Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
vestaerhan
12 yıl önce - Prş 11 May 2006, 10:59

Alıntı:
Gene ilginç bir takım istatistikler :
içinde "tepe" geçen 48 tane mahalle var
içinde "bey" geçen 21 mahalle var
içinde "evler" geçen 11 mahalle var
içinde "yeni" geçen 25 mahalle var
içinde "köy" geçen 31 mahalle var.

bir ekte ben yapayım
içinde "paşa" geçen 54 mahalle var

muharremk

12 yıl önce - Prş 11 May 2006, 11:44

aned bey

Alıntı:
Silivri ve Catalca'nin Istanbul denmesine hayret ettim.
Boyle devam ederse yakinda Edirne'de listeye katilacak.

babamın kimliğinde 50 senedir İli İstanbul İlçesi Çatalca yazıyor bunun neresine hayret edilecekki ayrıca plakasıda 34

KERİM IRAKLI
11 yıl önce - Prş 17 May 2007, 23:55
Mahallelere sayfa açmak.

Her mahalle için sayfa açma imkanı yok mudur?

KERİM IRAKLI
11 yıl önce - Cum 18 May 2007, 00:27
Mahallelere sayfa açmak.

Son zamanlarda Olimpiyat Stadı etrafında önemli değişikliler oluyor. Bir taraftan stad bölgesi düzenlenirken, diğer taraftan "Tepeüstü" denilen sem yıkılmış durumda. İkitelli Toplu Konutları ve Olimpiyakent inşaat alanlarındaki çalışmalar iyice hızlandı. Ispartakule Evleri adı altında yeni ve modern bir semt oluşuyor.
Bütün bu hareketlilik dun bahçeşehire giderken dikkatimi çekmişti. Bu gün duramadım ve bu hareketli bölgenin ortasında 7-8 yıldır hareketin yasaklandığı bölgeye yani Güvercintepe-Altınşehir mahallelerine gittim. Belki bir hareketlenme vardır diye. Maum kentsel dönüşüm projesi kapsamında burası. Ama fazla bir hareket görmedim. Sadece Fatih Caddesi üzerinde bir çalışma var. Mahalleler sanki kaderine terkedilmiş gibi. Mahallelilerle ve çalışanlarla konuştum. Mahalleye çok nadir belediye hizmeti geldiğinden ve çevrelerindeki büyük değişimlerden yeterince nasiplenemediklerinden yakınıyorlar. Ana cadde hariç mahallede kaldırım yok. Sokakların hemen hepsi toprak. Ve özellikle; Olimpiyat Stadı ile mahalle arasındaki dere açık bir kanalizasyona dönüşmüş durumda. Bu manzara insan sağlığı açısından düşündürücü.
Acaba dedim belediye ciddi bir çalışma peşinde mi?
Belediye adına kaldırımları döşeyen ustalara işin kapsamı hakkında sorular sordum. 'Abi,sadece bu cadde döşenecek ,diğer yerlere bir şey yapılmayacak.'dediler. Mahallelerin dereye bakan kısımlarının alt bölümleri tamamen gecekondu ve sağlıksız şartları ağırlaştıran hayvancılık yapılıyor.Şimdi mahalleden bugün çektiğim birkaç fotoğraf yolluyorum.

sezgin0258
8 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 12:04

Alıntı:
Silivri ve Catalca'nin Istanbul denmesine hayret ettim.
Boyle devam ederse yakinda Edirne'de listeye katilacak.

Ne yani ÇATALCA VE SİLİVRİ nereye bağlı ONLAR İSTANBUL DEĞİLMİ Lütfen bir haritaya bakarmısın

mhkose
8 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 12:15

yeni ilçelerin de mahallelerini paylaşan olursa sevinirim..saygılar...

Bangir
8 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 13:58

Alıntı:
Anlayamadığım bir nokta var.Adalar(5); Burgazada , Heybeliada , Kınalıada , Maden , Nizam diye yazılmış.İçlerinde Büyükada ve Sedefadası yok , neye göre yazıldı bu.Ayrıca Maden ve Nizam , Büyükada'nın mahalleleri

Adalarda büyükada isimli mahalle yok Büyükada'da iki tane mahalle var Madem ve Nizam, Sedef adası'da bu Maden mahallesine bağlı.

feriduncolak
8 yıl önce - Sal 02 Şub 2010, 08:27

Merhabalar, siteye yazdığım ilk mesaj olacak bu. Hepinizi saygıyla selamlıyorum öncelikle.
Listenin güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum hatalar var zira. Mesela Eminönü artık Fatih'e bağlı, mahalleler listesinde koskoca Aksaray yok. Bunlar gözüme çarpanlardı. Sevgiler.

Emre2001
8 yıl önce - Sal 02 Şub 2010, 09:08

aynı şekilde yeni oluşturulan ilçeler pek çok mahalleyi kendi içine aldı. üsküdarın tarihi bazı mahalleleri birleştirildi artık yoklar ...

fatih civelek
8 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 18:20

Istanbul'un mahalleler listesi güncellenmistir. Wowturkey ahalisine duyurulur.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet