Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e kar geliyor.. İzmir kar tahminleri
« önceki   123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
M. Akif Ilbeyli

2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 03:50

BIRAZ GÜLELIM GÜZEL IZMIRLI KARDESLERIM.

ahmetgülen
2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 10:21

Yağacakmı gerçekten, umut varmı.

arnavut_09
2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 12:30

Karikatürdeki İstanbullular WOW'a pek uğramıyorlar sanırım her taraf bizim gibi kar hastalarıyla dolu.İzmirde gerçekten sıcaklık çok düştü düşmeye de devama ediyor.Şuan itibariyle Konak 3 .1 derece sanırım bu akşamdan yarın sabah saatlerine kadar bir sürpriz gelebilir 4 gözle bekliyoruz

mahmut11
2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 13:00

Buca heykel mevkisinde sulu kar yağıyor sanirim öyle gözüküyor camdan... Bu gece inşallah yağar..

Misafir 1cb

2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 16:27

Aliağa'da başlamış.

mehmet GZL
2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 18:41

Gaziemir'de kar bekleniyorum

Misafir 061

2 yıl önce - Sal 30 Arl 2014, 21:20

Arkadaşlar bu cuma günü kar yağıyor kesinleşti izmir buca

ahmetgülen
2 yıl önce - Çrş 31 Arl 2014, 00:43

Bornovaya birşey yok mu.

Haldun Turan

2 yıl önce - Çrş 31 Arl 2014, 01:00

Alın size kar.2 yıl önce şubatda evimizin balkonundan çekmiştim.Burası Karşıyaka.

Kar fanatikleri kara özlem duyanlar şimdilik bunlarla yetinin.Gene yağarsa ve gündüz böyle manzara olursa tabiki çekeriz ama haha

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

onurnazliaka
2 yıl önce - Çrş 31 Arl 2014, 01:15

Haldun Bey, fotoğraflar için teşekkürler.

Fotoğraflara bakınca aklıma askerliğim geldi. 343. dönem yedek subay adayı olarak askerliğimin ilk 2,5 ayını İzmir Gaziemir'deki Personel Okulu'nda yapmıştım. 12 Aralık 2011'de, birliğe gittiğimizde bahar havası vardı. Geceleri bile ılıktı. Yemin edip tekrar İzmir'e geldiğimizde hava böyle devam etti. Ta ki Ocak ortasına kadar. Artık gündüzleri bile ayaz vardı, donuyorduk. Açıktaki sular buz tutuyordu. Üstüne üstlük yakıt istihkakı azalınca o buz gibi havada, 6 kişilik koğuşta nefesimizle ısınıyorduk. Birlikte zatürre vakası bile yaşanmıştı.

Derken Şubat'a vardık. Hava birden yumuşamıştı ki bir sabah uyanırken etraftakilerin ''kar var'' nidalarıyla inledi ortalık. Gerçekten kar yağıyordu, çimenlere fazlasıyla tutmuştu. Eğitime gittik, derste kar daha da hızlı yağdı. Her yan bembeyazdı. Teneffüste müthiş bir kar topu oynadık, ama kar bitmiyordu. Sanki lapa lapa yağıyordu. İzmir'e yaklaşık 20 yıl sonra kar yağmış ve şans bu ya, bizi bulmuştu.

Öğlenleyin ders bitti. Yerler hep kar olduğu ve yağış devam ettiği için uygun değil adı adım ilerledik. Öğleden sonra da spor falan yapmadık, konferansa falan da gitmedik. Kıyafetler fora, dinlemedeyiz. Bahçede kar topu oynayanlar, pencerelere kar topu sallayanlar. İzmir'de bir tarihe tanıklık etmek.

O gün özellikle Gaziemir'e çok kar yağdı. Konak'ta yollar açıktı ama oraya bile tuttu. Gaziemir'de Esbaş otoyol girişinde müthiş tıkanıklık olmuş, herkes yolda kalmış. O gün birlik içinde tuzlama bile yapıldı. Akşama doğru kar kesildi. Hava kararırken, bahçede bir kardan adam gördük. Gece kar yerini karla karışık yağmur aldı. O kardan adam da 2 gün orada hafif hafif eridi. Karsa ertesi gün epey kalktı yerden.

İzmir'de 2,5 ayı yedim. 2011'i 2012'ye bağlayan kış aşırı karlıydı. Asıl birliğim olan Kayseri'ye gitmeden önce her yerde kar vardı, orada da ilk gün kar vardı. İzmir'de dahi kar görmüş, Kayseri'de kurtulamamıştım. Bereket ki Kayseri'de 8 ay boyunca bir daha hiç kar yağmadı. Mart'tan Kasım'a kadar, senenin en güzel, o karlara inat en sıcak yaz günleriyle, en uzun ve aydınlık günlerle, bisikletimle neredeyse 1000 km yapıp şahane bir askerlik geçirdim. İzmir'de kar ve ayaz beni fena vurdu, Gaziemir'i biraz da o yüzden sevemedim ama Kayseri'de, o karın en çok yakıştığı şehirde bile pek kar görmeyip 8 ay boyunca çoğunlukla kısa kol gezip de hayatımın en güzel günlerini yaşayınca bayılmıştım.

Bu da böyle bir anımdır. Kar ve İzmir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet