Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Hasan Şaş fotoğrafları [Fotobiyografi]

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Bay Bülent

3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 11:36
Hasan Şaş fotoğrafları [Fotobiyografi]

Fotobiyografi İndeksi için Tıkla*

Hasan Şaş
Gerçek adı:Hasan Gökhan Şaş
doğum: 1 Ağustos 1976 Karataş ,Adana
Eski milli futbolcu,yorumcu

Akdeniz Karataşspor kısa sürede dikkat çekerek Adana Demirspor'a geçti ve ilk profesyönel sözleşmesini imzaladı. Burada çıkardığı başarılı maçlar ile Süper Lig (o dönemki ismiyle 1.Lig) kulüplerinin dikkatini çekti ve Ankaragücü'ne transfer oldu. Ankaragücü'ne geldiğinde henüz 17 yaşında iken gösterdiği performans ile üç büyük kulübün listesine girmeyi başardı.

1998 yılında Fenerbahçe'nin verdiği yüksek maliyete rağmen kendi tabiri ile "Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum takım" dediği Galatasaray'a transfer oldu. Fatih Terim yönetimindeki ve gerek Avrupa'da, gerekse Türkiye'de büyük mücadele gösteren Galatasaray'da kısa sürede yıldızı parlayarak hem kulübünün hem de milli takımın değişilmez isimleri arasına girdi. Efsanevi Galatasaray kadrosunda yer alarak 2000 yılında UEFA Kupası şampiyonluğu ile 2000 yılı UEFA Süper Kupa şampiyonluları yaşadı.

Aynı yıl Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde, o dönem uygulanan ve çok zorlu olan çift gruplu sistemde grup birinciliği alarak, Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali'nde oynayan ilk Türk takımı ünvanını kazanan futbolcular arasındaydı. Burada gösterdiği üstün performans ile Liverpool ve Monaco gibi dünya devlerinin transfer listesine girdi. Kendisine gelen teklifleri reddederek Galatasaray'da kalmaya karar verdi.

Türkiye Millî Futbol Takımı forması ile Japonya ve Kuzey Kore'de düzenlenen 2002 Dünya Kupası'na katıldı. Bu turnuvada dünya üçüncülüsü olan Türk Milli Takımı'nın kadrosunda yer aldı. Brezilya maçında attığı gol ile 2002 Dünya Kupası'nın jeneriklerinde yer almasının yanı sıra, turnuvanın iyi 6. oyuncusu seçildi ve bu listeye giren ilk Türk futbolcu oldu. France Football tarafından da Avrupa'nın en iyi 11. futbolcusu seçildi. 2003 yılında düzenlenen Konfederasyon Kupası'nda dünya üçüncülüğü elde eden takımın arasındaydı. Aynı yıl Galatasaray ile sözleşmesi sona ermek üzere olan Hasan Şaş bir süre Avrupa'da bazı kulüplerle görüşmelerde bulundu. Fenerbahçe'nin kendisine yapmış olduğu teklifi reddederek, Galatasaray'da kalmaya karar verdi ve sözleşmesini süresiz olarak uzattı.

Usta çalımları, futbol zekası ve sahadaki hırsı ile her zaman gündemde olan bir futbolcu olan Hasan Şaş, 2009 yılında Galatasaray ile sözleşmesinin yenilenmemesi üzerine aktif futbol yaşamına son verdi.

Kaynak

Diğer Başlıklar
Kurallar

selim53
3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 11:52

hagi ile hasan şaş çok iyi bir ikiliydi.çok güzel paslaşıyordular.hasan şaş uzaktan güzel goller atıyordu

Yağmur_06
3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 12:08

Alıntı:
Galatasaray ile sözleşmesi sona ermek üzere olan Hasan Şaş bir süre Avrupa'da bazı kulüplerle görüşmelerde bulundu. Fenerbahçe'nin kendisine yapmış olduğu teklifi reddederek, Galatasaray'da kalmaya karar verdi ve sözleşmesini süresiz olarak uzattı.

2000 Ruhu diye tabir ettiğimiz futbolculara 2000'den sonra nazar değdi, hiçbirisi hak ettiği şekilde Galatasaray'dan ayrılmadı.
Hasan Şaş' belkide en büyük hatası 2003'te yurt dışına gitmemesiydi,
Barçaya atmış olduğu kafa golü unutamadığım jenerikler arasındadır,

En son Yağmur_06 tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 12:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Deha S.
3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 12:13

Hasan Şaş benim gözümde bir sahtekardır, 2000 ruhunu kullanarak Galatasaray'ın kanını emmeye çalışan bir futbolcudur!

Bülent Korkmaz döneminde Hasan Şaş'ın sonradan oyuna girdiği maçları hatırlayanlar olacaktır, Hasan'ın değil forma giyecek, topa vuracak hali yoktu. Sezon sonuna kadar kendini toparlayamadı ama sezon sonunda "1 yıl daha oynamak istiyorum, kulübümden teklif bekliyorum" dedi. Galatasaray teklif etmedi. Hasan ne yaptı, futbolu bıraktı. Niye? Galatasaray'da Galatasaraylı Hasan abi olduğundan karışacak insan olmayacaktı. Başka takıma gittiğinde yedek kalacak, forma için çalışması gerekecek, acımasızca eleştrilecekti. Bunları kaldıramayacağını bilen Hasan futbolu bıraktı. Asıl soru şu ki; Galatasaray teklif ederse neden kabul edecekti, futbol aşkına mı, para aşkına mı ? Yeterli olmadığını bile bile bir kulübte oynamaya çalışmak benim gözümde sahtekarlıktır.

Hasan benim gözümde futbolu bıraktım deyip televizyona çıktığı gün bitti. Bir de kalkmış TV'de yorum yapıyor, insan önce kendi yaptığına bakar.

Turgay34
3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 12:45

Alıntı:
Yeterli olmadığını bile bile bir kulübte oynamaya çalışmak benim gözümde sahtekarlıktır.

Bu suçlama biraz fazla olmuş.. Hasan Galatasaray'a ve milli takıma büyük hizmetler yapmış ve adını altın harflerle yazdırmış bir futbolcudur.. Onun hakkında konuşurken önceki emeklerinin hatırına daha dikkatli ifadeler kullanmanın doğru olacağını düşünüyorum.. Hiçbir futbolcu kendisinin yetersiz olduğunu kabul etmek istemez.. Hele bu futbolcu Hasan Şaş gibi dünya üçüncüsü milli takımın ve uefa şampiyonu olmuş takımın en önemli dişlisi olursa bu daha da zordur.. Hem, onun yerine oynayanların ne kadar yetenekli oldukları da apaçık ortadayken.. Herkes Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamak ister.. Bunda yadırganacak bir durum göremiyorum.. Hasan'ınki sahtekarlıksa şu andaki takımın yarısını sahtekar saymak gerekir.. Hangisi Galatasaray'da oynamak için Hasan'dan daha yeterli?!

Deha S.
3 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 23:29

Alıntı:
Hiçbir futbolcu kendisinin yetersiz olduğunu kabul etmek istemez.. Hele bu futbolcu Hasan Şaş gibi dünya üçüncüsü milli takımın ve uefa şampiyonu olmuş takımın en önemli dişlisi olursa bu daha da zordur.. Hem, onun yerine oynayanların ne kadar yetenekli oldukları da apaçık ortadayken.

Benim söylemek istediğim, Hasan Şaş jenerasyonu futbolcularının Copenhag'daki finalin ve 2002 Dünya Kupası'nın sırtına binerek bu dokunulmaz konuma gelmeleridir.

Bugün "1 yıl daha futbol oynamak istiyorum" deyip, takımın sana teklif yapmadı diye ertesi gün futbolu bırakıyorsan, inandırıcılığını yitirirsin. Futbol oynamak istiyorum diyen Hasan "Başka takımlardan teklif var" da demişti. Hasan futbolu bırakınca anladım ki futbol oynamak değil, dokunulmaz olduğu Galatasaray'dan 1 yıl daha faydalanmak istemiş.

Barış Özbek, Mustafa Sarp yetenekten aciz diye Hasan'ın ayıbını unutamam.

Süha
3 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2010, 01:36

Arda M Öztürk

2 yıl önce - Sal 10 Oca 2012, 03:44

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET