Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
dailama
12 yıl önce - Cmt 04 Arl 2010, 23:26

Bardak içmek,sıcaksulardaki trakya lokantası ve karşısındaki çorbacılarda kullanılan bir deyim.Şerbet,komposta tarzı bir içecek.Yanında yarım limon gelir.Bardak diyerek sipariş verilir.Esnaflar öyle der hep...

tfnyldz
12 yıl önce - Pzr 05 Arl 2010, 02:24

sabahtan trenden inince adalarda park kumpirde veya garın karşısında inci börekte güzel bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.
sonrasında tramvayla odunpazarı evlerine geçebilir oradan yürüyerek arkeoloji müzesini(açıldı mı bilmiyorum) görebilirsiniz.
arkeoloji müzesi önünden 14 numaralı otobüsle kentpark'a gidebilir orada öğle yemeği yiyip gezebilirsiniz. sonrasında tramvayla çarşıya dönüp hamamyolunu gezebilirsiniz.

bu kadar kültürel aktiviteden sonra saat 4-5 gibi adalar-doktorlarda turlayıp bi cafeye çayınızı içebilirsiniz akşam yemeğinizi adalardaki sağlık pidede veya ar kebapta yiyebilirsiniz sonrasında ver elini barlar sokağı gece 1e2'ye kadar sokakta bir mekanda takılıp gece treniyle İstanbul'a dönebilirsiniz.
iyi eğlenceler....

siNaN.esk.
12 yıl önce - Pzr 05 Arl 2010, 04:06

sanırım treni tercih edersiniz...
Gardan Adalar mevkiinde bulunan ve sabah kahvaltısı sunan mekanlardan birine -benim tercihim twenty six cafe bar- girip sıkı bir kahvaltı yapabilirsiniz.Porsuk nehri kenarında ve birbirine kaşılıklı bulunan onlarca cafe önünden geçerken sanırım Midas,Anadolu yada Yunusemre yanınızdan kayıp gidecektir.Kısa bir nehir turu atmak hele ki Anadolu'da... Düşünsenize gayet zevkli olur.Umarım burada geçireceğiniz dakikalar için yanınızda fotoğraf makinası vardır ve anı gerçekten yakalar.Bu tur fikri sizi sarmışa benziyor onbeş dakika ayırabilirsiniz değil mi haydi kalkıyor kaçırmayın...Eğlanceliydi değil mi? Şimdi sırada Hamamyolu dediğimiz mevki var.Burası yayalara açık ve adı üzerinde (ona yakın) hamamların bulunduğu bir yer.Vaktiniz varsa mutlak girin derim özellikle de Has Hamama.28-29 derece sıcaklık sanırım ter atmanızı sağlar peştamallardan sıyrıldığınızda da üstüne tuzlu ayran aldınız mı okeydir.Biz küçükken hamam çıkışı Karakedi bozacısından bol tarçınlı boza içerdik siz de şayet hamama giderseniz çıkışta boza için seveceksiniz.Hamam sıcak hava sıcak ben almayayım diyorsanız siz bilirsiniz. Bulunduğunuz cadde sizi önce Selçuklular döneminden kalma Alaaddin camiye çıkaraktır; kocaman yeşil ağaçlıklı bir parkın içinde göreceksiniz camiyi. Ve daha yukarıya doğru çıktığınızda restore edilmiş tarihi Odunpazarı evleri ile Kurşunlu Camiini ve Külliyesini gezebilirsiniz.Acıktı iseniz Kurşunlu camiinin sol tarafında bulunan çiğbörekçiye gidebilirsiniz yada Kurşunlu caminin yukarısında bulunan Osmanlı Evine... Seçenek çok siz karar verin... doyduysak kalkalım malum günler kısa zamanda... Bu kadar şehri tırmanmışken Şelaleparktan dürbünle şehre bir bakında şehir sizi görsün.İnerken de görenler sizi Atlıhan el sanatları çarşı meydanında çay söyleyip Cam sanatları olmadı Karikatür müzesinde gezdirsinler... Tramvaya bineceksiniz zamanınız ne durumda... soruyorum çünki iki yön var ; ya Kentparka gidersiniz yada diğer yöne... Kentpark yönü yani Otogar son durak ise seçiminiz tebrikler güzel bir seçim... Renkli balıklar , heykeller , ördekler , atlar umarım bir parkta görmek istediklerinizdir.Buna yaz olsaydı mini sahili ve açıldığında yüzme havuzlarını da ekleyip sorardım.Vaktin nasıl geçip gittiğini anlayamayacaksınız.Yine acıkırsanız parkta Ada cafeye uğrayabilirsiniz.Bu arada diğer tramvay yönünde ne vardı biliyor musunuz? O kısmını da bir dahaki gelişinizde anlatırız... Size iyi eğlenceler...

levent üçyıldız
12 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 12:52

nohuta kanarya diyoruz:)) bunu bilmeyen yoktur ama bardağı yeni öğrendik burdan çıkarmış olduğumuz ders = öğrenmenin yaşı yoktur ) teşekkürler..

Tunç D.

9 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 16:30

Merhaba arkadaşlar.1 Mayıs günü tatili fırsat bilip Ankara'dan Eskişehir'e geliyorum.Bir gün boyunca ailemle nereleri gezebiliriz ?

sayfa 3
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR