Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:15
Dumlupınar Üniversitesi'nde pkk Yandaşları Bir Öğrenci'yi Öldürdü, Katiller Yakalandı
Üniversite kavgasında Ülkücü genç öldü

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Germiyan Kampüsünde bir kaç gündür aralarında gerginlik bulunduğu öğrenilen karşıt görüşlü öğrenciler arasında bugün yeniden kavga çıktı.

Kampus önünde başlayan kavga, yakındaki otobüs durağına kadar sürdü. Burada evine gitmek için otobüs bekleyen 19 yaşındaki Dumlupınar Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Hasan Şimşek, aynı sınıfta okuduğu öğrenilen Mehmet Tuğrul (20) tarafından, kalbinden ve çeşitli yerlerinden 4 kez bıçaklandı. Kanlar içerisinde yere yığılan Şimşek, 112 Acil Servis Ekipleri tarafından Kütahya Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay yerine gelen polis, kaçmaya çalışan Diyarbakır'ın Ergani ilçesi nüfusuna kayıtlı öğrenci Mehmet Tuğrul'un da aralarında bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Bazı öğrenciler kampus çevresinde bekleyişlerini sürdürürken, gerginliğin de devam ettiği belirtildi. Polis, üniversite yerleşkesi ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Kütahya Ülkü Ocaklarına bağlı bir grup genç, hastane önünde toplanarak arkadaşlarının durumu hakkında bilgi almak istedi. Bıçaklanan öğrencinin arkadaşlarından bazıları hastane bahçesinde sinir krizi geçirerek bayıldı.

Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç, olayı duymasının ardından hastaneye gelip yetkililerden bilgi aldı. Alıç, aldığı bilgiler doğrultusunda yaptığı açıklamada, "Az önce hastane görevlilerinden aldığım bilgiler doğrultusunda Hasan kardeşimiz hayatını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Bu davaya çok şehit verdik, bir şehidimiz daha oldu. Üç günden beri özellikle emniyete, üstüne basa basa yardım isteyip bilgiler verdik. Bu denli çalışmalarımıza rağmen üçüncü günde cereyan eden olay, yine aynı kişiler bıçakla saldırdı. Daha önce de olmuştu ama emniyet serbest bırakmıştı. Çocuklarımız üç günden beri söylüyor bir şeylerin durulması için illa birinin ölmesi mi gerekirdi diye ama sonuçta bu oldu. Allah rahmet eylesin, ailesine de sabırlar versin. Biz hiçbir şekilde teşkilat olarak bu olayların içerisine giremeyeceğiz. Emniyet güçleri ile istişare yaparak bu vatan hainlerinin cezasını kanun verecek, biz de yakından takip edeceğiz. Ama istenen olay bu olayların içine bizi çekmek ve adımızın geçmesinin ardından karalama kampanyası yapılmak isteniyor. Biz Ülkü Ocakları olarak eğitim öğretim yuvasıyız. Provokatör hareketlere gelmeyeceğiz." dedi.

Alıç, son üç gün içerisinde yaşanan olayları ise şöyle değerlendirdi: "PKK yandaşları Ülkücüler bu okulda okuyamaz, giremez, ülkücü gençlerimize tacizde bulundular ve dün bir kardeşimizi dövdüler. Tüm arkadaşlarımıza şunu söylüyoruz. Sokaklarda işimiz yok, gelen okulunu okuyup gidecek diyoruz. Emniyetle işbirliği doğrultusunda hareket edeceğiz ama emniyetin ağır ve zayıf kalması işi bu duruma getirdi. Bundan sonra inşallah emniyette savcımız da daha duyarlı davranır. Kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk ama tekrar bulunacağız. İnşallah başka bir şehit vermeyiz. Kütahyalılar sakin olsun, bu olaylar tüm illerde yapılacak ve biz öğrenci kardeşlerimizi uyardık, kimseye uymayın, galeyana gelmeyin diye. Herkes sakin ve sağduyulu olsun. Emniyet, bu işin peşini bırakmayacağı gibi biz de takipçisiyiz. Daha önceden emniyete verdiğimiz 15 kişilik bir liste vardı, hepsi aynı. Yine o öğrenciler emniyette şu anda duyduğumuz kadarıyla 6 kişi tutuluyor. Daha önce de Germiyan Kampüste aynı olay yaşanmıştı. Bıçaklayan kişi cezaevinde yattı çıktı ama üniversite yönetimi kişiyi cezalandırmadı. Ülkücü bir kardeşimiz olsaydı eminim okuldan atarlardı."

CİHAN[/quote]


http://www.haber7.com/haber/20101109/Universite-k ...-oldu.php/


pkk'lı militanlar üniversiteler'de cirit atıyor!!!Bu olayın siyasal partisi vs. olmaz.

Bu bölücü pkk militanları AKP üyesi Genç Bir kardeşimizi'de öldürse,CHP üyesi genç bir kardeşimizi'de öldürse,Ülkü Ocakları'ndan,DSP üyesi,Anadolu Gençlik Derneği'nden,Atatürkçü Düşünce Kulübü'nden,Alperen Ocakları'ndan,DP üyesi kardeşlerimizi'de öldürse TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ'Nİ SAVUNAN,AY YILDIZLI AL BAYRAĞIMIZIN GÖKLER'DE EBED MÜDDET DALGALANMASINI isteyen herkesin tepkisi aynı olmalıdır!!

Artık Üniversiteler'de PKK'LI BÖLÜCÜ ANARŞİST İSTEMİYORUZ!!!

Hasan Şimşek adlı Üniversite öğrencisi Kardeşimizin ruhu şad olsun.Mekanı cennet olsun.


En son ibrahim alıcı tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 07:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


Ayhan
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:26

Allah rahmet eylesin

Şimdi birileri kalkıp da milliyetçi ve ırkçılığın sonu böyle olur derse hiç şaşırmamSerhan Erbay
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:31

Alıntı:
Şimdi birileri kalkıp da milliyetçi ve ırkçılığın sonu böyle olur derse hiç şaşırmam

Bunların zihninde sadece Türk milliyetçiliği ırkçılık faşistlik,diğer etnik milliyetçilikler ise övgüye değerdir.Bu zihniyetin kimin kankası olduğu malum,
PKK Kütahya da ateşi bıçakla kesmiş,umarım hükümet tez elden gerekli tedbirleri alır olaylar diğer üniversitelere yayılmaz.Zira üniversitelerden başlayan şiddet tabana yayılma eğilimi gösterir.Tedbir alınarak daha üzücü olayların vuku bulması ve toplumsal barışın daha fazla örselenmesi önlenmelidir.Ölene Allah tan rahmet diliyorum.


En son Serhan Erbay tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Erkan Kvk
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:32

Üniversitelerde siyasi olayların çıkmasının en büyük sebebi ülkücülerdir.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1947751#1947751
Eski ülkücü Poyraz Beyin mesajını okumanız yeterli


Ayhan
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:34

tabii canım bu leşlerin hiç suçu yok zaten...ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:35

Alıntı:
Üniversitelerde siyasi olayların çıkmasının en büyük sebebi ülkücülerdir.


Evet o yüzden ülkücü genç öldü.

pkk'lılar okullarda millete silah çekiyorlar.Sen neyden bahsediyorsun?

Öz yurdunda garipsin öz yurdunda parya durumu oldu.

ODTÜ'de pkk diye afiş asıyorlar sen ne diyorsun arkadaş?

Haa,sende onlardansan orası ayrı.


ODTÜ 14 MAYIS 2010 BAHAR ŞENLİKLERİAlıntı:
50 kişilik bir grup ‘ODTÜ Stadyum' olarak bilinen sahaya PKK-Apo yazdı.

Muğla, Ankara, Marmara, Ege, Hacettepe ve Dicle’nin ardından ODTÜ’de meydana gelen olaylar, bölücü yapılanmanın kirli emellerini ortaya koydu. 50 kişilik bir grup ‘ODTÜ Stadyum’ olarak bilinen sahaya PKK-Apo yazdı, teröristler lehine slogan attı.

Bölücüler ODTÜ’de cirit atıyor
PKK terör örgütü artık üniversitelerde de ciddi yapılanma içerisine girdi. Muğla, Ankara, Marmara, Ege, Hacettepe, Kahramanmaraş, Dicle ve son olarak da Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) meydana gelen olaylar, bölücü yapılanmaların üniversiteler üzerindeki oyunlarını bir kez daha deşifre ederken, geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de, bahar şenlikleri öncesinde toplanan yüzlerce kişi, konser alanı içerisine mumlarla ’Devrim’yazısı yazdı. Ülkü Ocaklarının web sayfasından Batuhan Çolak’ın yazısında yaklaşık 50 kişilik bir grubun konser alanındaki ODTÜ Stadyum olarak bilinen sahanın ortasına ’PKK-APO’ yazdıkları belirtilerek bölücü terör örgütü lehine slogan attıklarına dikkat çekildi.

http://www.universitehaber.com/article_print.php? ...e_id=10126

Kafalarda soru işareti
Yüzlerce kişinin tribünlerde, bir o kadarının da alanda bulunduğu bir zamanda yapılan eyleme tepki gösteren iki öğrenciye ise linç girişiminde bulunulduğunun yer aldığı haberde güvenlikçilerinin müdahalesiyle kurtarılan iki öğrencinin hafif şekilde yaralanmalarının olayın tek sevindirici yanı olduğuna vurgu yapıldı. Bölücü terör örgütünün propagandasını yapıp, tepki gösterenleri linç etmeye kalkanların olay sonrasında herhangi bir güvenlik soruşturması geçirmemiş olmaları ve okul yönetimi tarafından herhangi bir cezaya uğramamaları kafalarda soru işareti bıraktı. Hatırlanacağı üzere 2007 yılının Ekim ayında gelen 14 şehit haberi ülkemizi yasa boğmuştu. Bu dönemde ODTÜ’lü bir grup öğrenci de okul içerisinde ’Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ adıyla bir etkinlik düzenlemiş, o günlerde düzenlenen yürüyüşe katılan öğrenciler, teröre tepki göstermişti. Ancak bölücü terör örgütü yandaşları, yürüyüşü düzenleyen öğrencilere saldırmışlardı.


En son ibrahim alıcı tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 01:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Settar Han
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:37

Allah rahmet eylesin.
Ruhi Kılıçkıran`dan beri bu kaçıncı Şehit.
Bazı haber siteleri bu olayı Sağ-Sol çatışması diye verdi.Halbuki Sağ-Sol çatışması değil PKK terörü.


En son Settar Han tarafından Çrş 10 Ksm 2010, 02:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


emrullah
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:37

İnanın ölen Diyarbakır'lı olsaydı şimdi milliyetçiler çoktan kanlı,pıçaklı katil olarak manşetten verilmişti.
Biz görüyoruz kimlerin kanla,pıçakla bu işleri hallettiğini.
Şimdi beni kim inandıracak,kim sevdirecek,kim sempati duymamı sağlayacak bu ite ve müridlerine ve soydaşlarına !
Bunlar hani bu ülkenin nimetlerinden faydalanamıyordu ? Ulan faydalanmayı bırak adam gidiyor vatandaşı pıçaklıyor artı öldürüyor.
Neyse ya neye konuşuyorum ben nasıl olsa kardeş ayağına bu olayda örtbas edilir.


ibrahim alıcı
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:44

Ben üniversiteler'de çok kez şahit oluyorum.Bu bölücü militanlar toplu gezerler,beraber oturup kalkarlar ve abartsızı yüzde 80'i vakıf üniversitesi'nde ise mütevelli bursu (aylık cep harçlığı) dahi alıyorlar,devlet'de ise KYK'dan karşılıksız burslu okuyorlar.

Bu adamlar'da haysiyet olsa sövdükleri devlet'in parası ile okumazlar.

İTÜ'ye 2 sene önce bir arkadaşımı ziyarete gitmiştim,şansa bak ki kampüse girdiğimde olaylar patlak vermiş.Adamlar döner bıçakları ile polise saldırıyorlar.Böyle birşey olabilir mi ya!!


Mehmet Kasım
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 01:48

Allah rahmet eylesin. Gencin ailesinin başı sağolsun, Allah sabırlar versin. Bu mesele artık gına getirdi. Bir an önce çözüm bulunsun.sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET