Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Dershaneden Ayrılmak..[Yardım]
« önceki   12345 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 4
ismail7676
5 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 18:52
dersane benden ucret istiyor

Ben gecen sene sınava 2.5 ay kala dershaneye1000tl ye kayıt oldum sadece 400 TL verdim 2aylık ve verim alamadım ygsden sonra kaydimi sildirdim.lys yede evde hazrlandim.dersaneden arıyıp para istiyorlar .vermek gibi bir mecburiyetin varmi.herhangi bi senet felan imzalamadim??cevaplarnizi bekliyorum .

Yusuf Esengül

5 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 18:57

Eğer dersaneden ayrılacağınızı ya da kaydınızı aldığınızı beyan etmemiş iseniz parayı ödersiniz. Devam edip etmemeniz önemli değil.

Senet imzalamasanız da kayıt fişiniz senet yerine geçer. Üstelik avukata verirlerse ilave olarak avukat ücreti de ödersiniz.

Bana sorarsanız gidin ve anlaşmaya bakın.

ismail7676
5 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 19:48
dershane

Kayıt fişi felanda yok dershanenin yeri değişti bisuru belgeleri atmışlar.kaydimi sildircem dedim kaç defada uyardim bilerek silmediler bende gitmedim.gitmedigime dairde ders fisleri şahidim olr

sevcan20
5 yıl önce - Prş 23 Oca 2014, 00:32
dersane

iyi günler. kpss dersanesinden ayrılmak istedim sözleşme olduğu için ayrılamadım. dersaneye gitmiyorum fakat parasını ödüyorum. yüksek lisans yapmak istiyorum. boşuna para vereceğime aynı dersanenin yds kusuna giderim diy e düşünmüştüm. fakat ona da izin vermediler. dersanenin yds şubesini aradım. boyle birşey yapıabilir fakat müdürünüzle konuşun o ne derse onu yapabiliriz dediler ne yapabilirim... yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yusuf Esengül

5 yıl önce - Prş 23 Oca 2014, 09:19

Şu tarihten itibaren dersaneye devam etmeyeceğim diye dilekçe yazın. Ancak bu istek geriye tarih içeremez. Dilekçeye cevap isteyin. Mutlaka kaydınızı silinir.

Serkan_21
5 yıl önce - Prş 23 Oca 2014, 09:30

sözkonusu dershane malum yapınınsa işiniz zor
adamlar gazete aboneliğini sonlardırmak için bile hayattan bezdiriyorlar...

zdogan
5 yıl önce - Sal 11 Şub 2014, 23:00

arkadaslar merhaba
ben gecen mayıs ayında bir ingilizce kursuna yazıldım 2 kur aldım 1400 tl ye anlastık ve bana eylül ayında iki kurunda bitecegını söylediler yanlız bu sözlesmede yazmıyordu eylül ayı oldu ve daha ikinci kuru baslamadı ve bende bu arada hamileydim ve saglık sorunlarım olustu bu arada dershaneye 800 tl ödemiştim dershaneye bir dilekçe yazdım ve hamile oldugum için saglık sorunlarım var devam edemeyecegım dedim beni 3 ay aramadılar daha sonra aradıklarında tamam ayrılabilirsiniz ama ama 300 tl daha ödemeniz gerekiyr dediler bende kabul etmedim ve kursada gidemedim daha sonra beni aradılar siz bizim iyi niyetimizi kullandınız o yuzden 600 tl ödeyeceksiniz dediler bende yarın tüketici hakem heyetine gidecegim sizce ne yapmalıyım baska eger buradan sonuc alamazsam

mehmet şimay
5 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 20:22
dershaneden ayrılmak istiyorum

ben dershaneye ygs için başladım ve ygsyi kazanamdım dershaneden ayrılmak istiyorum. dershane bırakmıyor ve paranın tamamını istiyor ne yapmalıyım

Yusuf Esengül

5 yıl önce - Prş 10 Nis 2014, 08:57

Alıntı:
ben dershaneye ygs için başladım ve ygsyi kazanamdım dershaneden ayrılmak istiyorum. dershane bırakmıyor ve paranın tamamını istiyor ne yapmalıyım

Altına imza attığınız sözleşmeye bakın. Gerçekten YGS Sonunda ayrılacağınız yazıyor mu? Yazmıyorsa siz haklı değilsiniz.

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine Göre;

1.Kayıt yaptıran her öğrenci, hiç hizmet almamış olsa bile ücretinin 1/10 unu ödemek zorundadır.
2.Dersaneden-kurstan-okuldan-yurttan ayrılmak istediğinde ise bunu yazılı olarak kurum müdürlüğüne bildirir. Aldığı hizmet kadarını öder, kalan parasını iade alır. Ya da ödeme yapmamış ise aldığı hizmet kadar kısmını öder.

Bunun haricinde kurumların farklı davranmaları yasal olmaz.

(Özkan)

5 yıl önce - Prş 10 Nis 2014, 09:07

Alıntı:
Altına imza attığınız sözleşmeye bakın. Gerçekten YGS Sonunda ayrılacağınız yazıyor mu? Yazmıyorsa siz haklı değilsiniz.

Yusuf ağabey bu dershanelerin işgüzarlığı değil mi?
Çok yalnış bir tutum bence.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET