Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bingöl Üniversitesi
123456   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mesutguven
7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 00:33
Bingöl Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulmuştur.

Rektörlüğümüze bağlı 4 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksek okul, 4 meslek yüksek okulu, Enformatik Bölümü ve 1 Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Üniversitemizde Fen-Edebiyat, Ziraat ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin çeşitli bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitime başlanmıştır. Bununla birlikte; ön lisans programlarına kayıtlı öğrencilerle de eğitim öğretim devam etmektedir.

Bingöl Meslek Yüksek Okulu ise, 1983 yılında Fırat Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. Eğitim ve öğretime ilk önceleri Elazığ'da mühendislik fakültesi kampüsünde başlayan yüksek okul 1987 yılından itibaren Bingöl’de prefabrik binalarda eğitim öğretimini sürdürmeye başlamıştır. 2004–2008 yılları arası eğitim faaliyetlerini güçlendirilmiş olan eski Bingöl Lisesi’nde sürdüren yüksek okul, 2008–2009 öğretim yılında hizmete açılan Ziraat Fakültesi binasına taşınmıştır. Öğretim faaliyetlerine Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Binalarında devam edilmektedir.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ise; 31.03.2009 tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla kuruldu. Okulumuz bünyesinde Çocuk gelişimi, Radyoloji ve Tıbbi Laboratuar programları yer almaktadır.Öğretim ve araştırma faaliyetleri 3 Yrd. Doç. ve bir Öğretim Görevlisi tarafından sürdürülmektedir.

Web Adresi : www.bingol.edu.tr

Not: Fotoğraflar alıntıdır...

mesutguven
6 yıl önce - Sal 09 Ekm 2012, 21:46

Geçen seneden kalma bi foto...

(+)

Kurtuluş21

4 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2014, 14:29

(Büyüt)

Kurtuluş21

4 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 12:46

Yeni Okulum...

Bingöl üniversitesi - Sağlık Yüksek Okulu

(Büyüt)

Kurtuluş21

3 yıl önce - Cum 16 Oca 2015, 16:58

Bingöl Üniversitesi Doğu Anadolu'daki Üniversiteler içinden hızla sıyrılarak büyük bir yükseliş yakaladı, Kent Merkezi Elazığ Karayolu Uydukent Mevkinde konumlanan modern, yeşil ve çağdaş kampüsü Fen Edebiyat, Ziraat, Veteriner, İlahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinden sonra inşaatı tamamlanan Diş Hekimliği Fakültesiyle ve kısa zamanda Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülecek Olan Sağlık Yüksek Okulu, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Lisans, Sosyal BilimlerMYO , Teknik Bilimler MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Genç MYO, Solhan Sağlık Hizmetleri MYO İle Ön Lisans, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Yaşayan Diller ve Sağlık Bilimleri Enstitüleriyle Lisansüstü eğitim veriyor...

Psikoloji, Diş Hekimliği, Mimarlık, Sosyal Hizmet, İş Sağlığı ve Güvenliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Veteriner Hekimliği gibi onlarca seçkin bölümle tercih edilebilirliği yüksek bir şehir üniversitesidir.

Ayrıca kampüste Merkezi Kafeterya, Selahaddini Eyyubi Kütüphanesi, Merkezi Laboratuvar, İlahiyat Fakültesi Camii, Kapalı Spor Salon, Amfi Tiyatro, Halı Saha ve inşaatı tamamlanmak üzere olan Büyük kongre merkezi bulunmaktadır.

Akademisyen başına düşen yayın sayısında ilk 10 üniversite arasında yer alan Bingöl Üniversitesi geliştirdiği projelerlede yeni bir üniversite olmanın dışına çıkıp büyük işler başarmaktadır kendi enerjisini kendi üretmeyi planlayan ve bunu projelendiren Bingöl Üniversitesinin 10.000'i aşkın öğrencisi bulunmaktadır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler