Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eşcinselliğin Ücretsiz Tedavisi ..
« önceki   1234 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

Eşcinselliğin dualarla tedavi edilebileceğine ..
inanıyorum 19.5%  19.5%  [63]
inanmıyorum 65.0%  65.0%  [210]
bil(e)miyorum | ortada kaldım 15.5%  15.5%  [50]
Toplam Oy : 323

Hüseyin Fehimoğlu
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:07

Alıntı:
Yillarca hastalik olarak goruldu. Artik gorulmuyor.
Dolayisiyla hastalik olarak gorulmedigi icin tedavisi bulunamadi yonundeki teziniz yanlis.

Gayoloji ne oluyor? Gay bilimi mi

Tedavisi bulunamadı diye de hastalık olmadığını da söylemek ne kadar doğru?

Siz önceki mesajınızda tedavisi yok zaten hastalık olarak görülmüyor diye iki karşıt durumu aynı cümle içinde söyleyince böyle dedim ben.

En son Hüseyin Fehimoğlu tarafından Pts 13 Arl 2010, 23:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:22

O zaman soyleyinde bilelim: Turk olmanin da tedavisi var mi? ( Avrupalilar cok soruyor, hastalik oldugunu dusunuyorlar)

MehmetYıldız
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:22

Alıntı:

Escinsellik kesinlikle bir hastaliktir...(psikolojik...), bir insanin escinsel olmasinin baslica nedenlerinden; onun cocukluk yasantisi, toplumsal iliskisi ve en onemlisi aile yasantisi,yapisi, iliskileri, problemleri...olarak siralayabilirim, bu benim kendi dusuncem katilirsiniz katilmazsiniz...

Bir iki makale okusanız, hatta National Geographic izleseniz bile, eşcinsel penguenler, eşcinsel kuğular vs. olduğunu görürsünüz.Tüm doğada tüm memelilerde%10-%12 oranında eşcinselliğe rastlanıyor. Onlar için bir "psikoloji"den "aile yaşantısından" "çocukluk sorunlarından" bahsedemeyeceğemize göre, eşcinselliğin kaynağı başka bir şey.. Hastalık falan deildir, hastalık olarak tanımlanmış olan homofobi dir.

Sezgin Cengiz

7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:27

Alıntı:
Ancak hastalık kabul edersek bir hastalığın dua ile geçebileceğine inanmak saflıktır

diğer dediklerinize katılırım ama bu dediğiniz biraz dinimize uzak bir tabir olmuş...
müslümansanız mutlaka duanın hastalık üzerindeki tesirine inanıyor olmanız gerekir.çünkü peygamberimiz de hastalığın olduğu bölgeye sağ elini koyarak ettiği dualar ile şifa verirmiş..konu ne olursa olsun eğer hastalık ise dua ile hastalık her türlü çözülür yeterki duaya inanın...

Figen
site denetçisi

7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:29

Hastalık mıdır değil midir, farklı görüşler var. İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan konu ile ilgili yaptığı açıklamada "hastalık" olduğunu belirtmiş :

Alıntı:
Basına ve Kamuoyuna

1-Eşcinsellik insanda doğal olarak var olan bir yönelim değildir.Sosyal öğrenme ile ve yanlış eğitimle gelişmiş bir durumdur. Biyolojik doğaya uymayan bir sapmadır. Heteroseksüelliğin geni vardır ancak eşcinselliğin geni yoktur.

2-40 yıl önce kabul edildiği bilinen hastalık olarak tanımlanmayan eşcinsellik egosintonik eşcinselliktir.Yani kişi bu tercihi seçmiştir.Özgür iradesi ile karar vermiştir.Psikiyatrinin ilgi alanına girmediği kabul edilmiştir.Bu onaylandığı ve teşvik edildiği anlamına gelmez.

3-İkinci grup eşcinsellik egodistonik olarak bilinen eşcinselliktir.Bu tür eşcinsellik kişinim ego savunmaları tarafından onaylanmamıştır.Kişi arzu ve dürtülerine yenik düşmektedir. Arzu ve dürtülerinden özgür olamayan bu kişilere yardım edilmesi ve tedavi edilmesi gerekmektedir.Bu grub eşcinsellik adı geçen dernekler tarafından ayrıca tanımlanmamıştır ve belirtilmemiştir.

4-Eşcinselliği Heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak tanımlamanın hiç bir bilimsel dayanağı yoltur.Kamuoyuna aydınlatıcı bilgi verilmediği takdirde erken ergenlik döneminde eşcinsel eğilimini farketmiş, içdenetim ve dürtü kontrolu için çabalayan yani eşcinsel eğilimi olup da kontrol etmek isteyen kişilere tedavi ve yardım kapısı kapanmaktadır.Yanlış anlamalara ve eşcinsel tercihleri artıracak önerilere psikiyatri derneklerinin alet olması son derece sakıncalıdır.

5- Eşcinsellik (Homofili) bir eğilim olarak , hayvanlara cinsel sevi (zoofili),eşyaya cinsel sevi (fetişizm) gibi koruyucu ruh sağlığı sınırlarında sosyal bir problem olarak değerlendirilmelidir.

6- Homofobi yani eşcinselleri aşağılamak doğru değildir.Bu tercihde olan insanlara saygı gösterilmeli ancak gerek görülürse onaylanmadığı da belirtilmelidir.

Bu sebeplerle gelecek kuşaklar arasında eşcinsel tercihlerin artmaması için sağlık ve eğitim politikalarında doğru duruş gösterilmelidir.

Kanımıza göre gelecek kuşaklara yönelik hassasiyet gösterilmesi övgüye değer bir davranıştır ve koruyucu ruh sağlığı kapsamında değerlendirilmelidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

can8989
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:31

bence sapkınlıktan baska bı sey degıl.

Hüseyin Fehimoğlu
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:36

Okan Bey sizin mesajınız

Alıntı:
Niye bu kadar tepkilisiniz escinsellere karsi?

Benim mesajım
Alıntı:
Dinimizce tecavüz büyük günahtır. Yabancı bir kadına şehvetle bakmakta büyük günahtır.

Haram yani.

Şimdi böyle düşünecek olur isek karşı cins bile olmayan biri ile yapılacak bir evlilik ya da ilişki bu saydıklarımından kat ve kat üstünde günahtır.

Tepki budur.

Sizin son mesajınız

Alıntı:
O zaman soyleyinde bilelim: Turk olmanin da tedavisi var mi? ( Avrupalilar cok soruyor, hastalik oldugunu dusunuyorlar)

Üstte de gördüğünüz gibi siz neden tepkinin olduğunu sordunuz bende daha iyi anlamanız için uzun yazdım.

Olay düşünce ile ilgili değil. Yani ''ben öyle düşünüyorum öyleyse doğrudur '' değil.

Yukarıdaki mesajda açıkladım tekrar okursanız.Anlayacağınızı umuyorum.

Yani verdiğim örnekler günah iken bu yapılanın daha büyük olduğunu söyledim.Kendimce değil dinimizce böyledir.

En son Hüseyin Fehimoğlu tarafından Pts 13 Arl 2010, 23:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

soner_caylak
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:37

bakıyorum da sitedeki çoğu kişi eşcinsellik konusunda uzman
ve uzmanlarımızın çoğu eşcinselliğin hastalık olduğu konusunda hemfikir:)

bu uzmanlarımıza!!sormak istiyorum konuyla ilgili ne kadar araştırma yaptınız ne kadar okudunuz yada kaç tane gay-lezbiyen arkadaşınız oldu ????

Karaman Ahmet
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:42

Alıntı:

Evet Albert Einstein´a göre var!

Albert Einstein:
Alıntı:
milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. insan ırkının kızamığıdır.

Fransiz ihtilalinin bulusu milliyetciligin tedavisi Albert Einstein´a göre yanlizca cocukluktan cikmak ve büyümektir!

Fakat baslik konusu bu degil, lütfen konuyu sulandirma cabasina girmeyelim!

Figen hanim´in verdigi baslikta konu bir bilim adamimiz tarafindan detayli bir sekilde aydinlatiliyor!

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1999543#1999543

En son Karaman Ahmet tarafından Pts 13 Arl 2010, 23:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 23:43

Turkiye'de de irkcilik cogaldi son zamanlarda

Alıntı:
stte de gördüğünüz gibi siz neden tepkinin olduğunu sordunuz bende daha iyi anlamanız için uzun yazdım.

Olay düşünce ile ilgili değil. Yani ''ben öyle düşünüyorum öyleyse doğrudur '' değil.

Yukarıdaki mesajda açıkladım tekrar okursanız.Anlayacağınızı umuyorum.

Bu dediklerinize gore tum genclerimiz gunahkar o zaman (!) Komik olmayin

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET