce - Cum 11 May 2012, 14:45

Yıllardır farklı farklı haberler çıktı hepsi yalan oldu, kazma vurulmadan inanmayız.

Emir ERTEN

7 yıl önce - Cum 11 May 2012, 15:45

Noldu bu yeni stadyum? Herkes birşeyler söylüyor.Açıklığa kavuşturulmalı.

mert101

7 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 19:18
Sındır’dan müjde: 15 bin kişilik stada başlıyorum

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, aylardır tartışılan stat konusuna bir müjdeyle nokta koydu: 15 bin kişilik stat için ihaleye çıkılıyor.

Kent halkının sesini duyarak gerçekleştirdiği sorumluluk projeleri ve yurtdışında katıldığı birçok sempozyumla Türkiye’yi yurtdışında da başarılı bir şekilde temsil eden Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, başkanlık döneminde yaşadığı sıkıntıları dile getirirken, Bornova’da AKP ile CHP arasındaki makasın kapandığı söylentilerini de değerlendirdi.

Sındır, “Altı ayda bir memnuniyet anketi yapıyoruz. İddia edildiği gibi makas kapanmadı, aksine açıldı” diyerek net konuştu. Son aylarda İzmir gündemini meşgul eden stat konusuna da değinen Başkan Sındır, “Doğanlar’da 26 dönümlük bir yer gösterdik. Orada Şehir Stadyumu projesinin ihalesine çıktım. Bu yıl içerisinde projesini yaptırıyorum. Yaklaşık 15 bin seyirci kapasiteli güzel bir proje olacak.” müjdesini de ilk kez Milliyet Ege’ye verdi.

Bornova’da mutlaka yapacağım dediğiniz flaş projeleriniz neler?

Belediye hizmet binası düşünüyoruz. Bunun için plan notlarında değişiklik yaptık. Bütün kamu hizmetlerini tek bir binaya taşımak, vatandaş devletle, belediyeyle, kamuyla olan bir işini kolaylıkla halletmesini sağlayacak bir yapılanma düşünüyorum.
Bornova Merkez Pazaryeri mutlaka yapacağım. Bu dönem yetişmese de, Bornova hizmet binası mutlaka gerekiyor. Bornova Büyük Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni mutlaka bitirmem gerekiyor. Altındağ Kültür Merkezi’ni, Altındağ Kapalı Spor Salonu ve Yeşilova Ziyaretçi Merkezi ve Sergi Alanı ihalesini mutlaka yapıp bitireceğim. Buna benzer birçok projemiz var.

Büyükşehir başkanlığıyla ilgili zaman zaman isminiz geçiyor...

Bir belediye başkanı görevde iken, aynı partiden bir başka belediye başkanı ve ya partilinin, daha henüz seçim ve aday belirleme sürecine girilmeden adaylık ifadesinde bulunması şık olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kim istemez. Ancak konu isteyip istememek değil. Esas olan mevcut başkana saygı duyup, onun başarılarını desteklemektir.

kaynak : egede son söz

Kocaoglu secimlerden önce 2 tane stadyum yapıcam deyip atıp tuttu yıllardır. Ama bornova belediyesi ondan önce izmire en az 15.000 kişilik stadyum yapmak icin ihaleye cıkıyormus. Bence kapasiteyi 20.000 e yükseltsin ve stadı ALTAY a versin. Sonucta alsancak stadı yıkılacak ve Altay stadsız kalacak böylece bornovadaki stad ALTAY ' ın olmus olur

Mesut Yeşil
7 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 19:49

Alıntı:
Bence kapasiteyi 20.000 e yükseltsin ve stadı ALTAY a versin. Sonucta alsancak stadı yıkılacak ve Altay stadsız kalacak böylece bornovadaki stad ALTAY ' ın olmus olur

Alsancak Stadı Altay'ın mı? Son yıllarda usulsüzce kiraladı diye 100 yıllık stad Altay'ın olmuyor. O stad tüm İzmir takımlarınındır. Altay stadsız kalacak demişsin, Göztepe ve Karşıyaka yıllardır stadsız. Yanlış anlaşılmasın zaten 15 bin kişilik stadı ben Göztepe taraftarı olarak istemem ama Alsancak stadının Altay'ın malıymış gibi gösterilmesine karşıyım.

Bornova belediye başkanını kutluyorum, stad hele bir yapılsın da kim kullanacak o kararlaştırılır.

mert101

7 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 20:06

Alıntı:

Alsancak Stadı Altay'ın mı? Son yıllarda usulsüzce kiraladı diye 100 yıllık stad Altay'ın olmuyor. O stad tüm İzmir takımlarınındır. Altay stadsız kalacak demişsin, Göztepe ve Karşıyaka yıllardır stadsız. Yanlış anlaşılmasın zaten 15 bin kişilik stadı ben Göztepe taraftarı olarak istemem ama Alsancak stadının Altay'ın malıymış gibi gösterilmesine karşıyım.

Bornova belediye başkanını kutluyorum, stad hele bir yapılsın da kim kullanacak o kararlaştırılır.

Takım taraftarlıgına girmeyecegim , zaten Altaylı değil Bucasporluyum Benim istedigim sadece Altayın da , Karsıyakanın da , Göztepenin de kendi stadları olsun ve kendi maclarını kendi stadlarında oynasınlar 3 takıma 1 stad düsmesin. O yüzden de Karsıyakaya stad yapılacagı konusuluyor devlet tarafından , büyük ihtimalle bir tane daha yapacaklar o da uzunderede ya da inciraltında olabilir ve muhtemelen Göztepe stadı olur. Geriye de bornova belediyesinin yaptıgı stad kaldıgı icin bende Altaya verilsin dedim.. Yani Altayı savunmadım burada 3 takımda stada kavussun dedim..

Mesut Yeşil
7 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 20:11

Orada haklısın, her takımın kendine ait stadı olmalı.

Mesut Yeşil
7 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 03:25

Alıntı:
15 bin kişilik stat
Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral, yönetim olarak Yalı'daki kulüp binasının arkasındaki spor tesislerine stat yapmak için harekete geçtiklerini söyledi

http://i.tmgrup.com.tr/ya/2012/07/10/276x325/7213 ...769278.jpg

Karşıyaka yönetimi, dün Altınbalık Restorant'ta birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenledi. İçlerinde eski başkanlar Akif Ersezgin, Cenk Karace, Cihan Türsen ile Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı kahvaltıda sivil toplum örgütleriyle birlikte yüze yakın davetli hazır bulundu. Kulüp Başkanı Cihan Büyükoral, Yalı'da bulunan Karşıyaka Stadı'nın yerine 15 bin kişi kapasileti bir stat inşa edeceklerini açıkladı. Stat tribünlerinin atletizm parkurunun olduğu yerden başlayacağını belirten Büyükoral, "İngiltere'deki statlar gibi olacak. Seyirci maçları çok yakından izleyebilecek" dedi.

Bugünün yeni asır haberi.

En son Mesut Yeşil tarafından Sal 10 Tem 2012, 11:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
7 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 08:58

Alan çok küçük ama en mantıklısı bu gibi. Sonuçta Örnekköy çok uzak.

sanliizzet

7 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 17:30
Kayseri

Nüfusu bir milyon olan Kayseri cillop gibi stadyum yapabilirken İzmir'in senelerden beri sadece işin lafın yapması İzmir'in ne hallere geldiğini gösteriyor. Takımlarımız amatör lig takımına döndü. Eh, İzmir de küçük bir taşra ili olma yolunda ilerliyor.

AYDINOZAY

7 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 18:20

izmire yeni bir olimpiyat stadı + 50000 kapasite üstü arena lazım .

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet