Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Düğün Pilavı
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ali_berber

7 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 13:24

Alıntı:
Evet konyada böyle pazaar günlerini sırf düğün yemeklerine ayıran gruplara birkaç defa konyadayken bende şahit oldum.Bizim uzaktan aile dostu bir kasap abimiz vardı, hem düğün yemeğinin etini hazırlar, hemde et verdiği yerlerdeki düğün sofralarında tıka basa karnını doyururdu.Bir defada benin oturduğum düğün sofrasına tam 4 kayık tabağı dolusu pilavüstü et kavurması geldiğini bilirim, başımızdaki bize hizmet eden düğüncü arkadaş şerbet yetiştirememişti

abi yapma 4 tabak filan torpil sayılmaz,ben daha bu yaz torpilsiz 7 tabak pilav(2 tanesi deniz altı-bilen bilir- ) 4 tas bamya çorbası 4 kayık zerde,3 tabak irmik helvası ve sınırsız meşrubatla kendi rekorumu kırdım (masa 10 kişilikti)

tunati34

7 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 13:25

Alıntı:
Bir defada benin oturduğum düğün sofrasına tam 4 kayık tabağı dolusu pilavüstü et kavurması geldiğini bilirim, başımızdaki bize hizmet eden düğüncü arkadaş şerbet yetiştirememişti

Sen iyisine rastlamişsın abi
Önce çorba sonra
10 tabak pilav
2 Tas Bamya çorbası
4 ten aşağı zerde kurtarmaz
2 irmik helvası
Son noktaya 2 tabak pilav daha
Cilası şurup

Eritmek için sodalar gelsin.....)))

Pilav dönüşü ise muhteşem olur
Buyrun biraz gülelim

En son tunati34 tarafından Prş 09 Arl 2010, 13:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cosmos_meteor
7 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 13:26

ellerine sağlık yusuf arkadaşım ..

frendly_555
7 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 13:33

bende yabancı değilim küçükken hatırlıyorum babam sünnetçi olduğundan giderdik özellikle seyyar musluklar vardı o musluğu görürseniz bilinki orada düğün yemeği var

Yusuf Esengül

7 yıl önce - Cum 10 Arl 2010, 15:56

Maalesef ekonomik gücü yetmeyen vatandaşlar düğün pilavı yerine etliekmek ve meyve suyu ikram ediyorlar. Düğün Pilavı verenlerin sayısı gittikçe azalıyor. Hele bir de salon düğünleri arttıkça....

Korkuyorum yüzlerce yıllık geleneğimizin yok olmasından.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA