Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
H.Bayraklı
9 yıl önce - Cmt 04 Arl 2010, 17:20
İzmir Bornova - Aşık Veysel Rekreasyon Alanı

Yeni rekreasyon alanımız hizmete gireli aylar oldu ama forumdaki hiçbir üyemiz gidip fotoğraf çekmedi. Bugün ben gittim... İzlenimlerimi ve fotoğraflarımı paylaşmak istiyorum.

Yeni başlık açmamın sebebi; artık bu alan proje olmaktan çıkmıştır. Yani proje tamamlanmıştır.

Alanın girişinde sizi AŞIK VEYSEL'in heykeli karşılıyor...
Ağaç şeklinde yapılmış olan heykel; görüntüsü ile çok hoş.

(+)

(+)

Bu alana gençliğin ilgisi çok yoğun... Özellikle sevişmek için çok uygun bir mekan hazırlanmış.
Her yer yemyeşil ve ağaçlarla dolu olduğundan bir ağacın altında rahat rahat sevişebilirsiniz.

Alan çok büyük olduğundan dolayı etrafınızda pek kalabalık olmuyor. Yani kimse sizi izlemiyor.

(+)

(+)

Alan içerisinde buz pateni yapmak için İ.B.B.'nin bir salonu var.
Öğrenci iseniz 5 LİRA'ya, değilseniz 10 LİRA'ya ayağınıza uygun bir paten kiralayıp gönlünüze göre kayabilirsiniz. Siz kayarken etrafınızdan hızla geçen Kayak Öğretmenlerine dikkat edin...

(+)

(+)

(+)

(+)

Çocuğunuzu veya bir yakınınızı seyretmek için aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere kafeteryada çayınızı, kahvenizi yudumlayarak seyredebilirsiniz.

(+)

(+)

Aşağıdaki fotoğraftaki kapı ise Buz Sporları Salonu'nun PROTOKOL ve SPORCULAR girişi...
Normal vatandaşlar 5. fotoğraftaki gördüğünüz kapıdan giriyorlar.
Girişte sizi bir güzel tarıyorlar. Üzerinizdeki metal parçaları çıkarttırıyorlar.

(+)

Alan gerçekten müthiş... İ.B.B.'nin fen işleri çalışanları devamlı çalışıyorlar. Çimleri biçiyorlar; çiçekleri suluyorlar. Ayrıca alan içerisinde mis gibi bir koku var. Çiçeklerden olsa gerek... İnsanın nefesini açıyor. Tıpkı KÜLTÜR PARK gibi bir alan yaratılmış... Çok güzel...

Alanın dört bir yanında özel güvenlik görevlileri var.
Ayrıca buzda kayarken herhangi bir kaza olursa diye buz sporları salonunun önünde 1 adet ambulans hazır bekletiliyor.

Anlayacağınız; üst düzey güvenlik önlemleri alınmış...

Mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederim...

ULAŞIM açısından çok ters bir mevkiide... Fakat size tavsiyem;
165 EVKA 4-GÜMRÜK veya 565 EVKA 4-BORNOVA METRO otobüslerinden birine binin. Bornova hükümet konağını geçtikten sonra Kızılay mahallesine çıkmadan önce inin...

Orda kime "BUZ PATENİ SALONU NEREDE?" diye sorsanız gösterirler...

Özel Aracınız İle Ulaşacak İseniz; Kuzey Çevre Yolu'ndan ulaşabilirsiniz.

En son H.Bayraklı tarafından Cmt 04 Arl 2010, 17:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

Yiğit572
9 yıl önce - Pzr 05 Arl 2010, 17:47

Gideceğim, gitmek nasip olmadı . Karşıyaka' dan otoyola çıkıp, ilk Bornova sapağından sola dönünce otopark nerde oluyor?

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pts 06 Arl 2010, 01:40

Alıntı:
Gideceğim, gitmek nasip olmadı . Karşıyaka' dan otoyola çıkıp, ilk Bornova sapağından sola dönünce otopark nerde oluyor?

Buz Sporları Salonu'nun hemen yanında genişçe bir otopark yapılmış.
Ücretli mi bilmiyorum ama ücretsiz gibiydi.

Yiğit572
9 yıl önce - Pts 06 Arl 2010, 15:44

Ücret olsada zaten yılda bir kez yolum düşer . İzmir 3 boyutlu kent rehberine baktım buz pateni salonunun üstünde gösteriyor.

H.Bayraklı
9 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 19:08

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR