Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla - Bodrum - Akyarlar
« önceki   123 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Alp
12 yıl önce - Sal 07 Hzr 2005, 02:56

Bu işlerin nasıl işlediğini cidden bilemez oluyorum.Bu Avustralya'da Bondi denilen plaja yakın bir yerlerde oturuyor olmanın verdiği halsiyet ile arada sırada da olsa Bondi den denize girerdik girmesine de daha denize ayağını sokup sıcak mı nasıl diye bakana kadar elinde düdük koşarak "Çıkıııııııın sudan çıkın,köpekbalığı" diyene kadar amca bir bakmışsınız bir tane çocuğu kapmış...Böyle bir plajda o gün eğer bir olay olmamışsa şanslısınız.Eğer çocuğu gözden kaybettiniz durum cidden kötü... Sonra köpekbalığı o gün mesai yapmıyorsa onun yerine üzerine basıldığında baldıra kadar morartan deniz anaları cila çekiyorlar resmen...Bir kaç kere şahit oldum bir gün içerisinde bacak kangren bile oluyor.Onun için şimdi düşünüyorum da Bondi plajını bu kadar ünlü yapan gerekçeler nedir?
Bence Büyükadanın arkasındaki teknelerin dışında kimselerin gidemediği sadece Tarzan lakabı ile orada 10 yıldır martı vurup yiyerek yaşayan adamın olduğu nokta inanın daha temiz daha düzgün...
Bugün saydıkları plajlardan bazılarını gidip görme şansım oldu ve inanın bana plajda sadece mayolarının belli kısımlarını çıkarmış kızlardan başka bir şey göremiyorsunuz o da bir süre sonrasında çok olduğundan mıdır? nedir direkt mide bulantısı şeklini alıyor...
Bizim ülkemizdeki plajlar yine kıskançlığın kurbanı oldu.

Bondideki rezalet ve kalabalık hali....

http://phpics.com/albums/oz2002/acn.jpg

Yoksa bu yüzden mi bu plajlar birinci ikinci oluyor...

Soner
12 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 16:26
Akyarlar Kumsalı

Akyarlar Kumsalı

Bodrum'daki Akyarlar Kumsalı, ABD'nin ünlü Forbes dergisi tarafından, dünyanın en lüks 15 kumsalı arasında gösterildi.

ABD'de iş ve ekonomi çevrelerine hitap eden Forbes dergisi, dünyanın en lüks kumsalları ile ilgili bir yazısında Bodrum'daki Akyarlar Kumsalı'nı dünyanın en lüks 15 kumsalı arasında gösterdi.
Bodrum hakkında övgü dolu sözler sarfeden Forbes dergisi, Akyarlar Kumsalı ve Bodrum hakkında bilgiler de vererek, Bodrum'un tatilciler için tavsiye edilecek pek çok özelliğinin bulunduğunu kaydetti. Özellikle Bodrum'un renkli gece hayatına değinen dergi, Türkbükü ve Gölköy gibi balıkçı köylerinin çok popüler tatil beldeleri olduğunu ifade etti. Forbes dergisi, Bodrum'un bir yat limanına sahip olduğunu ve böylelikle yakındaki Yunan adalarına geziler yapılabilecek feribot seferlerini de saydı.

Bodrum yarımadasındaki en iyi kumsalın ise muhteşem kamp olanakları ve rüzgar sörfü imkanlarıyla Akyarlar olduğuna dikkat çeken dergi, Akyarları dünyanın en lüks 15 kumsalı arasında gösterdi.

Akyarlar
Bodrum'a 22 km uzaklıktaki Akyarlar, Bodrum yarımadası'nın en güzel yerlerinden biridir. Eskiden geçimini balıkçılık ve süngercilikle sağlayan belde, bugün Türkiye'nin gelişkin turizm merkezlerinden sayılır. Son derece sevimli ve küçük bir yerleşim yeridir. Ay şeklinde kumsalı vardır. Akyarlar'ıın boydan boya uzanan halka açık plajlarından her türlü etkinliğe katılmak olasıdır.

İncecik kumuyla Akyarlar kumsalı, aileler ve tüm yaştan tatilciler için son derece popülerdir. Milas/Bodrum Uluslararası Havaalanı'nın sadece 45 dakika uzaklıkta olması da Akyarların avantajlarından biridir. Akyarlar ayrıca rüzgar sörfü ustalarının da gözde yerlerindendir

aslan_mert
11 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 02:58
Akyarlar

Burası turgutreise bağlı bir köy.koyu ve deniziyle meşhur karşında 2.2 mil açığında yunan kos adası bulunuyor.

[Yamuk resimler silindi.  - alimemo - Prş 08 Hzr 2006, 02:00 ]

cem özbatur
11 yıl önce - Pzr 18 Hzr 2006, 20:11

(+)

(+)

(+)

(+)

Mine Beyaz
11 yıl önce - Cmt 08 Tem 2006, 08:10

Yaşadığım yer Güney Kaliforniya, hani o ünlü Hollywood'un çoğu yaz tatili filmine konu ettiği, filmlerde görünce insana orada olma istegi veren sahillerin bulundugu yer...Bunca yıldır buradayım, hiçbir gün buranın haşin ve dalgalı denizi şu guzel fotoraflardaki görünümün verdigi hazzı verip, ic gecirtemedi bana (hatta bir türlü sevemedim desem daha da doğru olacak!) Yine de şanslı sayılırım, Akyarlar'da çok kere yüzme firsatım oldu hayatta.

Ilk gittiğim 1977 yilinda daracık bir toprak yoldan gidilirdi Akyarlara.  Turgut Reis'ten Akyarlara giderken birkaç yürüyen köylüden ve bir fenerden başka birşey görmemiştik. Birkaç binanın olduğu, küçücük bir köydü.O zaman da cok güzeldi, şimdi de.  En sevindici yanı eklenen binalara rağmen hala bozulmamiş bir güzellik içinde oluşu.  Arkasindaki Karaincir de fena degildi hatiladığım kadarıyla.  Ayaklari yakan kizgin bir kumdan kosarak denize girerdi herkes, ama Bodrum'dan teknelerin gelmesi kolay oldugundan cok daha kalabalık olur, Akyarlar'in verdiği keyfi vermezdi.

Güzel fotoğraflarıniz için çok çok teşekkürler. Eminim herkes beğeniyordur ama inanın bizim gibi yurt dışında yaşayanlar için anlami bambaşka. Yurdumun her köşesi güzel ama Bodrum koyları bir başka güzel.     Resimler için ellerinize sağlik.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> MUĞLA