Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:23

Ya bakın siyasal parti,siyasi görüşleri şunu bunu bir kenara bırakalım.

Bakın bir üniversite talebesi olarak söylüyorum.Bu pkk yandaşları üniversiteleri gerçekten yaşanmaz bir hale getiriyorlar.
Solcusu,Sağcısı hangi görüşe mensup olursa olsun elbette ki üniversite'de barınmak zorunda.

Kenan Evren'in nötrleştirdiği,siyasetten,güncel meselelerden haberdar olmayan gençlik ve üniversitelerin başında ''Hött ulen'' diyen bir Yök sayesinde gençlerimizin beyinleri pasifize edildi.

Ancak bu bölücü öğrenciler,okullarda ideolojik bir duruştan'da ziyade ''Kaba kuvvete'' dayalı,tehdit ve zorbalıkla kendileri gibi düşünmeyenlere saldırıyorlar.

Ankara'nın merkezinde ki ODTÜ Stadına ''Apo'' yazılıyor.

Hiçbir siyasal görüşün mensubu olmayan ağırlıklı olarak kızların bulunduğu bir grup 14 Mayıs 2010 Odtü Bahar Şenliklerinde bölücü gruba tepki gösteriyor.

Kızlar saçından sürüklenip linç girişimine maruz kalıyor.

Bundan daha öte ne olabilir?

Ersin_35
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:27

Arkadaşlar bazıları o kadar yüklenmiş ki aklı selim düşünen bazılarımızı hain ve vatan sever olmamakla suçluyorsunuz.
Anlatmak istediğimiz çok basit. Eğer terör yanlısı kişiler gösteri yapmışsa bunun çözümü toplanım onlarla kavgaya girmek değildir. Bu ülkede Emniyet güçleri ve hukuk var. Yapılması gerekenleri onlar yapar. Zaten terör odaklarının amacı ülkede kaos kargaşa çıkararak kendi isteklerini kabul ettirmek değilmi. Üniversitelerdeki bu yapılanlarda bu oyunun parçası. Ve ülkücü kardeşlerimiz bunlara tepki verdiğinde onların ekmeğine yağ sürüyor. Sonra kürt kökenli halkımıza dönüp bak bunlar sizin çocuklarınızı okutmuyor baskı yapıyor diyor.
Eğer bir yanlışık bir hukuksuzluk varsa en güzel iş bunların yargı mercilerine bildirilmesidir. Yoksa bu ülke kendi kurallarını uygulayanların devleti olur ve yukarıda da belirttiğim gibi sadece bu kargaşadan yararlananların ekmeğine yağ sürülmüş olur.

kıvanç

9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:39

Alıntı:
Taraf gazetesinde ölen genç kardeşimiz ile bir haber yok.

http://www.taraf.com.tr/haber/kutahya-da-universi ...grenci.htm

Alıntı:
Bu olanlara göz yumarak mı yaşayalım sevgili Kıvanç?
Ya da birilerinin müdahil olmasını bekleyip kenara çekilerek mi?
Sen söyle o zaman?
Kendi sorularına değil de benim sorularıma cevap ara bu kez...

birileri suç işliyorsa cezasını sen veremezsin.mafya dünyasında yaşamıyoruz.
kenara çekilmeyi sen sinme-korkma olarak anlıyorsun.yok öyle bir şey. hakkını hukuk içinde arayacaksın. bunu yapmazsan bulduğun şey çözüm olmaz. sen birini gözüne kestirirsin başka biri seni.
bunun adı kaos olur sokak savaşı olur. masum gibi görünüyorsa hala sana diyecek bir şeyim yok.

Settar Han
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:45

2010 yılın`da bir Türk Genci`nin kanı Ruhi Kılıçkıranın, Süleyman Özmenin, Dursun Önkuzu`nun , Yusuf İmamoğlu`nun kanına karışmıştır.
Bu genç mecburi askerliğini yapan bir genç veya ekmek parası için polislik, subaylık v.s. yapan bir genç değildi.Zaten Ülkücü`nün farkı budur.
Burada mağdur olan bir Milliyetçi Gençtir.Geçen sene Muğla`da bir pkklı üniversite öğrencisi öldürülmüştü.BDP Meclis grup toplantısına konu olacak kadar önem verdi.BDP`li belediyeler ismini okuma salonlarına verdiler.

İş işten geçtikten sonra , aklımız başımıza geleceğine biran önce olsun bitsin.

En son Settar Han tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 18:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:47

Üniversite öğrencisi Hasan Şimşek toprağa verildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde çıkan öğrenci olaylarında bıçaklanarak öldürülen Hasan Şimşek (21) Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde toprağa verildi.

Cenaze namazına, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Güvenlik Daire Başkanı İsmail Baş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Torun, MHP İl Başkanı Kamil Konya, Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, Eskişehir ve Kütahya Ülkü Ocakları mensupları, özel halk otobüsü işletmecileri, Şimşek ailesinin yakınları ve vatandaşlar katıldı

Büro Yönetimi 2. sınıf öğrencisi Hasan Şimşek’in bıçaklanması ile gözaltına laından ve olayın şüphelisi olduğu öğrenilen 10 kişinin, Şimşek’i aynı bölümde öğrenim göredüğü öğrenildi. Zanlılar öğle saatlerinde çıkarıldıkları Kütahya Adliyesinde hala sorguları sürüyor.

Öte yandan olayın zanlısı M.T’nin (20) verdiği ilk ifadesinde Hasan Şimşek’in herhangi bir grup, parti ve görüş ile ilgisinin olmadığını belirttiği öğrenildi.

Şimşek, sabah saatlerinde Kütahya Devlet Hastanesinden ailesi tarafından alınıp, Altıntaş ilçesine bağlı Sevdiğin köyüne götürüldü. Baba Mehmet ve anne Hatice Şimşek, tabutun başında gözyaşlarına boğuldu. Cenazeye, Altıntaş Kaymakam Yaşar Aksanyar, Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, Hasan Şimşek’in ailesi, akrabaları, çok sayıda üniversite öğrencisi, öğretim görevlileri, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar’dan ülkü ocakları üyeleri katıldı.

Hasan Şimşek’in cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

Üniversitedeki olayın ardından Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve Afyonkarahisar’dan çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi Kütahya’ya sevk edildi.Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanı İsmail Baş koordinesindeki ekipler, kent merkezinde ve Germiyan Kampüs yerleşkesinde geniş güvenlik önlemi aldı. Hasan Şimşek’i bıçakladığı iddia edilen M.T. (20) ile olaya karıştıkları ileri sürülen S.A, S.T, A.E.A, Ö.Ö, S.B, M.A, E.G, V.İ. ve M.S.G, emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KİNAY: MİLLETÇE TERÖR MAĞDURUYUZ

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, dün yaşanan olayların ardından kısa bir basın bilirisi dağıttı. Kinay, “Büyük bir provakasyonla karşı karşıyayız. Olayın arka planını dikkatle araştıracak ve gerçekleri ortaya çıkaracağız. Bu cinayeti şiddetle kınıyorum. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesinin acısını paylaşıyorum. Bu kahrolası terör, henüz hayatın baharındaki bir gencimizi aramızdan almış ve huzur kenti Kütahya’yı tümüyle üzüntüye boğmuştur. Evladımı kaybetmek ne kadar üzüntü verirse aynı ölçüde üzüntü yaşadım. Bu müessif olay karşısında sağduyumuzu korumak ve Türk adaletine güven duymak zorundayız. Milletçe terörün mağduruyuz. Ama terörün bitmesi için her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı.

http://www.nationalturk.com/hasan-simsek-cenaze-t ...ni-6429302

Alıntı:
Üniversitelerde siyasi olayların çıkmasının en büyük sebebi ülkücülerdir.

Alıntı:
Kütahya gibi bir yerde pkk yandaşlarının okulu ele geçirdiğini sanacak kadar saf değiliz. Belli ki kendini devlet yerine koyan ülkücüler pkk yandaşı olması muhtemel öğrencileri okula almak istemedikleri için olay çıkartmışlardır. Olan ölen gence oldu. Allah rahmet eylesin, ailesine sabır dilerim. Sokak hareketlerinden sakınmak gerekiyor. Ülkücüler çatışma ortamından nemalanmak istiyor.Eskiden de aynı şeyi yapıyorlardı. Bir türlü geçmişten ders almadılar.

AKP Kütahya Milletvekili'nin konuşması Site'de ki BAZI Gayri Milli AKP'li ve güya İslamcı?? takılan bölücü sempatizanlarına gelsin.

Ben o şahısların AK Parti'yi de temsil ettiklerini düşünmüyorum.Onlar olsa olsa Abdülmelik Fırat'ın Kürtçü partisi HakPar'a yada BDP'ye yakışır.

En son ibrahim alıcı tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 18:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

Settar Han
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:51

Cenaze törenine Jandarma İl Alay komutanı`da katılmış bu çok önemli bir şey.

En son Settar Han tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 18:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murat_

9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:52

Alıntı:
birileri suç işliyorsa cezasını sen veremezsin.mafya dünyasında yaşamıyoruz.
kenara çekilmeyi sen sinme-korkma olarak anlıyorsun.yok öyle bir şey. hakkını hukuk içinde arayacaksın. bunu yapmazsan bulduğun şey çözüm olmaz. sen birini gözüne kestirirsin başka biri seni.
bunun adı kaos olur sokak savaşı olur. masum gibi görünüyorsa hala sana diyecek bir şeyim yok.

Demin "beni anlamamak konusuda ısrar ediyorsun" gibi bir cümle kurdunuz ya.
Şimdi onu siz yapıyorsunuz.
Neden tek taraflısınız?
Niye hep BİZ bu tür şeylere konu olunca LİBERAL oluyorsunuz?

Ben cezalarını biz verelim demedim.
Diyorum ki;

Neden biz tepkimizi koyunca suçlu oluyoruz?
Neden biz tepki koyunca MAFYA oluyoruz?
Bizim tepkilerimizi neden SOKAK SAVAŞI gibi adi sıfatlarla niteliyorsunuz?

Güvenlik güçleri nerdeymiş o zaman bu çocuk DURAKTA BIÇAKLANIRKEN
Ne zaman ONLARI suçlu görüceksiniz?

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 19:02

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KİNAY: MİLLETÇE TERÖR MAĞDURUYUZ

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, dün yaşanan olayların ardından kısa bir basın bilirisi dağıttı. Kinay, “Büyük bir provakasyonla karşı karşıyayız. Olayın arka planını dikkatle araştıracak ve gerçekleri ortaya çıkaracağız. Bu cinayeti şiddetle kınıyorum. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesinin acısını paylaşıyorum. Bu kahrolası terör, henüz hayatın baharındaki bir gencimizi aramızdan almış ve huzur kenti Kütahya’yı tümüyle üzüntüye boğmuştur. Evladımı kaybetmek ne kadar üzüntü verirse aynı ölçüde üzüntü yaşadım. Bu müessif olay karşısında sağduyumuzu korumak ve Türk adaletine güven duymak zorundayız. Milletçe terörün mağduruyuz. Ama terörün bitmesi için her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı

http://www.nationalturk.com/hasan-simsek-cenaze-t ...ni-6429302

ÖZTÜRK_Y77
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 19:09

Yazılanları baştan sona okudum
Ülkede anasının babasının zor şartlarda gönderdiği üç kuruşla okuyan 100 binlerce Türkiye cumhuriyeti vatandaşı Türk, Kürt, Laz, Çerkez ,Boşnak ve diğer etnik unsurlara ait genç var
Devletine bayrağa ve bu vatana bağlı olan kim varsa başımın üzerinde yeri vardır
Devletin üniversitesinde okuyup çıkıp Pkk enikliği yapmanın cezasını ya bu devlet vermelidir yada vermelidir
Artık lafın lamı cimi yoktur
Devlet gereğini yerine getiremiyorsa İnegöl’deki yaşanan olaylar gibisine herkes ilerideki zamanlarda hazır olsun
Millet zaten burnundan soluyor birde bu olaylar tuz biber eker hale geldi
O geri zekalı pkk eniği bu devletin okulunda okuyacak gittiği şehirde devlet yurtlarında kalacak birde devletten burs alacak ondan sonrada kampusların şehirlerin caddelerine pkk yazacak
Vay yavrum vay
Cesarete bak
o elide o kafayı da kırıp al yavrum yaza biliyorsan şimdi yaz pkk diyesim geliyor
Eğer memlekette hak hukuk adalet pkklıdan yana işliyorsa kusura bakmayın pkk çok ileri derecede mevzi kazanmış bu ülkede derim
Adam ben bu ülkenin bayrağını tanımıyorum doğuda bir Kürdistan kuracağız Türk askerini dağlarda gebertiyoruz diyecek ondan sonrada ülkenin okullarında hem okuyacak hem de inandığı davaya hizmet edecek
YOK ÖYLE DAVA
Ya bu memleketin değerlerine sahip çıkacaksınız ya da
Yadayı herkese bu millet yakın zamanda gösterecek

cyaman
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 19:25

Pkk lı şerefsizi assak güzel olmazmıydı? dişe diş.
Şimdi tüm kürt vatandaşlara bileniliyor daha mı iyi oldu.

sayfa 11
« önceki   123 ... 10111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET