Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ceyhungumus

9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:22

68 kuşağı içinde hemen hemen benzer şeyler söylenirdi, eskiler hatırlar. O zamanki gençler şimdi ya devlet yönetiminde etkili yerlerdeler, yada özel sektörde iyi pozisyondalar. Bugünün gençleride yarın iyi durumlarda olacaklar (birkaç kendini bilmez dışında tabiki).
O yüzden bu gençlere saldırmak yerine biraz onlara kulak vermemiz gerek, sorunlarını dinlememiz gerek. Onları dinlemeden, anlamadan, YOK SAYARAK, kendilerini göstermek istediklerinde ise şiddet kullanarak bu sorunu çözemeyiz bence. Öğrencileri sağcı solcu diye kategorize etmektense, onlara biraz kulak versek, sorunları ile ilgilensek çok daha başarılı olmazmıyız sizce ?

Figen
site denetçisi

9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:26

Bence bakış açımızı biraz değiştirelim. Bir kimse komunist rejimi benimseyebilir, bir kimse iktidara da karşı olabilir. Herkes aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat protesto şekli yanlış olan burda. Universitene konferansa gelmişler. Neyin yumurtası bu.. Varsa bir bildiğin tartış, sor sorunu, sıkıştır köşeye. SBF öğrencileri yumurta mı atmalı..Son günlerdeki yaşanan sözümona öğrenci eylemleri, pis bir tezgah...

Ahmet Kozanlı
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:34

Alıntı:

Bugünkü eylemin arkasında bu saydıklarım var yani çaresizliğin vermiş olduğu bir eylem tarzı...

sadece pankart açanı da düzgünce soru soranı da hatta sadece oturma eylemi yapanı da bu ülkenin polisi dövüyor ağzını burnunu kırıyor bazısına işkence yapıyor.

Yani ne yaparsan yap sonuç değişmiyor yani bu çaresizlikle bu tür eylemler düzenleniyor nasıl olsa sonuç aynı...

benim düşüncem bu kısaca

Tutuklanan bazı göstericiler ve polis .

http://www.haber7.com/haber/20101208/Istanbulun-b ...-VIDEO.php

Kimse durduk yerde dayak yemiyor bence, bu ülkede bir çok gösteri yapılıyor ve çoğunda olay çıkmadan bitiyor. Ancak hedefi Devlete polise taş atmak olan kişileri polis biliyor. Bu anarşist ruhlu , toplum düşmanlarına gereken cevap anladıkları dilde verilmiştir.

http://www.reklam_link?pid=5930538& ...7203506269

Sizce bu resimdekiler öğrenci mi? Bence şehirli teröristler, yarın üzerine bomba bağlayıp taksimde patlatmayacaklarının garantisi var mı?

Tabii bunlarda benim düşüncem

Hüseyin Fehimoğlu
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:35

Alıntı:
Onlar öğrencimiydi? Yada o fakültenin öğrencisimiydi? Bu tartışılır net bir bilgi yok elimizde!!!

Kadıköyde beşiktaşta dolaşan komünistcilik oynayan, korsan kitap satan tipler olabilir!!!!!

Orasını net bilmiyorum olmayadabilirler dediğin gibi.Ben öğrenci olarak görüyorum doğal olarak.Karşıt bir kanıt çıkmayınca ve haberlere bakarak.

emrullah
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:38

Alıntı:
Burhan kuzunun dediği gibi beyinsiz olmadığımızdan bir şeyleri hatırlayabiliyoruz

Demişsiniz,

Alıntı:
cumartesi yaşanan polis vahşeti önceki 1 mayıslar sadece mecliste pankart açtı diye onlarca yıl ceza evinde kalan gençler vs.

Bunlarda zaten beyinsizliğin vakaları değil mi ?

Alıntı:
zamanki gençler şimdi ya devlet yönetiminde etkili yerlerdeler, yada özel sektörde iyi pozisyondalar. Bugünün gençleride yarın iyi durumlarda olacaklar

Evet o zamanın soyalisti,en azılı komunistleri zamanında kahrolsun faşizm ,emperyalism diyordu şimdilerde faşizmin babasını yaşıyorlar.Bunların devamı sayıyorsak eğer biz bu nesli inanın bi cacık olmaz ilerde bunlardan.

Zamanında kaçtane adam üniversite okuyordu şimdilerde kaç adam ?

Eski zamana göre bunları düşünüyorsanız bana göre yanlış düşünüyorsunuz kaldı ki o gösteridekilerin birçoğu öğrenci bile değildir.

Ha ben gösteri yapılmasın,protesto olmasın da demiyorum elbette ki olucak ne o ya yumarta felan ezikler öyle yapar ancak ben şahsen bi komunistte yakıştıramadım ,ahh ahh nerde eski gözü pek delikanlı komunistler bugünküler çin malı oyuncak gibi aynen

Okan Yayla
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:41

Alıntı:
68 kuşağı içinde hemen hemen benzer şeyler söylenirdi, eskiler hatırlar. O zamanki gençler şimdi ya devlet yönetiminde etkili yerlerdeler, yada özel sektörde iyi pozisyondalar. Bugünün gençleride yarın iyi durumlarda olacaklar (birkaç kendini bilmez dışında tabiki).
O yüzden bu gençlere saldırmak yerine biraz onlara kulak vermemiz gerek, sorunlarını dinlememiz gerek. Onları dinlemeden, anlamadan, YOK SAYARAK, kendilerini göstermek istediklerinde ise şiddet kullanarak bu sorunu çözemeyiz bence. Öğrencileri sağcı solcu diye kategorize etmektense, onlara biraz kulak versek, sorunları ile ilgilensek çok daha başarılı olmazmıyız sizce ?

Neyi dinleyeceksiniz? Bu adamlar militan. Bilen bilir, SBF'de yogun sekilde teror orgutu sempatizani var. Solcu degiller, bildigin pkk destekcileri adamlar.

toygar35
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:42

Alıntı:
Varsa bir bildiğin tartış, sor sorunu, sıkıştır köşeye. SBF öğrencileri yumurta mı atmalı..Son günlerdeki yaşanan sözümona öğrenci eylemleri, pis bir tezgah...

Protesto eylemi, soru sorup köşeye sıkıştırmak değildir; o zaten gayet sıradan olan bir "fikir ifade" yöntemidir, şahsi kanaatim. Ancak son dönemdeki baskıcı anlayış sebebiyle hükümete aykırı soru sormak dahi bir protesto yöntemi olarak kabul edilebilir belki..

Protesto eylemleri anlık algı farklılıklarıyla bir kerede çok şey anlatmayı, kamuoyunun ilgisini çekmeyi, şaşırtmayı amaçlar. Bu noktada eleştirilebilecek bir nokta varsa, öğrencilerin "yumurta atmak" gibi sıradan ve zeka parıltısı içermeyen bir yöntem seçmiş olmalarıdır. Örneğin Greenpeace eylemlerini bu bakımdan biraz daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Keşke bu eylemlere maruz kalmayacak kadar temiz siyasetçilere, rektörlere, toplum ileri gelenlerine sahip olsak... Belki o zaman protestocular da daha kaliteli protesto fikirleri üretmek zorunda hissederdi kendilerini..

soner_caylak
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:43

Alıntı:
Bence bakış açımızı biraz değiştirelim. Bir kimse komunist rejimi benimseyebilir, bir kimse iktidara da karşı olabilir. Herkes aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat protesto şekli yanlış olan burda. Universitene konferansa gelmişler. Neyin yumurtası bu.. Varsa bir bildiğin tartış, sor sorunu, sıkıştır köşeye. SBF öğrencileri yumurta mı atmalı..Son günlerdeki yaşanan sözümona öğrenci eylemleri, pis bir tezgah...

Tamam Figen Hanım teoride haklısınız

Ancak sanki bu ülkede öğrencilere söz hakkı veriliyormuş dayak atılmıyormuş gibi davranmanın da alemi yok
mesela mecliste pankart açan gençler yumurtamı attılar???taş mı attılar???Molotof mu attılar???
sadece bir pankart açtılar ve onlarca yıl ceza evinde kaldılar...

Manisalı gençler ne yaptı bomba mı patlattılar vs.??? Ama işkence gördüler değil mi??

Bunlar sadece en bilindik örnekler ...

Daha bir kaç yıl önce başbakan anamızı ağlattın diyen köylünün başına neler geldi???
O köylü yumurta mı atmıştı...

Eğer bastırılır sindirilir ve dayak yersen sözün bir anlamı kalmaz böyle eylemler başlar çünkü tek yapabilidikleri bu diğer medeni yolların sonuç vermemesinin neticesi bu nedeni değil!!!!

ismail kökcük
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:47

çamur atma siyasetinden yumurta atma siyasetine döndük abileri ceplerine para koyuyo 5 10 kolide yumurta veriyo sonra vurun abalıya

Figen
site denetçisi

9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:47

Alıntı:
Protesto eylemleri anlık algı farklılıklarıyla bir kerede çok şey anlatmayı, kamuoyunun ilgisini çekmeyi, şaşırtmayı amaçlar.

Söylediklerinizin bir çoğuna katılıyorum. Ilgi çekme konusunda da haklısınız. Zira ilgi yumurtaya kaymıştır.., yani amacına ulaşmamıştır. Ne istedikleri, ne söylemek istedikleri belli değildir...Eğer yönetimin yanlışlarına dikkat çekmekse, soru sorar, bilgilerini, düşüncelerini çürütmeye çalışırsın. O bakımdan "gerçek" amaçlarının ne olduğu da tartışılır.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET