Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
samet cosqun
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:04

Başka bir üniversitede olsa son derece normal karşılardım. Ama geleceğin üst düzey bürokrat adaylarının eline yumurtayı yakıştıramadım.

Kökü dışarda, dalları Türkiye'de olan bazı marjinal sol örgütlerin (mlkp,dhkp-c,tkp) üniversitelerdeki kollarını hepimiz biliyoruz. Eminim ki son gösteriler (istanbul,ankara vs.), bu örgütlerin Emniyet Teşkilatı'ndaki yapılanmaya göstermiş olduğu reaksiyonlardır.

Özgür eğitim alanları adına, üniformalı polislerin üniversite kapısından içeri girmesinin yasak olduğu bir ülke özlemi kuruyorum. Ama elinde yumurtayla gezen bu gençliğin kafasıyla bu özlem daha çok devam eder.

soner_caylak
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:06

Alıntı:
Adidas,nike giyiyorlar ama sosyalistim(komünistim)diyorlar.İlginç tipler doğrusu

sümerbank mı kaldı??? yada komünist bir ülke mi var da tekstil üretiyor ve bunu dünyaya pazarlıyor bu gençler de onları giysin:)

sonuçta sosyalist yada komünist olan insanlar da kapitalist bir ülkede ve dünyada yaşıyorlar solcularında para kazanması lazım giyinmek barınmak vs. için...

yoksa giyinmesinler mi???

bana ilginç gelen de bu naif 50 model bakış açısı bu tipler de çok ilginç oluyor...

Ahmet Kozanlı
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:12

Olayı kılık kıyafete indirgemek çok saçma, adamlara çıkıp iki çift laf ettirmeden yaptıkları faşizm ve tahammülsüzlük çok ilgi çekici, yıllarca özgürlük , halk için özgürlük propagandası yapan bu komünist satılmışlar, karşı tarafa özgürlük yada düşünme hakkı bırakmıyorlar. Demek bunların sayısı fazla olsa karşı görüşten kimseyi yaşatmazlar bu ülkede. KKoreden farkımız kalmaz!!!!!!!!!!!!

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:15

Alıntı:
sümerbank mı kaldı??? yada komünist bir ülke mi var da tekstil üretiyor ve bunu dünyaya pazarlıyor bu gençler de onları giysin:)

Giyinirsin de bu kapitalist sistemin bayraktarlığını yapan Nike, Adidas gibi markaları giymezsin.Daha özenli davranabilirsin yani bu iş uğruna polisle çatışmayı falan göze alıyorsan.

Hüseyin Fehimoğlu
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:19

Batum ya da Kuzu .Birisine yapılan sürekli sesli protesto ile konuşması engellenmiş diğeri de yumurta ile engellenmiş.

İki eylemde büyük saygısızlıktır böyle devlet büyüklerine karşı yapılan.

Üniversite öğrencilerin bu tip hareketleri ''üniversite'' ismine hiç mi hiç yakışmıyor.Artık günümüzde üniversite okumakta kolaylaştı.Sayı olarak öğrenci sayısı çok arttı ve böyle tipler de maalesef olmaktadır.

Burada önemli olan diğer üniversite öğrencilerin bu tip eylemlere karşı durmaları gerekmektedir.

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:20

Anarşistler,üniversiteler'de yeniden hortlamak için çabalıyorlar.

Ahmet Kozanlı
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:21

Alıntı:
Batum ya da Kuzu .Birisine yapılan sürekli sesli protesto ile konuşması engellenmiş diğeri de yumurta ile engellenmiş.

İki eylemde büyük saygısızlıktır böyle devlet büyüklerine karşı yapılan.

Üniversite öğrencilerin bu tip hareketleri ''üniversite'' ismine hiç mi hiç yakışmıyor.Artık günümüzde üniversite okumakta kolaylaştı.Sayı olarak öğrenci sayısı çok arttı ve böyle tipler de maalesef olmaktadır.

Burada önemli olan diğer üniversite öğrencilerin bu tip eylemlere karşı durmaları gerekmektedir.

Onlar öğrencimiydi? Yada o fakültenin öğrencisimiydi? Bu tartışılır net bir bilgi yok elimizde!!!

Kadıköyde beşiktaşta dolaşan komünistcilik oynayan, korsan kitap satan tipler olabilir!!!!!

Okan Yayla
9 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 01:22

Eskiden guzel bir okuldu simdi ise teror orgutunun sempatizanlariyla doldu ve mevcut hukumetten hic haz etmiyorlar

toygar35

Yumurtanın bir protesto aracı olup olmadığı tartışılabilir ama, diğer taraftan şu özeleştiri yapılmalıdır: "Biz bu ülkeye, kafamıza yumurta yiyecek kadar, ne yaptık?"

soner_caylak

Alıntı:
Olayı kılık kıyafete indirgemek çok saçma, adamlara çıkıp iki çift laf ettirmeden yaptıkları faşizm ve tahammülsüzlük çok ilgi çekici, yıllarca özgürlük , halk için özgürlük propagandası yapan bu komünist satılmışlar, karşı tarafa özgürlük yada düşünme hakkı bırakmıyorlar. Demek bunların sayısı fazla olsa karşı görüşten kimseyi yaşatmazlar bu ülkede. KKoreden farkımız kalmaz!!!!!!!!!!!!

Normal bir ülkede olsak yani insanların barışçıl bir şekilde eylem yapabildiği bir ülke olsak bunların hiçbiri olmaz .

ancak ne yazık ki öyle bir ülke değiliz hiç bir zaman da olmadık

Burhan kuzunun dediği gibi beyinsiz olmadığımızdan bir şeyleri hatırlayabiliyoruz mesela daha cumartesi yaşanan polis vahşeti önceki 1 mayıslar sadece mecliste pankart açtı diye onlarca yıl ceza evinde kalan gençler vs.

Bugünkü eylemin arkasında bu saydıklarım var yani çaresizliğin vermiş olduğu bir eylem tarzı...

sadece pankart açanı da düzgünce soru soranı da hatta sadece oturma eylemi yapanı da bu ülkenin polisi dövüyor ağzını burnunu kırıyor bazısına işkence yapıyor.

Yani ne yaparsan yap sonuç değişmiyor yani bu çaresizlikle bu tür eylemler düzenleniyor nasıl olsa sonuç aynı...

benim düşüncem bu kısaca

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET